KAĞIZMAN MESLEK YÜKSEK OKULUNDA "BAŞARI"KONFERANSI,

03 Kasım 2017
0 Haber Yorum

Kağızman Belediye başkanı Sayın Nevzat Yıldız, Kafkas Üniversitesine bağlı, Kağızman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile işbirliği içerisinde düzenlenen “Başarı” konulu konferansta üniversite öğrencileri ile bir araya geldiler.

Kağızman Belediye başkanı Sayın Nevzat Yıldız, Kafkas Üniversitesine bağlı, Kağızman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile işbirliği içerisinde düzenlenen “Başarı” konulu konferansta üniversite öğrencileri ile bir araya geldiler.

Kafkas Üniversitesi Kağızman yerleşkesi konferans salonunda gerçekleştirilen ve Erzurum İl Müftüsü Sayın Hasan Hüseyin Sula’nın konuşmacı olarak davet edildiği konferansın açılış konuşmasında Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Murat Aykırı; ulusal, özelde ise yerel kalkınmanın sağlanmasında Kurumların, Kurumsal altyapının ve Kurumlar arası işbirliğinin önemine vurgu yaparak, kuruluşundan bu güne Kağızman MYO ve Kağızman UBYO birimleri olarak Kağızman Belediyesinin desteğini her daim yanlarında hissettiklerini, bu destek ve işbirliğinin  Nevzat Yıldız döneminde ise daha yukarı seviyelere çıktığının altını çizdi. Konuşmasında başarı kavramına da kısaca değinen Yrd. Doç. Dr. Murat Aykırı, başarının birçok tarifinin olduğunu, bu tanımlar içerisinden belki de en güzelinin “İyi bir insan olabilmek” şeklinde yapılan tarif olduğunu ifade etti. Başarılı olma yolunda gösterilen azim ve karalılığın önemine vurgu yapan Aykırı, başarının kazanmak veya kaybetmek anlamına gelmediğini, asıl önemli olan şeyin insanın elinden gelenin en iyisini ortaya koymaya çalışması olduğunun altını çizdi.

Daha sonra söz alan Kağızman Belediye Başkanı Sayın Nevzat Yıldız ise yaptığı konuşmada; Üniversiteye yeni kayıt yaptıran öğrencilere hayırlı olsun dileklerinde bulunduktan sonra, Üniversiteye ve üniversite öğrencilerine bugüne kadar olan desteklerinin bundan sonraki dönemde de devam edeceğini, Üniversite yönetimi ile zaten var olan ilişkilerin ve işbirliğinin daha da geliştirileceğini ve bu kapsamda çeşitli etkinlikler düzenlemek suretiyle üniversite öğrencileri ile sık sık bir araya gelmek ve onların sorunlarıyla daha yakından ilgilenmek arzusunda olduklarını ifade ettiler.

Kurum amirlerinin kısa konuşmalarının ardından kürsüye, konuşmacı olarak davet edilmiş olan Erzurum İl Müftüsü Sayın Hasan Hüseyin Sula çıktı. Sula yapmış olduğu konuşmasında, “Başarı” kavramını İslami açıdan ele alarak, İslam dininin ilk emrinin “Oku” olduğuna dikkat çekti. Başarılı olmak adına okumanın, okuduğunu anlamanın ve öğrenilen şeylerin doğru bir şekilde hayata tatbik edebilmenin önemine değinen Sula, Kur’an-ı Kerim’den ve Hz. Peygamberin hayatından vermiş olduğu çeşitli örneklerle öğrencilere başarılı olmanın yollarını anlatmaya çalıştı.

Oldukça verimli geçen program; Kağızman Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Bican Veysel Yıldız tarafından öğrencilere hediye edilen kitapların dağıtımı ve hatıra fotoğraflarının çektirilmesi ile son buldu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber