Kağızman'da 12 sınıftaki tüm Öğrenciler YGS provası yaptı

28 Şubat 2017
0 Haber Yorum

Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler için YGS deneme sınavı yaptı. Gerçek YGS sınavını aratmayan sınav, 415 öğrencinin katılımıyla Aras Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Kağızman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler için YGS deneme sınavı yaptı. Gerçek YGS sınavını aratmayan sınav, 415 öğrencinin katılımıyla Aras Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bir ilke imza atarak, 4 okulun desteğiyle Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) girecek öğrencilere yönelik deneme sınavı yaptı.  12. sınıf öğrencilerinin girdiği sınav gerçek YGS sınavını aratmadı. Sınava giriş belgesi ve nüfus cüzdanıyla gelen öğrenciler, özel hazırlanan soruları cevapladı.
 
YGS’YLE AYNI ORTAM
 
Sınavın yapıldığı okullardan olan Kağızman  Aras Anadolu  Lisesi  Müdürü Tufan Ayhan ile birlikte ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar, öğrencilerin üniversite sınavı tecrübesini kazanabilmeleri için YGS’yle aynı ortamı yaşatmaya çalıştıklarını söyledi.
 
415 ÖĞRENCİ KATILDI
 
Sınavın Aras Anadolu Lisesinde yapıldığını belirten Bayşar, “Aras Anadolu Lisemizin 22 salonunda yapılan sınava 415 öğrencimiz katılıyor. Sınava profesyonel olarak hazırlandık. YGS’de hangi tür ve tip sorular varsa birebir benzeri uygulanmakta. Buradaki amacımız öğrencilerimizin deneyim ve tecrübe kazanmaları.”
 
ÖĞRETMENLER GÖNÜLLÜ GÖREV ALDI
 
“Geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında YGS ve LYS’de Kağızman ortalaması, Kars genelinin üzerindeydi. Amacımız bu başarıyı hızlı bir şekilde sürdürmek. Bu sınavın ikincisini ikinci dönemde de yapacağız. Milli Eğitim olarak biz bir ekibiz.”
“Sınavların hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen başta Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Sedat Yıldız'a şube müdürlerimiz Suat Demirden Murat Demirci olmak üzere bütün okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, soruların hazırlanmasında emeği geçenlere, okullarda görevli bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Sınavda 44  öğretmenimiz gönüllü olarak ücretsiz görev alıyor” diye konuştu.

 
TEOG DENEME SINAVI DA YAPILACAK
 
Bayşar, 8.sınıf öğrencilerine yönelik TEOG deneme sınavları yapacaklarını da sözlerine ekledi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber