sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’dan Haber Turu

08 Nisan 2016
0 Haber Yorum

DHMİ Iğdır Havalimanı Müdürlüğü tarafından Iğdır Havalimanında görev yapan emniyet mensuplarına yönelik Polis Haftası kutlamaları sebebiyle sürpriz kutlama töreni gerçekleştirildi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 

DHMİ Iğdır Havalimanı Müdürlüğü tarafından Iğdır Havalimanında görev yapan emniyet mensuplarına yönelik Polis Haftası kutlamaları sebebiyle sürpriz kutlama töreni gerçekleştirildi.

Havalimanı Müdürü Fikret Bağca ve personelleri, Iğdır Havalimanı’nda bulunan Iğdır Emniyet Müdürlüğü Havalimanı Şube Müdürlüğü’nü 10 Nisan Polis günü sebebi ile ziyaret ederek polis günlerini kutladılar. Kutlama için özel olarak hazırlanan pasta Emniyet mensupları ve havalimanı personelinin katılımıyla kesildi.

DHMİ Iğdır Havalimanı Müdürü Fikret Bağca yaptığı açıklamada; “Polis teşkilatı huzurumuzun ve güvenliğimizin teminatıdır. Ülkemizin terörle mücadele ettiği şu zor günlerde polislerimizin yanında olmak, onlara moral ve motivasyon sağlamak hepimizin görevidir.” şeklinde konuştu.

IĞDIRLILAR YARINA DİKKAT


Iğdırlı Vatandaşlar Yarına Odaklandı. 9 Nisan Cumartesi günü Iğdır’da çok önemli 2 etkinlik olacak.

İlk etkinlik öğleden önce 11’de Türk Polis Teşkilatı’nın 171. Kuruluş yıldönümü sebebi ile Iğdır Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan “Birlik Beraberlik” yürüyüşü. Iğdır Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin tam kadro katılacağı yürüyüşte Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal’ın bizzat hazırlıklarını koordine ettiği bir sürpriz Iğdırlı vatandaşları bekliyor olacak.

Günün 2’nci etkinliği ise öğleden sonra saat 2’de Türkiye ile Ermenistan sınırında bulunan Iğdır Alican Sınır Kapısı’nda yapılacak. Iğdır 1974 Kıbrıs Gazileri Derneği İle Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Iğdır Azerbaycan Evi tarafından Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarına yaptıkları saldırılar bir basın açıklamasıyla sınırın tam sıfır noktasında kınanacak.

Ermeni lobisinin pervasız yalanlarla oluşturmaya çalıştığı ‘Azerbaycan Ermenistan’a saldırıyor’ algısına yönelik cevap niteliği taşıyacak olan gösteriye çok sayıda vatandaşın katılması bekleniyor.

Öte yandan emniyet kuvvetleri tarafından da etkinlikler öncesi kentte üst düzey güvenlik önlemleri alındığı belirtildi.

6-10 NİSAN POLİS HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ŞEHİTLERİMİZ ZİYARET EDİLDİ

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yıldönümü ve 6-10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında; Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal 07 Nisan 2016 günü, Emniyet Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, Birim Amirlerimiz ve İl Emniyet Müdürlüğünün çeşitli birimlerinden personelin katılımıyla Iğdır Asri Mezarlığı’nda bulunan şehitlerin mezarları ziyaret edildi.

Ziyarette şehit polislerimizin yanında asker şehitlerimizin mezarları başında, İl Müftülüğü görevlilerince Kur’an-ı Kerim okundu, şehitlerimize dualar edildi. İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal; “ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, huzur ve güvenliğine sonsuza kadar sahip çıkmak için görevlerini cansiperane yerine getirirken, canlarından aziz bildikleri vatan, millet ve bayrak sevgisi uğruna canlarını hiçe sayarak feda eden kahraman şehitlerimizin ruhları şad olsun, Allah geride kalanlara sabır versin, bizler onların geride bıraktıkları kutsal emanetlerine sonsuza değin sahip çıkacağız” diyerek beraberindekilerle ziyaret edilen şehitlerin mezarlarına karanfiller bıraktı.

ANADOLU ATATÜRK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE KURAN-I KERİM DAĞITILDI

Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt “Allah ile Aranıza kimseyi sokmayın” dedi.

Iğdır Milli, Eğitim Müdürlüğünün girişimleri İle Kutlu Doğum Haftası nedeniyle Anadolu Atatürk Lisesi 9. Sınıf öğrencilerine Kuran-ı Kerim ve mealli dağıtıldı. Okul müdürlüğünce temin edilen 100 adet Kuran-ı Kerim, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, tarafından öğrencilere verildi.

Dağıtım öncesi konuşan öğrencilere nasihat eden Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “Bugün üç ayların başladığı mübarek gündür. Kutlu Doğum haftasıdır. Bu haftada peygamber efendimiz anıyoruz. Peygamber efendimiz Allah’ın elçisi, bizim gibi insan fakat Ahlakı Kuran-ı Kerim ahlakı, onu anmak onun gittiği yoldan gitmek, onun gibi Allaha ibadet etmek, izinden yürümek biz Müslümanların görevidir. Kuran-ı Kerim de her şey var. Nasıl davranılmalı, ticaret nasıl yapılmalı gibi her şey Kuran-ı Kerim de var. Kaç yaşına kadar yaşarsak yaşayalım birde ebedi hayat var öteki hayatta yaşadıklarımızın hesabını vereceğiz. Kuran-ı Kerimin emrettiği gibi yaşarsak öteki dünya da hesap vermemiz kolay olur. Allah diyor ki iki konuda benim karşıma gelmeyin birincisi kul hakkı diğeri ise bana şirk koşmaktır. Diğer yanlışlarınızı tövbe ettiğinizde affederim. Nasıl dersinize çalışıp sınav oluyorsanız. Öteki dünyada da sınav olacağız. Fakat bu sınavın soru ve cevapları Kuran-ı Kerim’dedir. Tüm yaşantımız boyunca uyacağımız kurallar Kuran-ı Kerimde vardır. Allah bizi sınava tabi tutmuştur. Biz bu sınavı veririz. Yeter ki, biz kalbimizi temiz tutalım ibadetimizi yapalım. Birlik olalım. Bizim için önemli olan sizin Kuran-ı Kerimi okuyup anlamanız onun yolundan gitmenizdir. ”dedi

‘İslamiyet’te ruhbanlık yoktur’ diyen Cırıt, şunları söyledi: “Kuran-ı Kerimi iyi okuyup anlarsak Allahtan her şeyi isteriz. Anlamazsak herhangi bir şey için şuna buna gidip eteklerine sarılıp beni tövbe ettir senden şunu bunu istiyorum demeyin bu cahil işidir. Allah size şah damarınızdan yakındır. Bana şah damarımdan yakın olan biri için aracı koşmam direk ondan isterim . Bunun için Allah ile aranıza kimseyi sokmayınız. Allah size şah damarınızdan bile yakındır. Rehber istiyorsanız Kuran-ı Kerim size yeter aradığınız her şey Kuran-ı Kerimde vardır. Kuran-ı Kerim biz diriler için inmiştir. Bunun için okuyacağız anlayacağız. Kuran-ı Kerim duvarda asılı olmasın kitaplığınızda olsun. Her an alıp okuyun. “

Daha sonra Kuran-ı Kerim ve meallini öğrencilere Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,Okul Müdürü Reşat Tali dağıttı.

Öğrenciler de Kuran-ı Kerimi okumayı bildiklerini teşekkür ettiklerini Bu Kuran- kerimi okuyacaklarını belirtiler.

IĞDIR POLİSİ TERÖRLE MÜCADELE EDEN ARKADAŞLARINI UNUTMADI

Iğdır Emniyet Müdürlüğü personeli Emniyet Teşkilatı’nın 171. Kuruluş Yıldönümü kapsamında; Yüksekova, Nusaybin ve Cizre de ülkemizin bölünmez bütünlüğü, huzur ve güvenliğini korumak, sonsuza kadar sahip çıkmak için görevlerini cansiperane yerine getiren ve canlarından aziz bildikleri vatan, millet ve bayrak sevgisi uğruna kahramanca ve fedakârca bir şekilde terör örgütüne yönelik sürdürülen başarılı operasyonlarda görev alan, polis ve askerlerimizin bir nebzede olsa moral ve motivasyonlarını yükseltmek, onların yalnız olmadıklarını, yine maddi ve manevi olarak yanlarında olunduğunu göstermek, karınca kararınca hesabıyla meslektaşlarına karşı duydukları kalplerindeki sevgi ve gönül köprüsünün varlığını hissettirmek amacıyla kendi evlerinde börek, kurabiye ve kek türü yiyecekler hazırlayarak 7 Nisan 2016 tarihinde Yüksekova, Nusaybin ve Cizre de görev yapan asker ve polislerimize ulaştırılmak üzere gönderdi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber