sanalbasin.com üyesidir

Kağızman Gençlik Derneği Bu Ramazanda da fakirlere Umut Oldu

24 Mayıs 2018
0 Haber Yorum

Tüm islam aleminde olduğu gibi Kars’ın Kağızman ilçesinde de Ramazan heyecanı devam ediyor. 13 yıl önceden olduğu gibi İftar çadırı kurulduğu günden beri, kimsesiz ve yardıma muhtaçlar tespit edildi ve kollar sıvandı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Tüm islam aleminde olduğu gibi Kars’ın Kağızman ilçesinde de Ramazan heyecanı devam ediyor. 13 yıl önceden olduğu gibi İftar çadırı kurulduğu günden beri, kimsesiz ve yardıma muhtaçlar tespit edildi ve kollar sıvandı.

Kağızman düğün salonunda büyük bir iftar çadırı kuruldu. Hayır sever vatandaşların yardımı ve Kağızman Kağızman Gençlik Derneğince organize edilen çadır günlük 500 kişilik yemek kapasitesiyle önce misafirlere, yolculara, yardıma muhtaç olanlara iftarını beraber açmak isteyen herkese hizmet veriyor.

İlk gün iftar çadırına gelen misafirler için Kağızman Gençlik Derneği Başkanı Sedat Toper yemek kazanın başına geçti ve yemekleri gelen misafirlere servis yaptı. Başkan Sedat Toper, “İlk önce bizlere her zaman destek olana başta Kağızman Belediye Başkanımız Sayın Nevzat Yldız'a çok teşekkür ederim,Ramazan ruhu budur. Amaç yalnızca aç kalmak değil bütün açların halinden anlamak, yardıma muhtaçlara yardım etmek, birlik ve beraberliktir. Bizde Kağızman’a yakışır bir şekilde birlik ve beraberlik ortamında iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi

Aynı zamanda iftar çadırını kuran Kağızman Gençlik Derneği Başkanı Sedat Toper, son 13 yıldır Kağızman’da her ramazan iftar çadırı kurduklarını ve amaçlarının burada Ramazan ayında hiç kimsenin sofasından sıcak çorbası eksik olamaması olduğunu belirtti.

Toper, çadırın yanı sıra yardıma muhtaç insanların evlerine de sıcak yemek ulaştırdıklarını da sözlerine ekledi.

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber