KAÜ DEVLET KONSERVATUARINA REKOR BAŞVURU

08 Ağustos 2017
0 Haber Yorum

Yeni eğitim ve öğretim sezonuna hazırlanan Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Devlet Konservatuarına girmek isteyen öğrenci sayısı rekor seviyeye ulaştı.

Tacettin DURMUŞ / www.kagizmanfm.com

Yeni eğitim ve öğretim sezonuna hazırlanan Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Devlet Konservatuarına girmek isteyen öğrenci sayısı rekor seviyeye ulaştı.

26 Eylül 2003 tarihinde kurulan konservatuarda eğitim ve öğretim kalitesinin yükselmesi nedeniyle, il dışından da Kars’a gelmek isteyen öğrenci sayısı her geçen gün artıyor.

KAÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Aşkın Çelik, bu yıl 60 öğrenci alacak olan konservatuarda öğrenim görmek isteyen öğrenci sayısının 221’e ulaştığını söyledi. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı için özel yetenek sınavına 221 kişinin başvurmuş olduğunu ve sınavlar 07-11 Ağustos 2017 tarihleri arasında iki aşamalı olarak yapılmakta olduğunu açıkladı.

Müdür Çelik bünyesinde Müzik, Müzikoloji ve Sahne Sanatları bölümleri bulunan Kafkas Üniversitesi Devlet Konservatuarının Müzik bölümüne 2006-2007 eğitim- öğretim yılında Piyano-Gitar, Yaylı Çalgılar (Keman), Üflemeli ve Vurmalı çalgılar (Yan Flüt) Anasanat Dallarına toplam 18 öğrenci alındığını hatırlattı. 16 Şubat 2011 tarihinde kurulan Geleneksel Türk Müziği Bölümüne ise (Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği ve Türk Halk Oyunları Anasanat Dallarına) 2012-2013 eğitim- öğretim yılında 16 öğrenci alınarak eğitim-öğretimine başlamış olduğu da söyleyen Çelik, Konservatuara ilginin her geçen gün artığını söyledi.

  

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber