Kağızman’da 1915 Ermeni Olaylarını Dünden Bugüne Anlamak

16 Mayıs 2017
0 Haber Yorum

Kağızman Meslek Yüksek Okulu ve Kağızman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından geniş kapsamlı bir etkinlik daha: 1915 Ermeni Olaylarını Dünden Bugüne Anlamak

Kağızman Meslek Yüksek Okulu ve Kağızman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından geniş kapsamlı bir etkinlik daha:  1915 Ermeni Olaylarını Dünden Bugüne Anlamak

Kağızman MYO Müdürlüğü ve Kağızman UBYO Müdürlüğü tarafından 102. yılında 1915 Ermeni Olayları için öğrencilerde farkındalık oluşturmak adına tam da ABD Başkanı Donald Trump’ın kendi Meclislerinde konuya dair ne gibi bir isimlendirme yapacağına ilişkin konuşma yaptığı saatlerde bir panel düzenlendi.

Panel’e Kağızman ilçe protokolünün yanı sıra açılış konuşmasını da yapan KAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Ural ile çok sayıda öğrenci de katıldı.

Panel’in moderatörlüğünü Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yaşar KOP üstlendi.

Panelde sırasıyla şu konulara değinildi: Fen Edebiyat Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Nebahat Arslan, Kars ve Kağızman’da Ermeni Mezalimi, yine Fen Edebiyat Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Süleyman Tekir, 24 Nisan Kararları ve ABD’nin rolü, İktisadi İdari Bilimler FakültesindenYrd. Doç. Dr. Elnur Mikail, Azerbaycan ve Hocalı Ermeni Soykırımı, İktisadi İdari Bilimler Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. İlyas Topcu, Ermeniler ve Diaspora Gücü, son olarak da Eğitim Fakültesinden Yrd. Doç. Dr. Yaşar Kop, Ermeni Olaylarının Eğitime Yansıması.

Panel bitiminde öğrencilerin sorularına geçildi. İlginin fazlalığı ise gözlerden kaçmadı. Nihayetinde Kağızman MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yunus Zengin katılımcılara teşekkür etmesiyle plaket takdimine geçildi ve konuşmacılara katılım belgelerinin yanı sıra plaketleri takdim edildi. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber