İsmek'ten Kağızman'a Sanatsal Destek

07 Haziran 2011
0 Haber Yorum

İsmek'ten Kağızman'a Sanatsal Destek

Kağızman ilçesinde 2 yıldır El Sanatları dalında kurs açıp, Kağızmanlı Hanımların sanata olan ilgilerini ve marifetlerini ortaya çıkaran Yeşim Hoca'ya İsmek'ten sanatsal destek.
Kağızman ilçesinde 2 yıldır El Sanatları dalında kurs açıp, Kağızmanlı Hanımların sanata olan ilgilerini ve marifetlerini ortaya çıkaran Yeşim Hoca.  İSMEK'te tanıştığı ve Kağızman’daki El Sanatları Kursunu kardeş kurs olarak benimseyen Takı Tasarım Usta Öğreticiler Koordinatörü olan Fatma Füsunoğlu'nun daveti üzerine  katıldığı sergide birçok sanat dalında ortaya çıkan muhteşem eserleri dikkatlice inceleyip bilgi alıp, iler ki dönemlerde uygulayacağı  yenilikler hakkında yetkililerle görüş alışverişinde bulundu.
 
İstanbul Feshanede bu yıl 14. cü düzenlenen Geleneksel El sanatları sergisinde 25 Dal ve 125 Branşta Yüz binerce sanatseverlerin ürünlerini büyük hayranlık uyandırdı.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önemsediği sanat konusunda ortaya çıkan bu gelişmelerin takipçisi olarak bundan sonraki kurslarında daha özverili olması gerektiğini hatırlatan başta İSMEK çalışanları ve kendisine bu fırsatı verenlere şükran duyguları içinde  ziyaretçi defterine de hislerini yazan Yeşim Hoca, gördüğü yoğun ilgi ve destekten dolayı teşekkür etti.
 
Gelecek yıllarda da sanatsal malzeme konusunda desteklerinin devam edeceğini belirten İSMEK yetkililerine  ve Kağızman H.E.M. Müdürü Harun Yüce'nin ilçede bu tür sanatsal etkinliklere destek verdikleri için minnettar olduklarını belirttiler.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber