sanalbasin.com üyesidir

KIDS Projesi’ne Velilerden Tam Destek

04 Mart 2016
0 Haber Yorum

Sarıkamış 29 Eylül İlkokulu’nun da ortağı olduğu Avrupa Birliği Erasmus Programı KIDS ( Keep Invest Donate Spend ) Projesi, Sarıkamış Halk Eğitim Merkezi’nde öğrenci velilerine tanıtıldı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Sarıkamış 29 Eylül İlkokulu’nun da ortağı olduğu Avrupa Birliği Erasmus Programı KIDS   ( Keep Invest Donate Spend ) Projesi, Sarıkamış Halk Eğitim Merkezi’nde öğrenci velilerine tanıtıldı.
Sarıkamış Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Tuğçe Elif Mutlu öğrenci velilerini keman dinletisiyle karşıladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başlayan toplantıda, velilere “hoşgeldiniz” diyerek sözlerine başlayan 29 Eylül İlkokulu Müdürü Özgür Gökcan, coşkulu katılımlarından dolayı velilere teşekkür ederek, projeyi, video ve slayt sunumları eşliğinde ayrıntılı olarak tanıttı.
Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu KIDS Projesi’nde, ayrıca Hırvatistan, Romanya, Portekiz ve Polonya’nın yer aldığını hatırlatan Özgür Gökcan, finansal okur yazarlık temelinde, öğrencilere, parayı bilinçli kullanmanın ve tasarruf  yapmanın önemini kavratmayı amaçladıklarını ve bu amacı bir yaşam biçimine dönüştürmeyi hedeflediklerini söyledi.
 “2014-2016 yılları arasında hayata geçirdiğimiz KIDS Projesi, okulumuz için, ülkemizin tanıtımında eşsiz bir fırsat olmuştur.” diyen Sarıkamış 29 Eylül İlkokulu Müdürü Özgür Gökcan sözlerini şöyle sürdürdü :
 “Öğrencilerimizin gülen gözlerinde aydınlık yarınların temellerini atmayı kutsal bir amaç olarak benimsedik. Bu yolda okulumuzun idareci ve öğretmenleri olarak aralıksız çalışmaktayız. Bu kutsal amacı gerçekleştirme yolunda KIDS Projesi bizim için bulunmaz bir fırsat oldu. Proje kapsamında, öğrencilerimize, parayı bilinçli kullanmayı, tasarruf etmeyi, gerektiğinde ihtiyacı olan insanlar için harcama yapmayı, bilinçli tüketici olmayı öğretiyoruz. Okulumuzda finansal okur yazarlık temelinde öğrencilerimizin hazırlamış oldukları üç boyutlu el işi sergileri açtık, kermes düzenledik, pano çalışmaları yaptık, monopoly oyunu oynadık, banka ziyaretleri ve market alışverişleri gerçekleştirdik. Ayrıca KIDS Projesi ile toplum hizmeti çalışmamızı birleştirerek, Handere Köyü İlkokulu öğrencilerine kışlık bot ve kırtasiye yardımında bulunduk.”
Proje kapsamında Hırvatistan, Romanya ve Portekiz’e gezi düzenlediklerini hatırlatan Özgür Gökcan, yakın zamanda Polonya’ya gidileceğini kaydetti. Gezilerin karşılıklı gerçekleştirildiğini söyleyen Gökcan, projeye katılan ülkelerin öğretmenlerini Sarıkamış’ta misafir ettiklerini belirtti.
 “Okulumuz öğrencisi Tokay Kayra Seçginli poster dalında KIDS Projesi birincisi olmuştur” diyen Sarıkamış 29 Eylül İlkokulu Müdürü Özgür Gökcan, velilerden destek istedi. Velilerin desteğinin kendileri için manevi bir ödül olacağını söyledi. Daha sonra öğrenci velilerine projeyle ilgili anketler uygulandı ve görüşlerine başvuruldu. Veliler söz alarak, projeye sonuna kadar destek vereceklerini belirttiler.
Okul Müdürü Özgür Gökcan, konuşmasının sonunda, projeye emeği geçen, başta İngilizce Öğretmeni Yasemin Dağistanlı olmak üzere tüm öğretmenlere teşekkür etti.
Sarıkamış Halk Bankası Müdürü Mehmet Envil de, toplantıda yaptığı konuşmada, paranın bilinçli tüketimi konusunda bilgiler verdi. Envil, konuşmasında, küresel ekonominin tarihçesine değindi ve ekonomik analizler gerçekleştirerek tasarrufa önem verilmesi gerektiğini kaydetti.
Toplantının sonunda, Okul Müdürü Özgür Gökcan, desteklerinden ötürü Sarıkamış Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Tuğçe Elif Mutlu ve Sarıkamış Halk Bankası Müdürü Mehmet Envil’e çiçek takdim ederek teşekkür etti.
KIDS Projesi toplantısına Okul Müdürü Özgür Gökcan, Sarıkamış Halk Bankası Müdürü Mehmet Envil, öğretmenler ve veliler katıldı
kha
Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber