KARS'TA KÜLTÜR MERKEZİ AÇILDI

29 Ekim 2011
0 Haber Yorum

KARS'TA KÜLTÜR MERKEZİ AÇILDI

Şehit Ebul Hasan Harakani Kültür Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi.
 

Şehit Ebul Hasan Harakani Kültür Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi. Kars Eski Belediye başkanı Naif Alibeyoğlu tarafından Gerek ulu cami, 12 havariler kilisesi gerekse evliya cami çevresindeki gece kondular yıkılarak çevre düzenlemesi yapıldıktan sonra evliya cami derneğine teslim edilmişti.

 

Evliya cami ve çevresinde yapılan kamulaştırma sonrası evliya cami bahçesi dışında Kars belediyesine ait olan dış kale burcu Şehit Ebul Hasan Harakani Kültür Merkezi olarak yapılması için Evliya cami derneğine teslim edilerek çalışmaların başlattı

 

Dönemin belediye başkanı Alibeyoğlu Kars kalesi ve çevresinde bulunan tarihi ve yapısıyla kaybolmuş olan evliya cami Şehit Ebul Hasan Harakani külliyesi, ulu cami ve 12 havariler kilisesinin çevresinde bulunan gece konduların yıkımını yaparak tarihi dokuyu gün yüzüne çıkarmıştı.

 

Kalenin dış burcu olan ve şuan Hasan harakani kültür merkezi olarak bugün açılışı yapılan binanın açılış törenine Kars Ak Parti Milletvekilleri Ahmet Arslan, Yunus Kılıç, Kars belediye başkanı Nevzat Bozkuş, Kafkas Üniversitesi Rektörü Sami Özcan ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Açılış töreni kurban kesimi ve dualar eşliğinde milletvekilleri tarafından gerçekleştirildi.

 


Açılış sonrası davetliler kültür merkezine gezdi. Ardından kuranı kerim okundu. Şehit Ebul Hasan Harakani merkezi hakkında açılış konuşması yapan Şehit Ebul Hasan Harakani merkezi dernek başkanı Yavuz Uzgur kültür merkezi hakkında şunları söyledi.

 


Açılışta son olarak Kars Ak Parti Milletvekilleri Ahmet Arslan, Yunus Kılıç ve Kars belediye başkanı Nevzat Bozkuş birer konuşma yaptılar.

 

SERHATTV

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber