sanalbasin.com üyesidir

İhtiyaç Sahiplerine Kömür Dağıtımı Başladı

15 Ekim 2014
0 Haber Yorum

İhtiyaç Sahiplerine Kömür Dağıtımı Başladı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Arpaçay Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların kullanımına yönelik 2014 yılı kömür dağıtımı yapılıyor. Bu yıl kömür dağıtımında ilçemize gelen 700 ton kömür yapılan planlama ile doğrudan daha önce tespit edilen vatandaşların köy ve mahallelerine kadar bırakılıyor. Kış girmeden ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız kömürlerini evlerine götürmüş oldu.
2014 yılı başında duyurusu yapılarak alınan talepler neticesinde Sosyal İnceleme Uzmanlarımızın yapmış oldukları incelemeler neticesinde başvuruları değerlendirilen vatandaşlarımızdan ilçe genelinde 466 ihtiyaç sahibi aile ve tüm şehit-gazi yakınlarının her birine 1,5 ton kömür yardımı yapıldı. Kömürün merkezden dağıtımı yapıldığı zaman nakliye sıkıntısı ve zamanında ulaşamama problemi yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar, kömürlerin köylerine kadar ulaştırılmasının işlerini son derece kolaylaştırdığını belirtti.
Yoksul ve mağdur vatandaşlara yönelik yapılan kömür yardım çalışmaları kapsamında açıklama yapan Kaymakam Faruk Erdem; “Planlamamıza göre bir aksilik çıkmazsa en geç ekim ayı sonuna kadar tüm ihtiyaç sahibi ailelerimizin kömürleri teslim edilecek. Dağıtıma öncelikli olarak engelli ve yaşlıların yoğun yaşadığı köylerden başladık. İlçeye gelen kamyonları bekletmeden doğrudan köy ve mahallelere yönlendiriyoruz. Her kamyon ile de birer memur göndererek kömürün tam ve doğru kişilere dağıtılmasını sağlıyoruz. Arkadaşlarımız bu anlamda mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyor ve kış başlamadan işi bitirmeye çalışıyor. Emeği geçenlere teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber