sanalbasin.com üyesidir

Iğdır haberleri

28 Mart 2016
0 Haber Yorum

İMKB ANADOLU LİSESİ IĞDIR’IN GURURU OLDU. TÜBİTAK 2016 ‘DA BÖLGE BİRİNCİSİ
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

İMKB ANADOLU LİSESİ IĞDIR’IN GURURU OLDU. TÜBİTAK 2016 ‘DA BÖLGE BİRİNCİSİ
Iğdır  İMKB Anadolu Lisesi Erzurum’da yapılan TÜBİTAK 2016 Yilı Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisinde  matematik alanında birinci olunca, İlimizi 02-06 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak 47. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri  Yarışmasında  temsil etmeye hak kazandı.
Konu ile ilgili bilgisine başvurduğumuz Okul Müdürü Yılbay Güngör ‘İlk kez Iğdır’ımızdan TÜBİTAK alanında bir araştırma projesi Anakara’da yapılacak final sergisine katılmaya hak kazandı. Bizim için bir onur ve gururdur. Ankara’da Türkiye birincisi olacağımız konusunda kanaatimiz tamdır. Okul olarak her zaman şunu şiar edinmişizdir. Bizi ilgilendiren nicelik değil, niteliktir. Bu anlamda okul proje ekiplerinden sorumlu Müdür Yardımcısı Hacı Çelik, Proje sorumlusu öğretmen Fatih Rıza Çelik ve ekibini, bütün idari, öğretmen ve öğrencilerimi içtenlikle kutluyorum. Daha nice başarılara imza atacağımız konusunda güvenim tamdır.”dedi.
Iğdır’da TÜBİTAK  yarışmalarında ilk defa bir okul Bölge birincisi olarak Ankara’da yarışmaya hak kazanıyor.
OKUMA YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ
Iğdır Şehit Er Erkan Akdeniz Ortaokulu 2.Geleneksel Okuma Yarışması ödül töreni yapıldı.
Ödül törenine Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Müdür Yardımcısı Muhittin Yucel, Şube Müdürleri Cevdet Parlar ve Cabbar Turan, okul müdürleri, veliler ile öğrenciler katıldı.              
Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan yarışmada 5. ve 6. sınıflar bir kategoride, 7. ve 8. Sınıflar da diğer kategoride yarıştılar. Her iki kategoride de birinciye 150, ikinciye 100, üçüncüye 50 TL ödül verildi.  Törende öğrencilerin hazırlamış oldukları tiyatro, Hacivat karagöz oyunu beğeniyle izlendi. Şiirler okundu. Halk oyunları ekibi gösteri sundu.Birinci sınıflardan okumaya geçenlere hediyeler verildi.
Törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt; “Çok yerinde bir etkinlik düzenlendiğini, velilerin öğretmen ve öğrencilere her zaman destek vermelerini ve kitap okumanın her zaman sürdürülmesini ifade ederek idareci ve öğretmenleri tebrik ederim .” dedi.
Cırıt,  amacımız, kitap okumaya ilgiyi arttırmak öğrencinin okuduğu kitaplarla anlama seviyesini yükselterek, onlarda özgüven duygusunu geliştirmeyi hedeflemek olmalı” şeklinde konuştu.
Okul Müdürü Engin Rızaoğlu da; “Öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak, anlama, anlatma ve yazı konularında eksiklerini gidermek ve başarılarından dolayı onları ödüllendirmek amacıyla bu etkinliği düzenledik. Emeği geçen tüm öğretmenlere ve katılımcılara teşekkür ederim.” dedi.
İŞKUR ELAMANLARI HİZMET İÇİ EĞİTİME ALINDILAR
Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan pansiyonlu ortaöğretim kurumlarında çalışan personellere hijyen konusunda seminer verildi.
Kurtuluş ilkokulunda verilen Pansiyonlu ortaöğretim kurumlarında iş kur ve hizmet alımı yapılarak çalıştırılan personellere yönelik hizmet içi eğitim semineri ilgi gördü.
Açılış konuşmasınCı yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “Sizler geleceğimiz olan öğrencilerimize kahvaltı, yemek hazırlayan onların kaldığı odalardan sorumlu kişilersiniz. Bunun için okul ve kurumlarımızda temizliğe ve hijyene öneme vermeliğiz. Hijyen çok önemli konudur. Görevinizi çok iyi yapınız temizliğe önem veriniz.”dedi.
Iğdır Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Alhan ‘da ,”Pansiyon yönetmeliği  ve insan ilişkileri konusunda sunum yaparak , “Öğrencilerimizin sağlığı, okullarımızın temizliği bizim için çok önemli bu nedenle pansiyonlu okullarımızda çalışan personel bilmediği konularda bilgilendiriyoruz.. İlk defa böyle bir çalışma yapıyoruz.. Sorumluluğunuz çok büyük anlatılanları iyi dinleyin uygulamasını yapın sık sık denetime geleceğiz..”şeklinde konuştu.
Daha sonra Besti Aydeniz  Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi yiyecek içecek hizmetleri  öğretmeni Ayşe  Ergin tarafından on okul personeline  hijyen ve sanitasyon, iyi hijyen uygulamaları, temizlik ve dezenfeksiyon, el yıkama, maske ve bone kullanımı, temizlik ve dezenfeksiyon maddelerinin kullanımı, gıdadaki zararlı maddeler, bulaşma ve bozulmalar, gıda enfeksiyon ve zehirlenmesi konuları kursiyerlere detaylıca aktarıldı..
IĞDIR ARAS SPOR SARIKAMIŞ BELEDİYE SPORU 1-0 MAĞLUP ETTİ
Iğdır Aras spor Ligin bitimine 4 Hafta kala Evinde konuk ettiği Sarıkamış Belediye sporu Djiehoua'nın attığı golle 1-0 Mağlup etti.Iğdır Aras spor bu galibiyetle puanını 52'ye yükselterek gurup liderliğini devam ettirdi.
Iğdır Semt sahasında oynanan maça Iğdır Aras spor Kulüp Başkanı Hasan Aras ve yönetim kurulu,Iğdır Vali yardımcıları Mevlüt Özmen,Muhlis ARSLAN,İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal,Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu Iğdır Temsilcisi Fariz Ceferov ve binlerce Taraftar katıldı.Güzel bir havada oynanan maçın 90 Dakikası zorlu geçsede 3 puan almasını bilen Iğdır Aras spor Şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı.Iğdır Taratar gurubu olan Ova Beyleri maç boyunca takımlarını destekledi.Iğdır Aras spor önümüzdeki Hafta Pazar günü deplasmanda Bayburt Konursu spor ile karşılaşacak...
MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT,  MTSK SINAVINI DENETLEDİ
Iğdır’da MTSAS Motorlu Taşıt Sürü Sınavından (Yazılı sınav)   70 puan üzerinde alıp sınavı kazanan sürücü adayları için yapılan direksiyon sınavı hafta sonu yapıldı.
İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt sınavın sağlıklı yapılması adına denetimde bulundu.
Sınav yapacak görevliler ve adaylar sabahın erken saatlerinde, ehliyet kursları tarafından belirtilen direksiyon sınav noktalarında yerlerini alırken,  saat: 07.10 itibariyle sınavları gerçekleştirecek, öğretmenlerle  Şube Müdürü Sedat Bilir, başkanlığında toplantı yapıldı.
Sedat Bilir,  sınav yapacak görevlilere direksiyon sınavının sağlıklı bir şekilde yapılması adına sınav yapılacak güzergâh ve sınavda dikkat edilecek kurallar konusunda son kez bilgi verdi. Sınav yapacak başkan ve gözcülere, sınava girecek sürücü adaylarının listeleri teslim edildi. Saat: 8.10 itibariyle sınav başladı, her aday için 30 dakikalık zaman tanındı.
Sınavın  başlamasıyla birlikte sınav yerine gelen İl Millî Eğitim Müdürü Hakan Cırıt çalışma arkadaşlarıyla birlikte sınavın iş ve işleyişlerini denetledi.Hakan Cırıt, görevlilere ve kursiyerlere  kurallara herkesin uyması gerektiğini hakkeden kişinin kazanmasını sonuçta insan hayatının söz konusu olduğunu söyledi.
Kursiyerlerin en çok park etmede hata yaptıkları ve elendikleri görüldü.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber