Kağızman Belediye Başkan Yardımcılığına Bican Veysel Yıldız Atandı,

03 Ağustos 2017
2 Haber Yorum

Kağızman Belediyesine yeni başkan yardımcısı atandı. Kağızman Belediyesinde uzun zamandır boş olan Kağızman Belediye Başkan Yardımcılığı koltuğuna Edabiyat Öğretmeni olan Bican Veysel Yıldız atandı.


Kağızman Belediyesine yeni başkan yardımcısı atandı. Kağızman Belediyesinde uzun zamandır boş olan Kağızman Belediye Başkan Yardımcılığı koltuğuna Edabiyat Öğretmeni olan Bican Veysel Yıldız atandı.
 
BİCAN VEYSEL YILDIZ KİMDİR,
 
30 Ocak 1963’te Kars’ın Kağızman ilçesinde doğdu. İlkokulu ve liseyi Kağızman’da bitirdi. Atatürk Üniversitesi Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü’nde öğrenim gördü. Erzurum ve İstanbul’da edebiyat öğretmenliği yaptı.
 
Şiirlerinde halk şiiri geleneğine uygun olarak mahlas kullandığı için eserlerini “Bican Veysel YILDIZ” adıyla yayımlamaktadır.
Şiir yazmaya ilkokul üçüncü sınıftayken başladı. Düz yazı çalışmaları ise lise yıllarında başlar. Değişik dergi ve gazetelerde yazar, yayın yönetmeni ve sanat danışmanı olarak görev aldı. Mina, Aktif Test ve Aktif Eğitim dergilerinin kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini yaptı.

İlk kitabı Damlalar (şiir) , 1984’te yayımlanan Bican Veysel YILDIZ’ın bugüne kadar halk edebiyatı, şiir, biyografi, güldeste, eğitim planlaması ve Türkçe öğretimi dallarında on bir kitabı yayımlandı. Bazı şiirleri bestelendi. 
 
Uzun yıllar Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde İstanbulda Edabiyat öğretmenliği yapan yıldız. sendika ve sivil toplum kuruluşunda aktif görev almaktadır.  Halen daha aktif olarak İstanbul Kağızmanlılar Derneğinde Başkan olarak görevini yürütmektedir.
 
Bican Veysel Yıldız'ın Başkan yardımcılığına atanmasıyla Kağızman Belediyesi Başkanlığında Başkan Yardımcısı sayısı ikiye yükseldi.

Yorumlar(2)
  HİKMET ÇEVİK:
[29.09.2017 - 00:47]  
Veysel Hocama yeni görevinde Başarılar diliyorum.Yolu açık olsun
  Türker Saka:
[05.08.2017 - 13:43]  
Umarım yayınlanır
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber