KAÜ ve Susuz’da yetki Kars Eğitim Bir Sen’in

27 Mayıs 2014
0 Haber Yorum

KAÜ ve Susuz’da yetki Kars Eğitim Bir Sen’in

Kars Eğitim Bir Sen’in Kars Kafkas Üniversitesi ve Susuz İlçesinde yetkiyi aldı.
SUSUZ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE YETKİLİ SENDİKA BELLİ OLDU
Eğitim Bir Sen Susuz İlçesinde bu yılda yetkili sendika oldu. Yetkili sendika olması dolayısıyla şube yönetimi üyeleriyle bir araya geldi.
Kars Susuz  ilçe temsilciliğinde yemekli tanışma ve kaynaşma toplantısı yapıldı. Toplantıya Kars Şube Başkanı Mahmut Kaan İlgar, şube yönetim kurulu üyeleri ilçe başkanı Ahmet Haşim Ağabeyoğlu, İlçe yönetimi Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve kalabalık bir üye gurubu katıldı.
Açılış konuşması yapan Şube Başkanı İlgar, Eğitim Bir Sen’in 1992 yılından bu yana sendikal mücadele verdiğini ve 2 yıldır da yetkili sendika olarak Toplu sözleşmeye imza attığını  bu toplu sözleşmelerde 77  kazanım elde edildiğini, bunlardan 17 tanesinin eğitim çalışanlarıyla ilgili olduğunu ifade etti. Bu arada eğitim sistemi adına da çok ciddi kazanımlara ön ayak olduğunu da ifade eden İlgar, “Bunlar kısaca kesintisiz eğitimin sona erdirilmesi, katsayı adaletsizliğinin ortadan kaldırılması, Kur’an-ı Kerim ve Siyerin seçmeli ders olarak okutulması ve kamuda başörtüsü yasağı zorbalığının sona ermesi gibi önemli ana başlıklar olmuştur” dedi. İlgar, “Sendikamız önümüzdeki dönemde de özlük ve özgürlük mücadelesine  devam edecek, değerler eğitimi vurgusu yapacaktır. Bunlardan en önemlileri eğitim çalışanlarının 3600 ek göstergeye sahip olması ve karma eğitim mecburiyetinin sona ermesi olacaktır” diye konuştu. İlgar daha sonra Susuz ilçesinde 2 yıldan beridir yetkili sendika olması sebebiyle İlçe yönetimine ve tüm üyelere teşekkür etti.
KAFKAS ÜNİVERSİTESİNDE YETKİLİ  SENDİKA BELLİ OLDU
Eğitim-Bir-Sen Kafkas Üniversitesi’nde 2013 yılında eline geçirdiği sendika temsilciliği yetkisini 2014 yılında da açık ara farkla elde ederek yetki mücadelesini kazandı. 20 Mayıs 2014 tarihinde saat: 14.00’de Üniversite Senato salonunda yapılan ve Üniversite İşveren Yetkilisi, Tahakkuk Yetkilisi, Sendikaların Başkan ve yetkililerinin katıldığı toplantıda Eğitim-Bir- Sen 229  üye sayısı ile büyük bir başarıya imza atarak rakiplerini geride bıraktı ve Kafkas Üniversitesini Eğitim İş Kolunda en çok üyeye sahip olan sendikası olarak yetkili oldu.
Eğitim- Bir-Sen Üniversite Temsilcisi Ergün Başkent yaptığı açıklamada, “Kafkas Üniversitesinde on iki yıldır yetkili olan başka bir sendikadan 2013 yılında almış olduğu yetkiyi 2014 yılında da açık ara farkla yeniden kazanmıştır. Bizler Sendika yönetimi olarak yapılan tüm engellemelere ve haksız iftiralara rağmen çalışmalarımızı özverili bir şekilde sürdürüyoruz. Bizlere bu çalışmalarımızda destek olan tüm üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyor, bundan sonraki çalışmalarımızda da desteklerini bekliyoruz. Eğitim-Bir-Sen Üniversite Temsilciliği olarak şube olma yolunda çalışmalarımıza emin adımlarla devam ediyoruz.” dedi.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber