sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’ın En Büyük Karpuzu Valiye Hediye Edildi

15 Temmuz 2016
0 Haber Yorum

Iğdırlı karpuz üreticisi örnek çiftçi Alican Açkan, doğal yöntemlerle yetiştirdiği her biri 15’er kilogram gelen karpuzları Vali Ahmet Turgay Alpman’a hediye etti.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Iğdırlı karpuz üreticisi örnek çiftçi Alican Açkan, doğal yöntemlerle yetiştirdiği her biri 15’er kilogram gelen karpuzları Vali Ahmet Turgay Alpman’a hediye etti.

Iğdır’ın Oba köyünde karpuz üreticiliği yapan Alican Açkan, Vali Ahmet Turgay Alpman’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette ortalama ağırlıkları 15-20 kilogram olan 2 karpuzu Vali Ahmet Turgay Alpman’a hediye eden çiftçi Açkan, yetiştirdiği ürünleri Iğdır dışında birçok ile ve yurt dışına gönderdiğini belirtti. 30-35 kilo ağırlığında karpuz yetiştirdiğini belirten Açkan, Doğal üretimle elde edilen karpuzlara talebin fazla olduğunu dile getiren Açkan, “Iğdır’da yıllardan beri doğal yöntemlerle karpuz üretimi yapıyorum. Sayın Valimiz Organik olarak tarladan üretimini yaptığım karpuzları kabul buyururlarsa hediye etmek istiyorum.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ahmet Turgay Alpman’a da Alican Açkan’ın kimyasal gübre kullanmadan yaptığı tarımın diğer illere örnek teşkil etmesi gerektiğini Alican beyi basından takip ettiğini, en kısa sürede tarlasını ziyarete gideceğini söyledi.

Açkan’ın başarılı bir şekilde tarım ve çiftçilik yaptığını anlatan Alpman, “Kardeşimiz yaptığı üretimde hem Iğdır karpuzunu hem de doğal karpuz üretiminde çevre illere, ilimiz adına katkıda bulunuyor. Böyle güzel bir örnek teşkil eden çiftçimiz Alican Açkan’ı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber