Kağızman Belediyesi kaldırım işgaline son Verdi

10 Temmuz 2017
0 Haber Yorum

Kağızman'da daha düzenli, temiz ve modern bir şehir yapmanın gayretinde olan Kağızman Belediyesi kaldırım işgallerinin ortadan kaldırılması konusunda kararlı bir tutum sergileyerek kaldırımları boşaltıyor.

Kağızman'da  daha düzenli, temiz ve modern bir şehir yapmanın gayretinde olan Kağızman Belediyesi kaldırım işgallerinin ortadan kaldırılması konusunda kararlı bir tutum sergileyerek kaldırımları boşaltıyor.

 
Kağızman, ilçe merkezinde ki kaldırımlarda vatandaşların yaşamlarını engelleyen esnaf işgallerine son vermek amacıyla çalışma başlattı.

Kağızman  ilçe merkezinde Belediye zabıta ekipleri tarafından yürütülen çalışma sonunda ilçe merkezi Hacı Kağızman, İstiklal alanı, Narinkale ve Şehitlik Caddeleri üzerinde bulunan ve yayaların hakkı olan kaldırımları işgal eden esnaf uyarılarak kaldırım işgaline son verilmesi istendi.

Kağızman ilçe merkezinde bulunan kaldırımlar esnafların işgal etmesi sonucu halk tarafından kullanılamaz hale gelirken, kadınlar, çocuklar, yaşlılar ve engelli vatandaşlar caddede yürümek zorunda kalmıştı. Kaldırım boşaltma çalışmalarına başlayan belediye yetkilerine ilçe emniyet müdürlüğü personelleri destek verirken, kaldırımların büyük bir bölümü boşaltılarak halkın kullanımına sunuldu.
 
‘Kaldırım işgali yapana cezai işlem uygulanacak’
Kağızman  ilçe merkezinde çalışma yürüten Belediye zabıta ekipleri kaldırım işgali yapan esnaf ve kıraathanelere, kaldırımı işgal etmeye devam ettikleri taktirde cezai işlem uygulanacağını bildirildi.

Çalışmalara ilişkin kısa bir açıklama yapan Zabıta Amiri Şahin Cücü “Kaldırım işgali yüzünden vatandaşlarımız rahat bir şekilde kaldırımda yürüyemiyor.

Kadınlarımız, çocuklarımız, yaşlılarımız ve engelli yurttaşlarımız kaldırım işgalinden dolayı tehlikeli bir şekilde caddeleri kullanmak zorunda kalıyor. Bundan sonra kesinlikle kaldırım işgaline müsaade edilmeyecektir.

Bütün esnaflarımızı tek tek dolaşarak kaldırım işgali yapmamaları konusunda uyarıda bulunduk. Bundan sonra kaldırım işgali yapan tüm esnaflara cezai işlem uygulanacaktır” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber