sanalbasin.com üyesidir

Iğdır haberleri

17 Nisan 2016
0 Haber Yorum

KUTLU DOĞUM HAFTASI ŞİİR DİNLETİSİ YAPILDI
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

KUTLU DOĞUM HAFTASI ŞİİR DİNLETİSİ YAPILDI
Iğdır İmam Hatip ortaokulu tarafından  “Peygamber Sevgisi ” konulu şiir dinletisi düzenlendi.
Kutlu Doğum Haftası nedeniyle farklı meslek guruplarından kişilerin okuduğu şiir dinletisinde Peygamber efendimizin sevgisi anlatıldı.Program Mevlevi gösterisi ile sona erdi.
Kültür sarayında yapılan şiir   dinletisine Iğdır valisi Davut Haner,vali yardımcısı Mevlüt Özmen,Jandarma Alay komutanı Mustafa Ulus,Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,Ak parti İl başkanı Ahmet Tutulmaz,il muftüsü Cüneyt Kulaz,gençlik spor müdürü Kasım Aydoğdu,Milli Eğiitm Şube Müdürü Yakup Alhan davetliler katıldı.
Dinletide  Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,  Avukat Ahmet Tutulmaz ,Gün Işığı derneğinden bir kişi ,Iğdır emniyetinde görevli bir  polis, Jandarma alay komutanlığında görevli jandarma er , Üniversite öğrencisi,öğretmen ve çeşitli meslek gurubundan olan kişiler ,çeşitli şairlerin şiirlerini seslendirdi.
İki Cihan Güneşi Peygamberimiz Hz. Muhammed (S. A. V) yazılan şiirleri okuyanlar duygulu anlar yaşattı. 
Dinletinin ardından Iğdır valisi Davut Haner, Süleyman Çelebi’nin yazdığı “Mevlid” şiirinden 2 beyit okudu ardından katılımcılara plaket verdi.  Iğdır valisi Davut Haner,”Güzel bir programdı. Emeği geçenleri kutluyorum.Peygamber efendimizi en güzel şiirlerle anlattınız.Şiir tadında ,şiir güzelliğinde gönlümüzün huzur bulduğu nice programlar diliyorum. olsun .daha önce aşura,Ehli beyt sevgisi konulu şiirler yapmıştık daha  güzel şiir programlarında buluşmak dileği ile peygamber efendimizin sevgisine mahsar olmayı diliyorum.”dedi.
İYİLİK MELEĞİ SEHER KARGI ÇALIŞMALARIN SÜRDÜRÜYOR
Iğdır’a geldiği günden beri yardıma muhtaç çocuklara kol kanat gererek onlara her türlü yardımı yapan onlara sporu sevdiren Seher Kargı çalışmalarını sürdürüyor.
Iğdır’ın  kanatsız meleği  olarak adlandırılan  bir çok sosyal sorumluluk projesine imza atan Iğdırlı çocuklara desteklerde bulunarak onlara sporu sevdiren  bunun yanı sıra kimsesiz çocukların kirvesi olup sünnet ettiren Seher Kargı, Müge Anlı ‘nın sevgi izi projesini Iğdır’a taşımak istediğini belirtti.
Seher Kargı,” Iğdır’ın adının duyulması için mücadele ediyorum. köy okullarına destek sağladım. Yardıma muhtaç bir çok öğrencimize destekte bulunuyorum.Boş zamanlarda polis gücü kız basket takımını çalıştırarak onları hayata hazırlıyorum.  Iğdır’ımızın sesini dünyaya duyurmak için yeni projeler üzerinde çalışmalarım   devam etmektedir.İlimizin tek radyosu ığdır fm de programa başladım.  Müge Anlı’ nın sevgi izi projesini Iğdır’a taşımak en büyük hedefim ..Bu konuda Iğdır halkından destek bekliyorum. Iğdır’da yardıma muhtaç çok çocuk ve aile,okul var”dedi.
IĞDIR ANADOLU LİSESİ KUTLU DOĞUM ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ
Kutlu Doğum Haftası Iğdır Anadolu Lisesinde düzenlenen bir etkinlikle kutlandı.
Okul konferans Salonunda düzenlenen program Kur’an-ı Kerim okunması ile başladı.
Okul Müdürü Dursun Yalçın ,yaptığı açılış konuşmasında “Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed(sav)’in doğum yıldönümünün; tüm İnsanlığa barış, huzur, mutluluk ve adalet getirmesini diliyorum.”dedi.
Düzenlenen programda konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”    Bundan tam 1444 yıl önce insanlık Cahiliye devrini yaşıyordu. İnsanlar hak, adalet, dürüstlük gibi kavramları unutmuş, güçlü zayıfı eziyor, kız çocuğuna sahip olmak utanç vesilesi olduğundan diri diri toprağa gömülüyordu
20 Nisan 571 tarihinde, insanlığı karanlıktan aydınlığa, huzursuzluktan mutluluğa, sefaletten safahata ulaştıracak, insanlık tarihinin yönünü değiştirecek bir büyük mucize gerçekleşti. Âlemlere rahmet olarak gönderildiği Kur’an-ı Kerimde bildirilen Hz.Muhammed (SAV) efendimiz dünyaya teşrif ettiler.Bütün yaşamı boyunca Özü sözü bir olan peygamberimiz, kendisi için istediğini ümmeti için istemiştir. Sevgili Peygamberimizin en belirgin vasıflarından biride yapmış olduğu bütün işlerinde merhamet duygusunun olmasıydı. Ağzından hiçbir zaman kaba bir söz çıkmamış, hiç kimsenin kalbini kırmamış, her hareketinde merhameti ön plana çıkarmış ve bizlere merhametli olmamızı öğütlemiştir” şeklinde konuştu.
Program öğrenciler tarafından şiir ve ilahilerin okunmasından sonra  yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesi ile sona erdi.
TADDEF GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SERDAR ÜNSAL”ERMENİSTAN SINIRINDA MAYINLAR TEMİZLENMEMELİ”DEDİ
Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu (Taddef )Genel Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal, Türkiye Azerbaycan sınırında bulunan mayınların temizlenme işine başlanılacağı yönündeki çalışmalara tepki gösterdi.
Ünsal yaptığı yazılı açıklamada, “Milli Savunma bakanlığınca  hazırlanan proje gereği Milli Mayın Faaliyet Merkezi'nce Doğu sınırlarında mayınların temizlenmesini öngören projede, Ardahan, Kars, Iğdır, Ağrı, Van ve Hakkâri illerinde  222 bin 2 adet mayının temizlenmesine nisan ayı itibariyle başlanmasının planlanmıştır.Diğer bölgeler için hükümet nezdinde mayınların temizlenmesi olumlu olabilir.fakat üç ülkeye sınır olan Iğdır için sınırın mayınlardan temizlenmesi olumsuzluktur.Mayınlı bölge olmasına rağmen terör örgütü İran  üzerinden Türkiye’ye girebilmekte eylem yapabilmektedir. Türkiye Ermenistan sınırından Ermenistan’a geçip Laçın bölgesinde kamp kurmaktadır. Iğdır’da 14 polisin şehit edildiği bombalı saldırıda kullanılan patlayıcıların Ermenistan’dan getirildiği iddia edilmiştir. Bu şartlarda sınırın mayından temizlenmesi demek sınırda güvenliğin ortadan kalkması demektir. Mayınlı araziler hiçbir işe yaramamaktadır. Şu anda sınırda binlerce dönüm arazi, sahipleri tarafından kullanılmamakta ekilmemektedir. Çünkü çiftçilik ölmüştür. Ermenistan Azerbaycan ile savaşmakta, Türkiye de ki Ermeni hayranları Ermenistan’a destek vermektedirler. Yarın ellerini kolları sallayarak Ermenistan’a mayınsız araziden gideceklerdir. Suriye sınırı temizlendi. Sınırdan herkes elini kolunu sallayarak gitmekte, Türkiye tarafına saldırı yapmaktadırlar. İŞD denilen terör örgütü sınırımıza kadar gelip askerimiz kaçırmaktadır. Halen Iğdırlı bir asker İşid’in elindedir.Bu şartlar altında Türkiye ,Ermenistan,İran,sınırının mayından temizlenmesini sivil toplum kuruluşları olarak istemiyoruz.Iğdır’a ,Türkiye’ye hiçbir fayda sağlamayacak güvenliğimiz açısından zafiyet yaratıp zarar verecek kaçakçılık,insan kaçakçılığı terör artacaktır.” dedi.
Mayın temizleme projesinin bir AB projesi olduğunu vurgulayan Ünsal, “Kamuoyuna bir AB projesi gibi sunulan bu proje aslında Ekonomik sıkıntı içinde olan Ermenistan’ı kurtarma sınır kapılarının açılması projesidir. Azerbaycan topraklarını işgal eden, halen ateşkesi bozup Azerbaycan’a saldıran Ermenileri kurtarma projesi olan mayın temizleme işine karşıyız. Derhal durdurulmalıdır. Ermeniler için ne sınır kapıları açılmalı ne de sınırlarımız yolgeçen hanına dönmelidir.”şeklinde konuştu.
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber