KAĞIZMAN'DA BAL KÖMESİ, KURU KAYISI,KURU DUT VE CEVİZ RAĞBET GÖRÜYOR.

15 Kasım 2017
0 Haber Yorum

Yöresel ürünlerdeki çeşitliliğiyle bilinen Kağızman ilçesinde,Bal kömesi, kuru kayısı,kuru dut,pestil, ve ceviz satışlarında yaşanan artış esnafları sevindirdi.

Yöresel ürünlerdeki çeşitliliğiyle bilinen Kağızman ilçesinde,Bal kömesi, kuru kayısı,kuru dut,pestil, ve ceviz satışlarında yaşanan artış esnafları sevindirdi.
İlçede kuru meyve satışı yapan Kadir Karaşal, kuru meyve satışlarında fark edilir bir artış yaşandığını belirterek, ilçede ise en çok bal kömesi,kuru kayısı ,aşma,kuru dut,ve cevizin rağbet gördüğünü söyledi.

 Karaşal, bu tür yöresel ürünlerin Kağızman’da özellikle uzun kış gecelerinin vazgeçilmez yiyecekleri arasında yer aldığını vurgulayarak, "Şu anda kuru meyve ürünleri oldukça rağbet görüyor. İş yerimizde bulunan bal kömesi, kuru kayısı,kuru dut,aşma, ceviz,  ve kayısı gibi kuru meyve ürünlerinin hepsine talep var. 

Fakat en çok yerli ürünlerimizden bal kömesi, kuru kayısı,aşma ve ceviz oldukça satılıyor. bal kömesi,Kuru kayısı,aşma ve ceviz ilçe halkının vazgeçilmez tercihidir.
Özellikle gurbetteki kağızmanlı hemşerilerimize gönderiyoruz.Bal kömesinin kilosu 30 tl den başlıyor 60 tl ye kadar çıkıyor Kuru kayısı ve aşmanın fiyatı 10 TL’den başlayarak 25 TL’ye kadar çıkarken, ceviz ise 15 TL’den başlayarak kalitesine göre fiyatı değişiyor. Bunların yanı sıra havaların soğumasıyla beraber  rağbet daha çok artmaya başladı" dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber