sanalbasin.com üyesidir

Kağızman Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisi açıldı,

14 Mayıs 2018
0 Haber Yorum

Kağızman İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Yıl Sonu Sergisi açıldı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kağızman İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Yıl Sonu Sergisi açıldı.
Açılışa Kağızman Kaymakamı Ercan Öter, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar, İlçe Emniyet Müdürü Halil Uludağ, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nusret Alp, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Kurum ve Kuruluş Amirleri, kursiyerler, kurs hocaları ve Kağızman halkı katıldı.

Sergi programı Ulu Önder Mustafa Atatürk’ün ve aziz şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nusret Alp burada yaptığı konuşmada, “2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı içerisinde kurslarımıza devam eden yetişkin kursiyerlerimizin el emeği ve göz nuru ile yaptıkları ürünleri sizlerin takdirinize sunmak ve aynı zamanda mesleki eğitim imkanlarından yararlanamayan tüm yetişkinlerimizin de gelecek yıllarda açılacak olan yeni mesleki kurslara teşviklerini sağlamak amacıyla sergimizi açmış bulunmaktayız.

Bütün gençlerimize kendilerini yenileme, kendilerini geliştirme ve iş olanağı sağlama açısından kurslar açmaktayız. Halk Eğitimin bütün kurslarına katılan kursiyerlere olanaklar sağlamaktayız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ve Eşinin okuma seferberliği nedeniyle tüm köylerimizde Okuma yazma kursları açarak belgeler vermekteyiz.

Bu sayede eğitimden nasibini alma gün geçtikçe devam ediyor. En ücra köye kadar eğitimi götürmeye çalışıyoruz. Bakanlığımız engelli eğitimine de önem veriyor. Halk Eğitim Merkezi olarak bu kuruma gelemeyenleri evine kadar gidip eğitme çabası gösteriyoruz. Başta Kaymakamımız olmak üzere Köylere Köylere Hizmet Götürme Birliği her türlü kolaylığı ve hizmeti sağlamaktadır. Bu nedenle Sayın Kaymakamıma eğitim camiası olarak şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Kaymakam Öter, Yaptığı konuşmada,"her yıl gerçekleştirdiğimiz yl sonu sergisine hepiniz hoş geldiniz.Halk Eğitim Kurslarını Halk Eğitimi Müdürümüz geniş bir şekilde anlattı,Türkiyede Halk Eğitimi merkezimiz çok önemli işlevler görmektedir,sportif, kültürel,mesleksel,talep içerisinde her türlü kursları açabilecek bir kuruluşumuzdur.buna göre emeği geçen başta Milli eğitim camiasına ve tüm usta öğreticilerimize teşekkür ederim"dedi

Ardından Usta Öğretici Gülperi Can yönetimindeki İlçe Halk Eğitim Merkezi Gönüllü Halk Oyunları hazırladığı halkoyun ekibi bir birinden güzel muhteşem yöre oyunlarından örnekler sunarak izleyicilere folklor ziyafeti sundular. Bu güzel Oyunlardan dolayı İlçe Kaymakamı Ercan Öter ve beraberindeki heyet folklor usta öğretici Gülperi Can'a başarısından dolayı teşekkür ettiler, Daha sonra sergi açılışına geçildi.

Sergide Süslemeli Sandıklar, Vazolar, Testiler, Aynalar, perdeler, masa örtüleri, yatak örtüleri, yastık örtüleri, panolar desenli tepsiler, boyalı süs kabakları, köşe yastıkları, boncuk işleri, kapı süsleri, örgüler desenli havlular ve diğerleri sergiyi gezenleri adeta büyüledi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber