sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’dan Haber Turu

04 Mayıs 2016
0 Haber Yorum

İŞ ADAMI MEHMET SÜRKİT’İN YAPTIRDIĞI OKUL HİZMETE GİRDİ
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

İŞ ADAMI MEHMET SÜRKİT’İN YAPTIRDIĞI OKUL HİZMETE GİRDİ

Iğdırlı İş adamı Mehmet Sürkit’in 2010 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden kardeşi Reşat Sürkit ve yeğeni Yakup Akil adına yaptırdığı 5 derslikli ilkokul’un açılışı yapıldı.

Iğdır’a bağlı Aralık İlçesi Babacan köyünde yaptırılan 5 derslikli okulun açılışına Iğdır valisi Davut Haner, Jandarma Alay komutanı Mustafa Ulus, Aralık Kaymakamı Hayri Zorlu, Aralık Belediye başkanı Bayram Teksay, Deftardar Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Durak Sercan, il özel idare genel sekreteri Ferhat Akkuş, ve iş adamı Mehmet Sürkit, davetliler, köylü vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Iğdır valisi Davut Haner, “Bu okula adını veren ve yaptıran ailenin mensupların Allahtan rahmet diliyorum. Yaptıran Mehmet Sürkit’e de teşekkür ederim. Kazandığı parayı köyü için eğitim için okul için harcayan iş adamalarına teşekkür ederim. İnsanların en hayırlısı insanlara faydası olandır. Bu sözden hareketle kazandıklarımızın yalnız kendimizin değil içinde yaşadığımız toplumun hatta insanlığın hissesi olduğunu unutmadan. O hisseyi bir şekilde hak sahiplerine vermemiz gerekiyor. İşte bu tür hayır işleri de bunun bir vesilesi oluyor. Kendi köyüne içinde köyünün çocuklarının okuyacağı toplumuna milletine vatanına faydalı bir fert olarak yetişeceğine inandığımız. Bu güzel eserin ve buna benzer ilimize yapılan yatırımların, bu bölgede insanımız üzerinde oynanmak istenen fitne oyununa teröre anarşi ye de iyi bir cevap olacağına inanıyorum. Bunu herkes bilsin ki bir iş adamı doğduğu köye kendi çocukları köylüsü için bu yatırımı yapıyorsa bu ülke bugüne kadar geldiği değerler üzerinde mensup olduğu inançlar doğrultusunda bütün insanlarla tüm farklılıklara rağmen bir arada yaşayacağına inancımız tamdır. Bu tür eserler bunun bir delilidir. Sevgili çocuklar gençler bu okulda okuyarak yetişeceksiniz inşallah yarın topluma insan faydalı olan birer Mehmet Surkit olacaksınız. Kendinize örnek alacağınız kişiler bunlardır. İnsanlığa ve insan faydası olanı örnek almalısınız. Bozgunculuk yapan fitneye sebep olan insanlığa zarar vermekten başka işi olmayan unsurları kişileri de sizlerin burada alacağı eğitimle onların karşısında durarak söndüreceğinize inanıyorum.” dedi.

Iğdırlı İş adamı Mehmet Sürkit’de, “Elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden kardeşim ve yeğenimin adı yaşasın diye bu okulu yaptırdım. Görüyorum ki güzel hayırlı bir iş yapmışım. Çocuklarımızın okuması gerekli. Köyüme hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

İş adamı Mehmet Surkit’i kutlayan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “İş adamlarımız bu tür hayır işler ve yaptırdıkları okullar ile bizleri mutlu ediyor. İş adamımız Mehmet Sürkit yaptırdığı bu okul ile eğitime büyük katkı sağlamıştır. Bir araya gelmek başlangıç bir arada çalışmak başarı ortak noktalarımızı ülkemizin gelişmesi için itici bir güç olarak görüyoruz. İnanıyorum ki birbirimize güvenerek birlikte çalıştığımız sürece hedeflerimizi gerçekleştireceğiz. İnsana yatırımın en güzel yatırım olduğunu iş adamımız Mehmet Sürkit göstermiştir. Bu öğrencilerimizi geleceğe hazırlayacaktır. Bu yatırım maddi yönü değil manevi yönüyle önem taşımaktadır.” dedi.

Daha sonra vali DavutHaner İş adamı Mehmet Sürkit’e plaket verdi. Adından okulun açılışı gerçekleşti. Öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı. Vali Davut Haner ve Milli eğitim Müdürü Hakan Cırıt, öğrencilerle sohbet etti.

YOLU KAPATAN DUVAR YIKILDI

Iğdır’da yaptırdığı 5 katlı apartmanına ruhsat alamadığı için yol benimdir diyerek yola duvar ören duvar çekerek ikiye bölen Emin Argıç hakkında Iğdır Belediyesi suç duyurusunda bulunduktan sonra bugünde duvarı yıktı.

Iğdır Belediyesi zabıta müdürlüğü ekipleri polisle birlikte duvar çekilen yola giderek briketleri yoldan kaldırıp yolu trafiğe açtılar. Emin Angıç’ın bütün direnmesine yol benim demesine rağmen belediye ekipleri kamulaştırma parasının ödendiğine ve yolun belediyeye ait olduğunu gösteren belge ve Belediye başkanlığının yıkım kararını tebliğ etmesi ile duvar zabıta müdürlüğü ekiplerince yıkıldı.

Iğdır zabıta müdürü Erdal Bağane, “Vatandaş kanunsuz olarak yola duvar örmüştür. Belediye başkanımızın emirleri doğrultusunda yıkımı gerçekleştirdik.” dedi.

ÜCRETSİZ ŞEHİRLER KÜLTÜRLER VE YÖRELERİMİZ…

Iğdır Gençlik Merkezi, Gençlik Spor Bakanlığı’nca başlatmış olduğu Şehirler Kültürler ve Yörelerimiz Projesi dâhilinde Erzurum, Van ve Kars illerine geziler düzenliyor.

Geziler için kayıtlar başlamış olmakla birlikte geziler ücretsizdir. Kayıtlar kontenjan doğrultusunda alınacaktır. Projeye dahil olmak isteyen gençler başvuru için Iğdır Gençlik Merkezine gitmeleri gerektiği duyuruldu.

İrtibat adres ve iletişim:

Tel: 0476 227 72 64 Adres: Sentetik Semt Sahası Bitişiği Kız Meslek Lisesi Yanı.

BEDENSEL ENGELLİ SPORCULARDAN IĞDIR VALİSİ HANER’E ZİYARET

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun, 2016 yılı faaliyet programında yer alan Atıcılık Türkiye Şampiyonası, 2-5 Nisan 2016 tarihinde Mersin’in, Erdemli İlçesinde düzenlendi. Yarışmaya Iğdır’ı temsilen katılan bedensel engelli sporcular Hakan Abakay, Garip Samancı ve Sibel Çıyrak, 10 m havalı silahlar tüfek kategorisinde, Murat Sevgi ise 10 m tabanca kategorisinde yarıştı. Sporculardan Hakan Abakay, rakiplerini geride bırakarak, ferdi yarışmalarda Türkiye Şampiyonu oldu.

29.04.2016 Cuma günü, Atıcılık Türkiye Şampiyonasına katılarak derece yapan, Yeşil Iğdır Bedensel Engelliler Derneği sporcuları Iğdır Valisi Davut Haner tarafından makamda kabul edildi.

Kabulde Bedensel engelli sporcuları tebrik eden Vali Haner, “Sizlere yeni yarışmalarda başarılar diliyorum. Güzel bir başarı elde etmişsiniz, bu başarınız İlimiz için gurur verici bir olaydır. Başarılı olmak isteyen için hiçbir şey engel değildir. Herkes sizleri örnek almalı, Valilik olarak her zaman yanınızdayız,” dedi.

Yeşil Iğdır Engelliler Spor Kulübü Yönetim Başkanı Hakan Abakay da, “Büyük başarı yakaladık, başarımız devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber