KARS       IĞDIR      KAĞIZMAN      SARIKAMIŞ       SELİM      SUSUZ      AKYAKA      ARPAÇAY      DİGOR      ARDAHAN       VEFAT EDENLER   
 
Ana Sayfa > KARS

KARS HUDER'DEN BASIN AÇIKLAMASI
15 Nisan 2017
Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Kars İl Temsilcisi Av. Mehmet Parlak, Cumhurbaşkanlığı sisteminde hükümetin doğrudan milletçe seçilen Cumhurbaşkanı tarafından kurulacağını ve 5 yıl boyunca istikrar ile Türkiye’yi idare edeceğini söyledi.
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) Kars İl Temsilcisi Av. Mehmet Parlak, Cumhurbaşkanlığı sisteminde hükümetin doğrudan milletçe seçilen Cumhurbaşkanı tarafından kurulacağını ve 5 yıl boyunca istikrar ile Türkiye’yi idare edeceğini söyledi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ İLE NELER DEĞİŞECEK HUDER

Kars İl Temsilcisi Av. Mehmet Parlak yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti’nin parlamenter sistemle yönetildiği 93 yılda 65 hükümetin iş başına geldiğini, iş başına gelen hükümetlerin ortalama görev sürelerinin 17 ayla sınırlı kaldığını ve bu kısa süreli hükümetlerin Türkiye’ye büyük zararlar verdiğini kaydederek, “Cumhurbaşkanlığı sisteminde hükümet doğrudan milletçe seçilen Cumhurbaşkanı tarafından kurulacak ve 5 yıl boyunca istikrar ile Türkiye’yi idare edecektir. Parlamenter sistemlerle yönetilen ülkeler güçlü liderlerin olmadığı dönemlerde istikrarsızlığa sürüklenmiş ve istikrarsızlık neredeyse kalıcı hale gelmiştir. Parlamento çoğunluğunun bir siyasi parti tarafından sağlanamadığı dönemlerde siyasi rüşvetler dönmekte ve hükümet kurmak ancak gayri ahlaki pazarlıklar sonucunda mümkün olabilmiştir. Ülkemizin çok partili hayata geçtiği dönemleri incelediğimizde de durumun pek farklı olmadığını görmekteyiz.

Kısa süreli zayıf hükümetler nedeniyle ülkemizde bir çok darbe ve muhtıra dönemleri yaşanmış ve yönetim üzerindeki vesayet her defasında artmıştır. Kalkınma gelişme dönemleri ise güçlü iktidarlar döneminde yaşanmıştır.” dedi.

HIZLI KARAR ALMA VE DAİMİ İSTİKRAR SAĞLANACAK

Cumhurbaşkanlığı Sisteminin hızlı karar almayı olanaklı kılan bir yönetim şekli olduğunu ifade eden Av. Parlak, “Bu sistemin en belirleyici unsuru devlet başkanının doğrudan halk tarafından seçimle işbaşına gelmesidir. Halk tarafından doğrudan yetkilendirilen Cumhurbaşkanı hızlı karar alarak bürokratik vesayetin etkisini azaltır.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nde güçlü yetkilerle donatılmış bir başkan kararları daha hızlı alır, çabuk karar verir. Sabit bir görev süresi olan Cumhurbaşkanı her an değişme ihtimali olan bir başbakana kıyasla daha istikrarlı bir yönetim şekli ortaya koyabilir.

HÜKÜMET KURMA SORUNU ORTADAN KALKACAK

Parlâmenter sistemde hükûmet, tek parti hükümeti olsa bile, hiçbir zaman Cumhurbaşkanlığı sistemindeki Cumhurbaşkanı kadar kendini güvende hissedemez. Parlamenter sistemde ise hükümet parlâmentodaki çoğunluğu hesaba katmak zorundadır.

Bu çoğunluğun çeşitli sebeplerle (vekil transferleri, vekil istifaları) değişmesi ve hükümetin düşürülebilmesi ihtimali vardır. Bu duruma en iyi örnek Güneş Motel olayıdır. 1977 seçimleri öncesinde Bülent Ecevit, CHP Genel başkanı, rakibi de Süleyman Demirel’in başında olduğu Adalet Partisiydi. O günün Türkiye'sinde ekonomi dibe vurmuş, ülkede şiddet artmış, kamu otoritesi ortadan kalkmıştı. Bu ortamda yapılan 1977 seçimleri sonucu CHP yüzde % 41 ile yüksek oyu alan parti oldu. Ancak bu oran tek başına iktidar olması için yeterli değildi.

Hükümet kurabilmesi için 11 milletvekili daha gerekliydi. Koalisyon kurulamadığı için Bülent Ecevit azınlık hükümeti kurmaya çalıştı ancak güvenoyu alamadığı için bu mümkün olmadı. Bu durum üzerine Bülent Ecevit Başkanlığında ki CHP Adalet partisinden 11 milletvekili ile görüşerek kurulacak hükumette yer almaları vaadiyle Adalet Partisinden istifa ederek kendi partilerine geçmelerini sağlamak suretiyle hükümeti kurmuştur. Parlementer sistem koalisyonları zorunlu kılmakta, siyasi partilerin güçlükle koalisyon kurabildiği, koalisyonun kurulamaması durumunda da milletin iradesinin aksine milletvekili transferleri ile hükümet kurulduğu görülmektedir. Ancak kurulan bu hükümetlerin de çok kısa ömürlü olduğu, akabinde yapılan seçimlerde de yeterli çoğunluğun sağlanamadığı ve aynı senaryoların tekrarlandığı yakın siyasi tarihimizde sıklıkla karşılaştığımız bir durumdur. Bu kısır döndü ekonomik çöküş, asayişsizlik, sefalet ve yoksulluk dönemlerinin yaşanmasına ülke kaynaklarının heba edilmesine sebep olmuştur.

Cumhurbaşkanlığı sisteminde ise yukarıda bahsettiğimiz sorunlar ortadan kalkacaktır. Bu sebeple de referandumda EVET demek Cumhuriyetimizin geleceği için olmazsa olmazdır.” Şeklinde konuştu.

PARLAMENTER SİSTEMLERDEKİ YETKİ KARMAŞASI ORTADAN KALKACAK

Parlak açıklamasında ayrıca şunları kaydetti: “Parlâmenter sistemde hükûmet, tek partiden oluşsa bile, yürütme organının iki başlı olması bazen problem yaratabilir. Türkiye Cumhuriyetinin 54. Hükümeti döneminde yaşanan Anayasa tartışması bu durumun en bariz örneğidir.

Aslında parlâmenter sistemde, cumhurbaşkanı, sorumsuz ve dolayısıyla yetkisizdir. Devlet başkanı tamamıyla sembolik rolüyle yetinmezse, parlâmenter sistemde yetki ve sorumluluk karmaşası ortaya çıkar; hükûmet etkinliğini yitirebilir. Özellikle de mevcut sistemde halk tarafından %50’den fazla bir oyla seçilmiş bir Cumhurbaşkanı olduğunda iki başlı yürütmedeki sorunların ülkemiz için katlanılamayacak sorunlar doğuracağı aşikardır.

Sezer-Ecevit döneminde dahi bu sorun şiddetli bir şekilde yaşanmıştır. Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasında yaşanan Anayasa kitapçığı fırlatılması olayında; 19 Şubat 2001 günü Türk siyasi ve ekonomi tarihinin en karanlık günlerinden biri olmuştur. Bu siyasi kriz sonrasında borsa düşmüş dolar iki katına çıkmış, sonrasında ise, 2001 yılı ekonomik krizi patlak vermiştir.

Oysa, yürütme organının tek kişiden oluşacağı Cumhurbaşkanlığı sisteminde bu sorunlar tamamiyle ortadan kalkacaktır. . Aslında parlamenter sistemin Türkiye için uygun olmadığı, 1961 sonrası siyasi olaylar incelendiğinde açıkça anlaşılabilir.

ZARURİ KOALİSYONLAR TARİH OLACAK

Parlâmenter sistemlerde güçlü liderler olmadığı zaman koalisyonlar kaçınılmaz olur. Koalisyon hükümetleri bin bir pazarlıkla kurulmuş zayıf hükümetlerdir. Çünkü, koalisyon hükümetleri birbirinin siyasi rakibi birden fazla partiden oluşmuştur. Koalisyonu oluşturan partiler arasında programları gereği uyuşmazlıklar vardır.

Bu partilerin oluşturduğu koalisyon hükümetlerinde gerçek anlamda üzerinde uzlaşılan zaten çok az konu vardır. Cumhurbaşkanlığı sisteminde uzlaşı ancak birinci turda hiçbir adayın salt çoğunluğu sağlayamadığı durumlarda ikinci tur öncesi siyasi çizgileri birbirine yakın iki parti arasında olacaktır. Bu şekilde halkın oyuyla doğrudan seçilecek Cumhurbaşkanı birliği sağlayacağından koalisyon tartışmaları tarihin tozlu rafları arasında kalacaktır.

TOPLUMU ETKİLEYECEK KALICI SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ SAĞLANACAK ,

Türkiye Cumhuriyetinde 93 yılda kurulan hükümet sayısının 65 olduğu dikkate alındığında hükümet etme süresinin 2 yılın altında olduğu görülmektedir. 2 yıldan az bir ömrü olan hükümetlerin eğitim, sağlık ve kalkınma politikalarının siyasi sebeplerle inkıtaya uğradığı, bu sebeple de sorunlara kalıcı çözümün üretilmediğini siyasi tarihimiz boyunca acı bir şekilde müşahade etmiş bulunmaktayız. Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile değişecek olan yönetim şekli sonucunda daha hızlı karar alma ve uygulama dönemi başlayacak, vatandaşlarımızın her seçim sonucunda ki gelecek kaygıları ortadan kalkacak, müteşebbislerin önü açılacaktır. Bu durumun doğal sonucu olarak da işsizlik azalacağı gibi kişi başı milli gelirin artacağı, daha huzurlu ve müreffeh bir döneme gireceğimiz kaçınılmaz olacaktır. HUDER KARS olarak dünyada saygın ve itibarlı, söz dinleyen değil sözü dinlenen bir ülke olmak için 16 Nisan referandumunda EVET diyeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”

 Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer KARS Haberleri

Başlık Tarih
 
Kars AK Parti’de seçim istişare toplantısı25 Nisan 2018
Bakan Özlü Harakani Türbesini ziyaret etti22 Nisan 2018
Bakan Arslan ve Gül AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti22 Nisan 2018
Şahin, Ulaştırma Bakanı Arslan’ı ağırladı22 Nisan 2018
Bakan Arslan: "Belediyecilik yapacaksan Fatma Şahin gibi yapacaksın"22 Nisan 2018
Kars'ta terör eylemi gerçekleştiren 'Yaşar' öldürüldü22 Nisan 2018
UDH Bakanı Arslan ve Adalet Bakanı Gül Gaziantep'te21 Nisan 2018
Kars Valisi Rahmi Doğan ‘Bölge Güvenlik Toplantısı’na katıldı21 Nisan 2018
Bakan Arslan döneminde Ağrı yolları şantiyeye döndü21 Nisan 2018
Kars'ta sertifika töreni!21 Nisan 2018
Bakan Ahmet Arslan: Bakü-Tiflis-Kars projesini hizmete soktuk20 Nisan 2018
Bakan Arslan, yeğeni Burcu’nun cenaze törenine katılmak için Kars’a geldi18 Nisan 2018
Kars'ta başarılı hekimlere belge verildi18 Nisan 2018
Kars’ta cinayet zanlıları Adliyeye sevk edildi17 Nisan 2018
Bakan Arslan müjdeyi verdi: Kars'a yeni Öğretmenevi yapılacak16 Nisan 2018
Eş zamanlı operasyon16 Nisan 2018
Kars’ta alkollü sürücü Jandarmadan kaçamadı16 Nisan 2018
Günışığı projesi Kars'ta okullara taşınıyor16 Nisan 2018
CHP, Kars’ta oturma eylemi yaptı16 Nisan 2018
Karslı öğrencimiz bölge finalinde 3'ncü oldu16 Nisan 2018
Ambulans sürüş teknikleri eğitimi verildi16 Nisan 2018
UDH Bakanı Ahmet Arslan'ın Miraç Kandili Mesajı14 Nisan 2018
Kars'ta Turizm Haftası başladı14 Nisan 2018
Kars’ta kadroya geçen işçiler kurban kesti14 Nisan 2018
Biri binbaşı 22 askere FETÖ'den gözaltı kararı14 Nisan 2018
Bakan Arslan Harakani Türbesini ziyaret etti14 Nisan 2018
Başkentray hizmete açılıyor11 Nisan 2018
Kars İl Müftüsü Mehmet Genç görevinden alındı10 Nisan 2018
'Muş, Kars ve Ardahan ile birlikte ilk üçte'10 Nisan 2018
Kars'ta Polis Haftası Kutlamaları Başladı04 Nisan 2018
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan önemli açıklamalarda bulundu04 Nisan 2018
Kars Valisi Rahmi Doğan gazetecilerin sorularını cevapladı04 Nisan 2018
Kars tarihinde görmediğini gördü!04 Nisan 2018
Kars'ta Zabıta denetim yaptı04 Nisan 2018
Kars Emniyetinde yeni soruşturma başlıyor04 Nisan 2018
Kars ve Digor Ovasında 475 bin 780 dekar zirai araziye su temin edilecek.04 Nisan 2018
Kar Yağışı04 Nisan 2018
Çözüm Kars'ı Türkiye Şampiyonasında temsil edecek02 Nisan 2018
Kars'ta “Sarıkamış Turizm Master Planı ve Fizibilitesi Projesi” tanıtım toplantısı yapıldı01 Nisan 2018
Kars DSİ, Bayrampaşa deresini sıhhi görünüme kavuşturdu01 Nisan 2018
Bakan Arslan: “Dünyada 10 büyük projenin 6’sı Türkiye’de”01 Nisan 2018
İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Muhterem İnce Digor'u ziyaret etti01 Nisan 2018
Bakan Arslan çeşitli programlara katılmak üzere Kars'a Geldi01 Nisan 2018
Kars Ticaret Borsası seçimleri başladı01 Nisan 2018
Bakan Arslan, Başbakan Yıldırım ile birlikte Ödemiş’te 300 yataklı Devlet Hastanesi'nin açılışını gerçekleştirdi31 Mart 2018
Kars'ta asma köprü fırtınadan zarar gördü31 Mart 2018
Sarıeroğlu açıkladı: Kadroya geçişte yüzde 10 zam31 Mart 2018
“Kars Cami ve Külliyesi” inşaat alanında araçlar kaldırıldı29 Mart 2018
Kars Valisi Rahmi Doğan: Operasyonlara birlik ve beraberlik duygularımızla milletçe destek vermeliyiz29 Mart 2018
Dündar, Kars Atıksu Arıtma Tesisinin yapılacağı yeri inceledi29 Mart 2018
Beton mikserinde sıkışan sürücüyü AFAD kurtardı28 Mart 2018
Kars'ta 12 öğrenci zehirlendi28 Mart 2018
Bakan Fakıbaba: "Yatırımcılarımıza yüzde 50 hibe desteği veriyoruz''28 Mart 2018
Kars’ta düz kontak yaparak otomobil çalan hırsızlar yakalandı28 Mart 2018
İŞKUR ve Türk Telekom arasında 2 bin 500 tekniker istihdam edilecek26 Mart 2018
Devlet Sanatçısı Murat Çobanoğlu mezarı başında anıldı26 Mart 2018
Kars’ta şap karantinası yarın kaldırılıyor25 Mart 2018
Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattının ilk ray serimi gerçekleştirdi25 Mart 2018
Edirne’den Kars’a yüzlerce kişi yarışma için ‘Ben de varım’ dedi23 Mart 2018
UDH Bakanı Ahmet Arslan İhlas Holding’i ziyaret etti23 Mart 2018
UDH Bakanı Arslan, Ankara-Sivas YHT Hattı ilk ray serimi törenine katılacak23 Mart 2018
Kars'ta yem bitkileri destekleme müracaatları başladı23 Mart 2018
Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencilerinden Kars İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik'e Nevruz Bayramı Ziyareti23 Mart 2018
İzinsiz Yakılan "Nevruz Ateşi"Ne Toma'lı Müdahale22 Mart 2018
Ulaştırma Bakanlığı’ndan Trabzon Havalimanı açıklaması22 Mart 2018
Ensar Kılıç açıkladı; E-devlet'ten yeni uygulama22 Mart 2018
Kars'ta Nevruz öncesi operasyon20 Mart 2018
Bakan Arslan’a Kars Fen Lisesi’nden 430 Teşekkür20 Mart 2018
Bakan Arslan KAÜ'lü öğrencilerle bir araya geldi20 Mart 2018
Başbakanlık'tan şehit ve gazi yakınlarına özel genelge20 Mart 2018
Settar Kaya'nın 18 Mart Mesajı18 Mart 2018
Kars’ta Çevik Kuvvet’in yağmur altına tatbikatı nefes kesti17 Mart 2018
Bakan Arslan: "Denizcilik alanında uluslararası arenada çok önemli bir konumdayız’’17 Mart 2018
Bakan Arslan: “Komşu’daki yangını söndürmek zorundayız”17 Mart 2018
Bakan Arslan'a fahri doktora unvanı verildi16 Mart 2018
Sahte Polisler, Polise Yakalandı16 Mart 2018
Kars'ta Trafik Kazası: 1 Yaralı16 Mart 2018
Nahçıvan’da düzenlenecek Nevruz Şenliklerine davet var16 Mart 2018
Settar Kaya: Kafkas Üniversitesi Güvenlik Görevlileri Sorunu15 Mart 2018
Ziraat Odalarından Bakan Arslan’a teşekkür15 Mart 2018
Başkan Çalkın: Ahmet Arslan’la sadece Kars övünmüyor15 Mart 2018
Ankara'da 'Kars' toplantısı yapıldı15 Mart 2018
Bakan Arslan, Şehit Uzman Çavuş Fatih Uysal'ın cenaze törenine katıldı15 Mart 2018
Müdür Düzgün: "Tohum Bizden Üretim Sizden"14 Mart 2018
Kafkas Üniversitesi Güvenlik Görevlilerinin sorunu çözüldü14 Mart 2018
Kars'ta yatan FETÖ sanığı tahliye oldu14 Mart 2018
Kars'ta 6 polis memuru adliyeye sevk edildi14 Mart 2018
Kars Alpaslan Anadolu Lisesi Halk Oyunlarında birinci oldu12 Mart 2018
Ulaştırma Bakanlığı, İran’da düşen özel jet ile ilgili açıklama yaptı12 Mart 2018
Bakan Arslan: "Karaman-Konya arası 40 dakika olacak"12 Mart 2018
UDH Bakanı Ahmet Arslan'ın 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü mesajı12 Mart 2018
Gazeteci merhum Öner Daşdelen mezarı başında anıldı12 Mart 2018
Kars'ta Veteriner hekimler, düzenlenen toplantıda bilgilendirildi12 Mart 2018
4 şüpheliden 1'i tutuklandı11 Mart 2018
Erdinç Erdağı İyi Parti’ye Katıldı11 Mart 2018
Bakan Arslan: "Büyük projeler düşünüyoruz"11 Mart 2018
sarıkamış ta terör operasyonu11 Mart 2018
Bakan Arslan, Karaman'da Siyaset Akademisi'ne katıldı11 Mart 2018
Bakan Arslan Van'da müjdeyi verdi11 Mart 2018
Kars'ta aranan örgüt üyesi Tekirdağ'da yakalandı11 Mart 2018
Bakan Arslan Van'da partililere seslendi11 Mart 2018
Kars'ta Şapla mücadele aralıksız devam ediyor11 Mart 2018
Bakan Arslan, Sertavul Tüneli ve Medreselik Viyadüğü’nün temelini attı11 Mart 2018
Beyaz ette hormon var mı?09 Mart 2018
İŞKUR, Kars'ta gençlerle bir araya geldi09 Mart 2018
Kars Emniyet Müdürü Bitirik, kadın personelleri ağırladı09 Mart 2018
İYİ Parti Kars İl Başkanlığı 1.kongresini gerçekleştirdi.08 Mart 2018
Bakan Arslan'ın Kadınlar Günü mesajı08 Mart 2018
Köy Camisi Yandı08 Mart 2018
Kars'ta adliyeye sevk edilen 9 zanlıdan 3'ü tutuklandı08 Mart 2018
Ensar Kılıç, Kadın Personelleri unutmadı08 Mart 2018
Kars'ta günün adı: ‘Güçlü kadın, güçlü aile, güçlü Türkiye’08 Mart 2018
Kars’ta çamura atılmış ceset bulundu08 Mart 2018
Edirne’den Kars’a 60 okul destek verdi08 Mart 2018
Kars’ta okuma yazma seferberliği08 Mart 2018
Bakan Arslan Kars’ta Esnaf Ziyaretinde Bulundu06 Mart 2018
Kars Valisi Rahmi Doğan öğrencilerle bir araya geldi06 Mart 2018
KAÜ'de "21. Yüzyılda Kariyerim ve Biz" semineri06 Mart 2018
Karslı başarılı sporculardan Vali Doğan'a ziyaret06 Mart 2018
Kars'ta olan yangının yaraları sarıldı06 Mart 2018
Lifecell Ventures standı Barselona’da ziyaretçi akınına uğradı05 Mart 2018
Karakurt’ta 80 kaçak göçmen yakalandı05 Mart 2018
Türk Telekom'dan 5G ile ilgili önemli adım05 Mart 2018
Kars’ta yan ve sert rüzgar, hava trafiğini etkiledi04 Mart 2018
BAKAN ARSLAN, BAKÜ TİFLİS KARS DEMİRYOLU ÇALIMA TOPLANTISINA MEMLEKETİ KARS’TA EV SAHİPLİĞİ YAPTI04 Mart 2018
Kars’ta silahlı kavgayla ilgili 8 şüpheli yakalandı04 Mart 2018
Kars’ta silahlı kavga: 1 ölü, 7 yaralı03 Mart 2018
Kars’ta Kavga: 2 Yaralı03 Mart 2018
Terör Propagandası Yapan Zanlı Yakalandı!03 Mart 2018
Kars’ta, bin 765 kişi sorgulandı03 Mart 2018
Akçadağ Kaymakamı Serdar Demirhan Kars Vali Yardımcılığına atandı03 Mart 2018
Artvin'in 60 yıllık hayali gerçek oldu01 Mart 2018
Kars Belediyesinin borcu açıklandı01 Mart 2018
Kars'ta Yem Bitkileri Destekleri ödendi01 Mart 2018
Gölcüklü anneler Kars’daki evlatlarını unutmadı01 Mart 2018
Bakan Arslan: "Türk Telekom'un hiçbir şeyi gizleme ve makyajlama durumu yok"28 Şubat 2018
AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, darbeleri kınadı28 Şubat 2018
Ulaştırma Bakanlığı’ndan 5G için uluslararası işbirliği28 Şubat 2018
İyi Parti Kars İl Başkanlığı: Hocalı Soykırımı ve Türkiye26 Şubat 2018
Yolun Sonu filmi için Kars'ta oyuncu seçmeleri yapıldı26 Şubat 2018
Ardahan-Kars karayolunda 79 kaçak yakalandı26 Şubat 2018
Dr. Düzgün: “Kars’ta şap aşısı bitinceye kadar 28 gün karantina devam edecek”26 Şubat 2018
Gülben Ergen Kars'tan Türkiye'ye Selam Gönderdi26 Şubat 2018
Atıf Özbey'den konferans,26 Şubat 2018
Kars’ta Terör Operasyonu: 3 Gözaltı25 Şubat 2018
Yeni Valiler ve Emniyet Müdürleri kararnamesi yolda mı?24 Şubat 2018
Yolun Sonu filmi için yardımcı oyuncu seçmeleri yapılacak24 Şubat 2018
selim sarıkamış Hayvan Pazarı 35 Gün Süreyle Kapatıldı24 Şubat 2018
Aşık Veysel Şatıroğlu'nun bağlaması Kars'ta24 Şubat 2018
Bakan Arslan, Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi'nde incelemelerde bulundu23 Şubat 2018
Kocaeli'nde Karslılar ilk üçte!23 Şubat 2018
Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Çalıştayı yapıldı23 Şubat 2018
Bakan Arslan, TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerine bilgi verdi23 Şubat 2018
Çukur'da tepki çeken sahneye özür23 Şubat 2018
Karslı çiftçiler Bakan Fakıbaba ile buluştu22 Şubat 2018
KARS İÇİN KRİTİK GÜN SALI22 Şubat 2018
"Banker Bilo" filmi hikayesi Kars'ta gerçek oldu22 Şubat 2018
Eski Milletvekili Şafak Özanlı tutklandı,22 Şubat 2018
Çukur’a tepki BÜYÜYOR!22 Şubat 2018
Bakan Arslan, Belarus Ankara Büyükelçisi Savınykh'i kabul etti22 Şubat 2018
Yeni iş kurmak isteyenler bu habere dikkat?22 Şubat 2018
İYİ PARTİ: “İşlerinden edilen güvenlik görevlilerinin yanındayız”21 Şubat 2018
Denizli -Aydın Otoyolu Projesi'nin ihalesi 21 Haziran'da21 Şubat 2018
Kars’ta okul çevresinden uzaklaşmayanlara para cezası gelecek21 Şubat 2018
Kars, Bölge Birincisi oldu21 Şubat 2018
Kars’tan Türk Şeker’e destek21 Şubat 2018
Doğu Ekspresi Bilet fiyatları kaç lira? | Kars Doğu Ekspresi nereden kalkar, tarifeler saat kaçta?21 Şubat 2018
Kars Tipi Esaretinde!19 Şubat 2018
"Biz bu coğrafyada mozaiğiz, diyorsak bu bizim zenginliğimizdir"19 Şubat 2018
Başkan Kaçanta muhtarlara bilgisayar hediye etti17 Şubat 2018
Anadolu Ajansı'ndan Vali Rahmi Doğan'a Ziyaret16 Şubat 2018
Kağızman'da bin 130 paket kaçak sigara ele geçirildi,16 Şubat 2018
Kars'ta FETÖ operasyonu 4 gözaltı,16 Şubat 2018
Staj Gördüğü Hastane’de İntihar Etti16 Şubat 2018
Kars'ta uyuşturucu tam hız16 Şubat 2018
Kars’ta Okullar Arası Halk Oyunları İl Yarışması yapıldı16 Şubat 2018
Kars’ta “Türkiye-Azerbaycan Kardeşliği Kızılay Anaokulu” açıldı13 Şubat 2018
Kars’ta Tarım Zirvesi Toplantısı13 Şubat 2018
Terör Destekçileri Kendilerini Sosyal Medyadan Ele Verdi13 Şubat 2018
Oğlunun Doğum Gününde Annesini Öldürdü13 Şubat 2018
Bakan Arslan, Doğu Ekspresi'nde İncelemelerde Bulundu13 Şubat 2018
Bakan Arslan Doğu Ekspresi’nde İncelemelerde Bulundu13 Şubat 2018
Kars’ta, Yasadışı Bahis-3 operasyonu yapıldı13 Şubat 2018
Fetö Davasında 2’si Ağırlaştırılmış Toplam 5 Müebbet13 Şubat 2018
Karslı Vatandaş Ermeni Askerler Tarafından Gözaltına Alındı13 Şubat 2018
Av Tüfeğiyle Eşini Öldürdü, Eşinin Babasını Yaraladı12 Şubat 2018
Kars’taki Vakıfbank vurgunun faili Trabzon’da yakalandı12 Şubat 2018
AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın: “Hangi partiden olursa olsun kapımız her kese açıktır”12 Şubat 2018
Şehit pilota veda,11 Şubat 2018
Kars’ta, AK Parti Başkanlığı’nca Danışma Meclis Toplantısı yapıldı11 Şubat 2018
Bakan Arslan: "3. havalimanı 29 Ekim'de açılacak"11 Şubat 2018
Kars - Kale 3 Asayiş Uygulaması yapıldı11 Şubat 2018
Bakan Arslan, 3. havalimanını havadan inceledi11 Şubat 2018
Kars OSB olağan yönetim kurulu toplantısı yapıldı09 Şubat 2018
Kars’ta fuhuş operasyonu: 43 gözaltı09 Şubat 2018
Kars esnafı Vali Doğan'ı ziyaret etti08 Şubat 2018
AK Parti’den Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyetine ziyaret08 Şubat 2018
Vali Doğan, Kars Özel Harekât Şube Müdürlüğünü ziyaret etti07 Şubat 2018
Afrin şehidi Ahmet Aktepe son yolculuğuna uğurlandı07 Şubat 2018
Bakan Arslan Erzurum Valiliğini ziyaret etti07 Şubat 2018
Bakan Arslan’dan internete RTÜK denetimine ilişkin açıklama07 Şubat 2018
Kars Polisi, Z kütüphane kurdu.06 Şubat 2018
Partisinden istifası istenen Başkan Karaçanta, MHP Genel 06 Şubat 2018
İYİ Parti; Çocuk İstismarı Varsa Açıklansın06 Şubat 2018
Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta Bağımsız olarak görevimin başındayım,06 Şubat 2018
MHP’nin istifasını istediği o liste06 Şubat 2018
Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’nın istifası istendi!05 Şubat 2018
Kars’ta Afganlara Saldırı05 Şubat 2018
Bakan Özlü, 200 milyonluk yatırım müjdesiyle Kars’tan ayrıldı04 Şubat 2018
Bakanlar, Kars Valiliğini ziyaret etti04 Şubat 2018
Bakan Arslan: “Yarından itibaren Avrasya Tüneli geçişinde KDV yüzde 18'den yüzde 8'e inecek"01 Şubat 2018
Kars'ın nüfusu açıklandı01 Şubat 2018
Azerbaycan Ankara Büyükelçisi İbrahim Vali Doğan'ı ziyaret etti01 Şubat 2018
3 ilde yasa dışı silah ticareti operasyonu: 20 gözaltı01 Şubat 2018
Memur Sen'den Zeytin Dalı Harekatına Destek Açıklaması01 Şubat 2018
Robotik Kodlamada başarılı Kerim Arda, Vali Doğan’ı ziyaret etti01 Şubat 2018
Vali Doğan, Akyaka’da muhtarlar ile bir araya geldi01 Şubat 2018
TSK: '712 terörist etkisiz hale getirildi'31 Ocak 2018
Kars’ta 2017 yılı Aralık ayında ihracat 167 bin dolar, ithalat 96 bin dolar olarak gerçekleşti31 Ocak 2018
Rahim ağzı kanseri farkındalık ayı sona erdi,31 Ocak 2018
Bakan Arslan: “Kapımıza gelenlere kapımızı açıyorsak saflığımızdan değil insanlığımızdan”30 Ocak 2018
Bakan Arslan Zeytin Dalı Harekatı'nın sebebini açıkladı30 Ocak 2018
Bakan Arslan: "Burnumuzun dibinde terör koridoru oluşturulmasına sessiz kalacak değiliz"30 Ocak 2018
Kars’ta Yangın Çıkan Ev Kısa Sürede Küle Döndü30 Ocak 2018
Eski İl Jandarma Komutanı Güngör’e 15 Yıl Hapis30 Ocak 2018
Kars’ta Uyuşturucu Operasyonu, 8 Gözaltı30 Ocak 2018
Kars’ta 20 günde 13 kişi tutuklandı30 Ocak 2018
Kars ASKF’den Zeytin Dalı Harekatı’na destek29 Ocak 2018
Hayvan Dolandırıcılığını Önlemek İçin 9 Madde Hazırlandı29 Ocak 2018
42 Milyonluk Hayvan Hırsızlığından Çıkarılacak Dersler29 Ocak 2018
Türkiye Şampiyonu İlayda Eminoğlu29 Ocak 2018
Beyribey Destek İçin Sınır Hattında29 Ocak 2018
Şivan'dan Kars'ta Bir Film Daha Çekilecek,27 Ocak 2018
Kars Emniyet Müdürlüğü Yeni Hizmet Binasına Kavuşuyor,27 Ocak 2018
Kars’ta FETÖ Operasyonları27 Ocak 2018
Sanatçı Burak Kut, Kar’s Otel’de27 Ocak 2018
Afrin'e Gitmek İçin Gönüllü Oldular27 Ocak 2018
Başbakan Yıldırım: Kars Kart Meselesi Ortadan Kalkıyor26 Ocak 2018
Kars'ta 5 Ayrı Hırsızlık Yapan Şahıs Tutuklandı26 Ocak 2018
2 Milyonluk Yatırıma Cazibe Teşviki26 Ocak 2018
Kars'ta 2017 Yılında 13 Bin Kişi İŞKUR'a Müracaat Etti26 Ocak 2018
Kars İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2018 Yılı 1. Olağan Toplantısı Yapıldı26 Ocak 2018
Kars’ta ölü kimliği ile büyük dolandırıcılık25 Ocak 2018
"80 Yılda Yapılamayanlar Birkaç Yılda Yapıldı"25 Ocak 2018
Kazım Karabekir Paşa Ölüm Yıldönümünde Anılacak25 Ocak 2018
Japonlar Yatırım İçin Kars'ta!25 Ocak 2018
Kars'ta 4 Kalpazan Cezaevine Gönderildi25 Ocak 2018
Cumhurbaşkanı’na Hakaretten Gözaltına Alındı23 Ocak 2018
Kars Delegeleri Kılıçdaroğlu'nu Destekleyecek23 Ocak 2018
Kars'ta karbonmonoksit zehirlenmesi 2 ölü23 Ocak 2018

TÜRKİYE GÜNDEMİ
KAĞIZMANFM


 
KARS'TA MİLLETVEKİLİNİZ KİM OLSUN?

Ahmet Arslan
Adem Çalkın
Ahmet Recep Tekcan
Ayhan Bilgen
Çetin Erboğa
Erdoğan Yıldırım
Ensar Erdoğdu
Nihat Uğurlubelim
Settar Kaya
Suat Doğan
Suat Öğel
Sultan Ali Yıldız
Yusuf Durmuş
Yusuf Selahattin Beyribey
Yunus Kılıç
Yüksel Akbaba
Ömür Deveci
Ersin Özbey

Sonuçlar
Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH