Kağızman Belediyesinden Gıda Denetimi

21 Ağustos 2017
4 Haber Yorum

Kağızman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren gıda işletmelerine yönelik denetimler gerçekleştirdi.


Kağızman Kaymakamı ve Belediye Başkan Nevzat Yıldız'ın talimatıyla zabıta ve sağlık ekipleri ilçenin birçok noktasında denetimlerine start verdi.

Halkın sağlığının ön planda tutulduğu denetimlerde, gıda sektöründe hizmet veren iş yerlerini denetleyen ekipler, fırıncılar, kafe ve yiyecek üzerine faaliyet gösteren iş yerlerini denetledi.

Kağızman Belediyesi Zabıta Müdürü Şahin Cücü’nün de eşlik ettiği denetimlerde, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatları başta olmak üzere hizmet verilen mutfakların hijyenik olmasına dikkat edilirken, eksik evraklar ve çalışan personelin bone ile maske kullanmaları konularında uyarılarda bulunuldu.

Yapılan denetimler sonrası açıklamalarda bulunan Kağızman Belediyesi Zabıta Müdürü Şahin Cücü, Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız'ın talimatıyla halkın sağlığı ile oynayanlara göz açtırmayacaklarını ve bu anlamda denetimlerini sıkılaştırdıklarını belirtti.

Halkın refahı ve huzuru için yapılan bu denetimlerde işletmelerin standartlara uygun ve kaliteli hizmet vermeleri için uğraş verdiklerini ifade eden Cücü “Denetimler sırasında sağlıklı ortamda faaliyet yürüten iş yerleriyle karşılaştığımız vakit son derece memnun oluyoruz. Bu gibi iş yerlerimizin ödüllendirilmesi için de bir takım çalışmalarımız oluyor. Gerçekleştirdiğimiz bu faaliyetlerde olumsuz durumlarla karşılaştığımız vakit, mevzuat gereği iş yerindeki eksik ve noksanlıkların giderilmesi için bir süre tanıyoruz. Verilen süre içerisinde giderilmeyen eksikliklerden dolayı o iş yerinin ruhsatının iptaline kadar gidebiliyor durum. Amacımız hem halkın sağlığını korumak hem de iş yerlerimizin daha kaliteli hizmet vermelerini sağlamaktır. Bundan sonra halkımızın sağlığı için bu tür denetimler aralıksız devam edecektir” dedi.

kagizman-belediyesinden-gida-denetimi-(1).jpgkagizman-belediyesinden-gida-denetimi-(2).jpgkagizman-belediyesinden-gida-denetimi-(3).jpgkagizman-belediyesinden-gida-denetimi-(4).jpg

Yorumlar(4)
  Ömer Ömer:
[23.08.2017 - 15:54]  
Seni seviyoruz amir.
  Ahmet Öter:
[22.08.2017 - 08:33]  
Seninle gurur duyuyoruz Şahin Amirim,Sen birtanesin.
  Sevim Al:
[22.08.2017 - 08:30]  
Amirim denetimlerinizi beğeniyorum,sineklerle mücadele etmenizi istiyorum çalişmalarınızda başarılar.
  Memet karaman:
[22.08.2017 - 08:24]  
Varollll Amir kağızman seninle gurur duyuyor.
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber