sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’dan Haber Turu

06 Mayıs 2016
0 Haber Yorum

SU KANALINA DÜŞEN İNEĞİ KURTARMAK İÇİN SAATLERCE UĞRAŞTI
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

SU KANALINA DÜŞEN İNEĞİ KURTARMAK İÇİN SAATLERCE UĞRAŞTI

Iğdır Hakveyis Mahallesi yolunda ayağı kayarak su kanalına düşen inek, uzun çabalar sonucunda kurtarıldı.

Akşam saatlerinde Mehmet Gülten(47) ve oğlu Ferhat Gülten (17) ineklerini evlerine götürürken ineklerden birinin su kanalının yakınında ki otları yemek istemesi üzerine ayağı kayarak su kanalına düştü. Baba ve oğul bir saat uğraşarak ineği su kanalından zor çıkardı.

Mehmet Gülten, “İlk defa başımıza böyle bir şey geliyor. Zor çıkardık Allah’tan ineğe bir şey olmadı. Ayağı kırılsaydı zor çıkarırdık” dedi.

RÜZGAR IĞDIR’DA YUVALARI YIKTI

Iğdır’da aniden çıkan rüzgar nedeniyle ağaçlar devrildi,bir okulun çatısı uçtu.Ağaçta bulunan kuş yuvaları etrafa dağıldı.

Öğlen saatlerinde etkisini gösteren şiddetli rüzgar nedeniyle, Haydar Aliyev Parkı’nda bulunan gri balıkçıl kuş ve leyleklerin yuva yaptığı 110 yıllık Karaağaç ağacı devrildi. Ağacın devrilmesiyle yuvalarında bulunan 26 balıkçıl kuşu yavrusu yuvadan düştü.

Çevreden geçenlerin durumu yetkililere bildirmesi üzerine olay yerine itfaiye ile Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri geldi. İtfaiye ekipleri, ağaçta kalan diğer kuşları kurtarırken Orman ve Su İşleri Müdürlüğü ekipleri ise yaralanan kuşlara müdahalede bulundu.

Orman ve Su İşleri Müdürü Mete Türkoğlu, Devrilmenin etkisiyle yuvalarından düşen 26 kuştan üçünün telef olduğunu, geri kalan 23 kuşun ise tedavi altına alındığını söyledi. Orman ve Su İşleri Müdürü Mete Türkoğlu, yaptığı açıklamada, “Iğdır’da şu anda etkili olan şiddetli rüzgar neticesinde, Haydar Aliyev Parkı’ndaki karaağaçlarda bulunan ve Iğdır’ın sembolleri olan gri balıkçıl kuşları dallardan düşerek yaralandılar. İkisi ölmüş, bazıları yaralanmış. Tedavilerine başlayacağız. Yaralanan kuşları Kars Kafkas Üniversitesi Doğa ve Kuş Koruma Rehabilitasyon Merkezine göndereceğiz.” dedi.

Bu arada rüzgar yeni yapılan ve Mart ayında öğretime geçen 70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve teknik Meslek lisesinin çatısını uçurdu.

TÜRK SAĞLIK-SEN GENEL BAŞKANI ÖNDER KAHVECİ, İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ALPARSLAN EROL VE BAŞHEKİM NEVRUZ EREZ’İ ZİYARET ETTİ

Türkiye Kamu-Sen Konfederasyonuna bağlı Türk sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Başkan yardımcısı Mustafa Genç, Abdurahman Uysal, Mail İşler Müdürü Hasan Şirin, Kars Şube Başkanı Erhan Sarıkaya Kamu Sen Iğdır Temsilcisi Ali Arslan, Türk Sağlık-Sen Iğdır İl Temsilcisi Haydarali Karasu, Iğdır develt Hastanesi iş yeri temsilcisi Ayşe Gölçek ,Haber Sen başkanı Cafer Alakaş ile birlikte Sağlık Müdürü Alpaslan Erol ve Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi Nevruz Erez’i makamlarında ziyaret ettiler.

Önder Kahveci, Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi Nevruz Erez’e hayırlı olsun dileğinde bulunduktan sonra sendika çalışmaları hakkında kısaca bilgi verdi. Kahveci, Türkiye genelinde teşkilatlanan 82 şube ve 12 il temsilciliğinin olduğunu söyleyen Önder Kahveci, kamuda Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Üniversite Hastaneleri ve Adli Tıp Kurumu’na bağlı tüm birimlerde sendikal faaliyetlerini yürüttüklerini söyledi.

Başhekimi Nevruz Erez, sendikalar ve diğer sivil toplum kuruluşları ile el ele vererek hep beraber çalışılması gerektiğinin önemine değindi. Başhekimi Nevruz Erez ve Sağlık Müdürü Alpaslan Erol, gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber