Iğdır'da Proje Uygulaması,

05 Ağustos 2015
0 Haber Yorum

Iğdır'da Proje Uygulaması,

Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği’nden Eğitim Destekli Projesi uygulandı.
Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği’nden Eğitim Destekli Projesi Serhat Kalkınma Ajansı tarafından kabul edildi ve uygulandı.
“Her Yolculuk Tek Adımla Başlar-Eğitimcinin Eğitimi-Sunum Teknikleri “isimli proje Iğdır Ziya Gökalp Ortaokulu Salonunda 03-04 Ağustos 2015 Tarihlerinde yapıldı.
Projeye Iğdır Merkez, Karakoyunlu, Aralık ve Tuzluca İlçesinden yaklaşık 250 okul müdürü ve müdür yardımcısı katıldı.
Dernek Başkanı Ziya Zakir ACAR, açılış konuşmasında şunları söyledi.
Sevgili meslektaşlarım. Öncelikle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bu Ağustos sıcağında sizleri burada topladık ancak seminer sonunda çok faydalı olduğunu görecek ve idarecilik farkındalığını yakalayacaksınız.
Öğretim yöneticiliği ile liderlik arasındaki farkı görüp, iletişim etkinliklerini kullanacaksınız. Öğretimsel Liderlik; İyi bir öğrenci yetiştirme, öğretmenler için daha arzu edilebilir öğrenme koşulları sağlama, okulun çalışma çevresini tatmin edici ve üretken bir çevreye dönüştürme eylemlerini ifade eder.
Eğitim işini başarmak için müdür, öğretmenler, öğrenciler, aileler ve okul kurulunu birlikte çalışabilecekleri bir örgüt ikliminin yaratılmasıdır. Öğretim liderliğini, diğer liderlik türlerinden ayıran en önemli özellik, hiç kuşkusuz öğretme ve öğrenme süreçleri üzerinde yoğunlaşmış olmasıdır.
Ziya Zakir ACAR, Milli Eğitimin her kademesinde görev yaptığını, Aralık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Tuzluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunduğu, İlin eğitim durumunu çok yakından bildiğini Yüksek Lisans bitirme tezini Iğdır İlinde “Okul Müdürlerinin performansları üzerinde yaptığını belirtti. 35 Yıllık çalışma hayatında 80 Teşekkür, takdir, Aylıkla Ödüllendirme, Başarı Belgesi, Üstün Başarı Belgesi ve Ödül Belgesini aldığını, çalışınca her şeyin başarılabileceğini anlattı.
Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği Başkanı  Ziya Zakir ACAR, tarafından yapılan proje  SERKA tarafından ihalesi yapıldı ve ihaleyi Konya’dan ABİGEM  firması  kazandı ve  eğitimci olarak görevlendirilen Erhan KARAGÖZ tarafından verildi. 2 günlük seminerde Etkili Sunum Tekniği, İletişim Becerileri, Liderlik, Mobbing-Cortometraja, Stres Yönetimi ve Motivasyon konuları anlatıldı.
Proje Bilgileri
Proje Adı:  Eğitimcinin Eğitimi-Sunum Teknikleri (Her Yolculuk Tek Adımla Başlar) 
Başvuru Sahibi:  Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneğı 
Referans No:  TRA2/15/TD/0015 
Proje Süresi(Gün):  2  

SERDAR ÜNSAL/IĞDIR

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber