KAĞIZMAN BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİ İLE İŞ KUR BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

28 Şubat 2017
0 Haber Yorum

Kağızman Belediyesinin organize ettiği, İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından esnaflara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.


Kağızman Belediyesinin organize ettiği, İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından esnaflara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
 
Kağızman Belediye Başkanlığı tarafından lagos (AVM)Alış veriş merkezinde kahvaltıda bir araya gelen Kağızman esnafı ile Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız ve İŞKUR Kars il Müdürü Yusuf Bulut kahvaltıdan sonra Esnaflara bilgilendirme toplantısı yapıldı, bilgilendirme toplantısında Kars İŞKUR İl Müdürü Yusuf Bulut İŞKUR tarafından verilen desteklemelerle ilgili bilgiler verdi.
Kars İŞKUR yetkilileri programın amacı ve detayları hakkında bazı bilgiler vererek şunları söyledi, “İŞKUR' a kayıtlı en az iki sigortalı çalışanı bulunan işyerleri işbaşı programı düzenleyebilirler. İşyerinde 2 ila 10 arasında sigortalı çalışan bulunuyorsa 1, 11 ve üzerinde sigortalı çalışan varsa mevcut çalışan sigortalı sayısının 1/10' u kadar işsize işbaşı eğitimi verilebilir. Program süresi: günlük en az 5, en fazla 8 saat olmak üzere, haftada en fazla 6 gün ve 45 saat olmak üzere 24 ay içinde toplam en fazla 160 fiili gündür. Engelliler için süre , 24 ay içinde 320 fiili gün olarak uygulanır. Program süresinin (5 günlük sağlık raporu dışında) 1/10' u kadar devamsızlık süresi hariç katılımcıların programa devamı zorunludur. Program süresince katılımcı zaruri giderleri (günlük 36,5tl) ve sigorta prim giderleri İŞKUR tarafından karşılanır. Bu Şekilde İşverenler, Katılımcıyı İşin Başında Görme İmkanı Bularak Kendi İhtiyacına Göre Yetiştirebilmektedirler” dedi.
 
Toplantı sonunda birer açıklama yapan Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, Kağızman Belediyesi ile İŞKUR il Müdürlüğüyle  ortaklaşa esnaflara yönelik yapılan toplantının çok başarılı olduğunu, verilen bilgiler sayesinde Kağızmanlı  esnafların İŞKUR tarafından yapılan projelerden nasıl yararlanmaları gerektiğini öğrendiklerini söyledi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ATAŞ ECZANESİ

SALI--ŞİFA ECZANESİ

CARŞAMBA-NUR ECZANESİ

PERŞEMBE--ALTUN ECZANESİ


CUMA---ARAS ECZANESİ

CUMARTESİ,KAĞIZMAN ECZANESİ

PAZAR--YASİN ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber