Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliğinden a

29 Nisan 2018
0 Haber Yorum

Son günlerde Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesinin bazı bölümlerinde hizmet verilmediğine ya da eksik hizmet verildiğine dair sosyal medyadaki haberlere ilişkin Başhekimlik tarafından açıklama yapıldı.

Volkan KARABAĞ / kagizmantm

Komuoyunu bilgilendirme amacıyla yapılan açıklamada, "Sosyal medyadaki haberler hastanemizi karalamaktan öteye geçmemektedir." denildi. 

Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesinin bu bölgenin tek 3. basamak Üniversite Hastanesi konumunda olduğunun vurgulandığı açıklama şöyle:

"Bilindiği üzere 2016 yılında Sağlık Bakanlığı tarafınca 30. Sağlık Bölgesi oluşturulmuş ve Kars ilimiz bu bölgenin merkezi ilan edilmiştir. Hastanemiz bu bölgenin tek 3. basamak Üniversite Hastanesi konumundadır. Tıp Fakültesi ve Hastanemiz hem sağlık hizmeti sunumu hem de Tıp Fakültesi öğrencilerine ve asistan doktorlara eğitim hizmeti vermeye devam etmektedir. Tıp Fakültemizde bazı branşlar da sayı itibariyle yetersizlik mevcut olup, öğretim üyelerimiz ameliyat, eğitim ve bilimsel toplantılara katıldıkları dönemlerde polikliniklerde zaman zaman aksaklıklar oluşabilmektedir.

Hastanemiz her geçen gün kadrosuna yeni katılan öğretim üyelerinin desteği ve yeni açılan bölümlerle büyümeye devam etmektedir. Örneğin gelecek hafta açılışı yapılacak olan Aferez Ünitesi bölgemizdeki tek Aferez Ünitesi olma özelliğini taşımaktadır. Ünitenin açılmasıyla hastaların il dışındaki başka sağlık tesislerine gitmelerinin önüne geçilecek ve sevk oranları önemli ölçüde azaltılacaktır. Tıp Fakültesi Hastanemizde mevcut olan ve yeni başlayacak Kalp Damar Cerrahisi Profösörü ve yardımcı doçentleri, Enfeksiyon Hastalıkları Profösörü, Patoloji, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Kulak Burun Boğaz, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Anesteziyoloji, Üroloji, Dahiliye, Adli Tıp, Kardiyoloji anabilim dallarına öğretim üyelerinin kadro atama işlemleri tamamlanmak üzeredir.

Sayın UHD Bakanımız Ahmet Arslan’ın ve Rektörlüğümüz’ün destekleriyle Sağlık Bakanlığı’ndan uzman doktor desteği sağlanmış olup, göreve başlamaları beklenmektedir. Yine Sayın Bakanımızın desteği ile Tıp Fakültesi hastanemize ek blok projesi onaylanmış olup, yıl içerisinde inşaatına başlanacak ve bu sayede hizmet kapasitesi artırılacaktır.

Son günlerde hastanemizin bazı bölümlerinde hizmet verilmediğine ya da eksik hizmet verildiğine dair sosyal medyadaki haberler hastanemizi karalamaktan öteye geçmemektedir. Hasta mağduriyetlerinin yaşanmaması için tamamen iyi niyetle yazılan bilgilendirme yazılarının art niyetli kullanılması üzüntü verici olup, bu durum bölge halkına zarar vermektedir. Kamuoyu’na saygıyla duyurulur."

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber