KAĞIZMAN YİBO YIKILIYOR

10 Ağustos 2018
0 Haber Yorum

Kağızman ilçesindeki Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO)'nun Yapılan teknik incelemeler sonucunda binanın yıkılmasına karar verildi.

Kağızman ilçesindeki  Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO)'nun Yapılan teknik incelemeler sonucunda binanın yıkılmasına karar verildi.
 
Kağızman ilçemizde bulununan YİBO ve ona ait sosyal tesislerde yapılan incelemeler neticesinde binaların depreme dayanıklı olmadığı ve yapılacak alternatif güçlendirme çalışmalarının ekonomik sınırları aştığı tespit edildi. Böylece Kağızman Yatılı Bölge İlköğretim Okulu Binası, Pansiyon Binası ve 12 dairelik Lojman Binasının yıktırılarak yerine yenilerinin yapılması yönünde rapor hazırlandı.
 

Kağızman YİBO, Okulu bulunmayan yerleşim birimlerindeki öğrenciler ile kırsal kesimlerde öğretimini 5. sınıfa kadar devam ettiren ve 6.7.8. sınıfa devam edecek öğrencilerin zorunlu 8 yıllık eğitimini tamamlaması amacıyla 15 Kasım 1960 tarihinde  yapılmış Eğitim ve öğretime 1969 yılında başlayan Kağızman Yatılı ilköğretim okulu (YİBO)Gündüz taşımalı olarak kız ve erkek olmak üzere 610  öğrenciye  27 öğretmen, 11  personelle Hizmet veren . Kağızman(YİBO) 14 ana binadan oluşmuş olup 15.839m2 alan üzerine kurulmuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber