sanalbasin.com üyesidir

Iğdır ve Iğdırlı Aras’la Gülecek

09 Kasım 2015
0 Haber Yorum

Iğdır ve Iğdırlı Aras’la Gülecek
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Uzun yıllar Iğdır’da yaşadım ve 2007 den beridir Bursa’da yaşamaktayım. İlk defa Iğdır adına seviniyorum ve mutluyum. Ekonomik ve gelişmişlik açısından Iğdır ile Bursa’yı karşılaştırıyorum dağlar kadar fark var. Iğdır yıllardır muhalefet yapmaktaydı ve bizlerde yıllarca bu oyunun bir parçası olduk. Sonuçta batı seviyesine ulaşamadık. Hep kaybettik ve üzüldük. Irkçılığın, mezhepçiliğin ve ayrımcılığın daniskasını yaşadık ve yaşattılar. Iğdır’da yaşananlar buralarda yaşanmamakta. Aynı binada, işyerinde, aynı sahada farklı ırk ve mezheplere mensup insanlar bir arada mutlu ve huzurlu yaşamaktadırlar. Bursa ve Türkiye için hizmet etmekteler.
Ve Iğdır bunu başardı. Kürt, Türk, Şii, Sunni bir olup meclise şaibesiz bir vekil göndermeyi başardılar. Öyle bir vekil ki herkese eşit, haksızlığa prim vermeyen, eşit davranan, büyükle büyük, küçükle küçük, halkına saygı duyan, değer veren ve gelecekte tüm Iğdır halkının faydasına olacak hizmetleri uygulayabilecek güçte olan bir vekil seçmeleri Iğdır için bir şanstır. Iğdır halkı doğru bir kararla doğru ve isabetli bir vekil seçmiştir. Iğdır halkını ve milletvekili Nurettin Aras’ı tebrik ediyorum. Bir Iğdırlı olarak gurur duyuyorum. Her ne kadar şimdilik Iğdır’da yaşamasam da akrabalarım, atalarımızın, mezarları, komşularımız, köylülerimiz, kirvelerimiz, mesai arkadaşlarımız, sokakta yürüyen insanlarımız ve acılara göğüs geren sevgili Iğdırlılar adına bir şans olduğunu düşünüyor ve çok mutlu olduğumu ifade ediyorum.
Iğdır’da her seçim döneminde heyecanlı ve stresli bir seçim dönemi yaşanmakta ve sonuçta hüzünlü bir hava oluşmaktaydı. 1 Kasım seçimleri çok farklı oldu ve kazanan Iğdırlı oldu. Kamuoyundan takip ettiğim kadar sayın Aras iadeyi ziyarette bulunarak halkıyla kucaklaşmakta ve teşekkür etmekteler. Yoğun ve yorucu bir seçim dönemi geçirdiler. Ancak Iğdır’da yaşayan tüm halkın hizmetinde olacağından şüphem yoktur ve oy veren veya vermeyen ayrımı yapmayacağına inanıyorum. Aras kazananların da, kaybedenlerin de vekilidir. Aksine ayrımcılığın olacağı bir gelecekte hem Iğdırlı hem de Aras kaybeder.
Iğdır ve Iğdırlı bu şansı iyi değerlendirmeli ve Vekilimiz Aras’tan bireysel değil de genel anlamda hizmet etmeleri hususunda yanında yer almaları ve takipçisi olmaları durumunda çok güzel hizmetlerin olacağına inanıyorum. Bu saatten sonra Iğdırlı birlik içinde Iğdır için, gelecek için çocuklarımız için bir arada olmalı, savaştan uzak, barış içinde olmalıdır. Biz yüce Iğdırlılara da yakışan budur. Iğdır ve Iğdırlı Arasla gülecek.
Ali Ergül de, “Bir kez daha Iğdırlıları ve Milletvekili Nurettin Aras’ı tebrik ediyor ve kutluyorum.” dedi.
kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber