Kağızman’da uzakdoğu ve fitness salonu açıldı

20 Aralık 2018
0 Haber Yorum

Kağızman’da Ferman Ve Mehmet Büyükdağ kardeşer tarafından içerisinde antrenman alanları bulunan Kapalı Spor Salonunda başlatılan çalışmalar sonucunda birçok spor branşının yapılabileceği uzakdoğu ve fitness salonu açıldı.

Kağızman’da Ferman Ve Mehmet Büyükdağ kardeşer tarafından içerisinde antrenman alanları bulunan Kapalı Spor Salonunda başlatılan çalışmalar sonucunda birçok spor branşının yapılabileceği uzakdoğu ve fitness salonu açıldı.

İlçede artık gençler,uzakdoğu, güreş, boks, masa tenisi, okçuluk, atıcılık, kaya tırmanışı, boulder, halter ve squash branşlarında sportif faaliyetlerin yapılabilecek.


Kapalı Spor Salonunda yapımı tamamlanan uzakdoğu fitness salonunun açılışına Kağızman Kaymakamı Ercan Öter,Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar, Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Aladdin Karagöl ile ilçedeki kurum müdürleri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Ferman Büyükdağ, Kapalı Spor Salonunu sporcu yetiştirilen bir merkez haline getirmeyi planladıklarını söyledi. Çalışmaları, gençlerin kendi yaptıklarını dile getiren Büyükdağ, "kendi katkılarımızla  yürüttüğümüz bu çalışmalarımız tamamlandı, çocukları ve gençlerimizi bir şekilde salona getirerek spor yapmalarını sağlayacağız. Antrenörlerimizin gözetiminde dezavantajlı olan gençlerimiz, zamanlarını spor yaparak geçirecekler" dedi.

"Hedefimiz, en az bir branşta gençlerimizi lisans sahibi yapmak"

Yaptıkları çalışmaların ilk meyvesini bugün aldıklarını ifade eden Büyükdağ, "Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin olmadığı bir toplum düşünülemez. Kapalı Spor Salonu bünyesinde uzakdoğu ve fitness salonumuzu açıyoruz. Bu sayede gençlerimiz boş zamanlarını artık kahvehane köşelerinde geçirmeyerek, kötü niyetli kişilerin de tuzaklarına düşmeyecekler. Hedefimiz, en az bir branşta gençlerimizi lisans sahibi yaparak, sporcu olmalarını sağlamaktır" diye konuştu.

Kağızman Kaymakamı Ercan Öter ve beraberindeki heyet fitness salonunun açılış kurdelesini keserek, buradaki spor aletlerini bir süre kullandı. Daha sonra beraberindekilerle Kapalı Spor Salonunda güreş, boks, masa tenisi, okçuluk, atıcılık, kaya tırmanışı, boulder, halter ve squash branşlarının yapılacağı alanlarda incelemelerde bulundu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber