sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’dan Haber Turu

06 Nisan 2016
0 Haber Yorum

Iğdır’dan Haber Turu
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

6-10 NİSAN POLİS HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ŞİRİN YÜZLER ANAOKULU ÖĞRETMENLERİ VE ÖĞRENCİLERİNİN İL EMNİYET MÜDÜRÜ YÜKSEL BABAL’I ZİYARETLERİ

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yıldönümünü münasebetiyle Şirin Yüzler Gündüz Bakımevi ve Kreş Öğretmenlerinden Özlem KERPİÇ, Sibel TOLUN ve Semra Türkeli ile birlikte bir grup minik öğrenci, 6 Nisan 2016 tarihinde İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal’ı makamında ziyaret etmişlerdir.

Gerçekleştirilen ziyarette; öğretmen ve öğrenciler İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal’a çiçek takdim ederek “Polis Bayramını” kutlamışlardır. İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal anlamlı ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti ve mutluluğu dile getirerek, öğretmen ve öğrencilere teşekkür edip, kıymetli misafirlerine ikramlarda bulunarak, minik öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etmişlerdir.

SOSYAL SORUMLULUK TOPLULUĞU “PARKINA SAHİP ÇIK” SLOGANIYLA ÇİM EKİMİ VE GÜL DİKİMİ YAPTI

Iğdır Üniversitesi “Sosyal Sorumluluk Topluluğu” “Parkına Sahip Çık” sloganı ile Iğdır Vali Konağı karşısında bulunan halka açık parkı temizleyerek çim ekimi ve gül dikimi yaptı.

Topluluk üyeleri bu faaliyetleri ile mahalle insanlarını kendi mahallelerinde bulunan parklara sahip çıkmaya davet ederek, yaşanabilir güzel alanlara kavuşmayı hedeflediklerini ifade ettiler. Iğdır Üniversitesi öğrencilerinin bu faaliyeti, bölge esnafı ve halk tarafından memnuniyetle karşılandı.

Iğdır Üniversitesi “Sosyal Sorumluluk Topluluğu” bu etkinliklerinde kendilerini yönlendiren danışman öğretim elemanlarına, desteklerinden dolayı Iğdır Üniversitesi Rektör Prof. Dr. İbrahim Hakkı Yılmaz’ın şahsında Iğdır Üniversitesi’ne ve işbirliğinden dolayı Iğdır Belediyesi yönetici ve çalışanlarına teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

ÖĞRENCİLERİN YABAN HAYATI SEVGİSİ

Kolikent Köyünde öğrencilerin yaralı olarak buldukları Kerkenez yırtıcısını okulda öğretmenlerine teslim ettiler. Okul yönetimide Orman ve Su İşleri Bakanlığı Iğdır İl Şube Müdürlüğüne haber verdi. Kolikenti köyüne giden Av yaban hayatı ekipleri sol bacağında kırık olan ve uçamayan yırtıcı kuşu tekrar doğal ortamına kavuşturmak için veteriner kontrolünde tedavi altına aldı .kanatlarında herhangi bir sorunu olmayan Bacağı kırık olan Erkek erişkin Kerkenez kuşu sağlığına kavuştuğunda halkalanarak doğaya salınacaktır.

IĞDIR’DA FAHRİ AV MÜFETTİŞİ KEKLİKÇİLERİ YAKALADI

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Iğdır İl Şube Müdürlüğünce Doğal Hayatın korunması ve Yasak Avcılığın önlenmesi amacıyla, 4915 Sayılı Kara Avcılığının 20. Maddesine göre görevlendirilen Fahri Av Müfettişi İsmet ÇAPAR Iğdır Örüşmüş Köyü Dağlık arazide Kafes içinde 2 adet Canlı Mühre olarak kullanarak kekliklerle kaçak avlanma yaptıklarını tespit ettiği H.B (52) ve Y.K. (43) adlı şahıslar hakkında 4915 Sayılı Kara Avcılığı ve 2015-2016 Merkez Av Komisyon Kararlarına muhalefetten gerekli işlemlerin yapılması için Orman ve Su İşleri Iğdır İl Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

Fahri Av Müfettişinin teslim ettiği Canlı Mühre olarak kullanılan keklikler veteriner kontrolünden geçirildikten sonra Aras Kuş Halkalama istasyonunda kayıt altına alınmıştır. Kaçak Avlanma yapan şahıslara, Hayvanların üreme döneminde ve yasadışı avlandıkları gerekçesi ile 2972 TL. İdari ve 1000 TL. Tazminat cezası olmak üzere 3972 TL. Para cezası verilmiştir.

10 NİSAN POLİS GÜNÜ MESAJI

Iğdır İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Babal, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Kuruluşundan bu güne kadar, şerefli mazimiz ve yüce milletimizden aldığımız güçle, Devletimizin bekası, milletimizin huzur ve güven içerisinde yaşaması için, suç ve suçlulara karşı özveriyle sürdürdüğümüz amansız mücadelemizde, her rütbe ve kademede görev yapan çalışma arkadaşlarımla, Cumhuriyetimizin köklü ve temel kurumlarından biri olan Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yıldönümünü siz değerli Iğdırlılarla birlikte kutlamanın haklı gururunu ve heyecanını paylaşmaktan duyduğum mutluluğu belirtmek isterim.

Bilindiği üzere tarihi şan ve şerefle dolu Polis Teşkilatımızın mensupları olarak bizler, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ”Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” dediği veciz sözünün ışığında, Devletimizin ve Milletimizin bizlere tevdi ettiği görev ve sorumlulukları, hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan, mesai mefhumu gözetmeden ifa ederken, öncelikle hukukun üstünlüğüne, insan haklarına saygıyı her koşulda gözeterek, çağdaş demokratik değerlere bağlı bir şekilde, insanımızın mutluluğunu ve huzurunun teminini şiar edindik. Devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan her türlü tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kutsal bir vazife bilen anlayışımızla, daima güler yüzlü ve hoş görülü olmak ilkesiyle hizmetinizdeyiz.

Bu minvalde Iğdır Polisi olarak, polis-vatandaş işbirliği ile Iğdırlıların güvenini kazanmış, modern teknoloji, bilgi ve beceri ile donanmış, sürekli yenilenen ve gelişen görev anlayışımızla, üstlendiğimiz tüm görev ve sorumlulukları yasalar çerçevesinde yerine getirmek için 24 saat aralıksız görevimizin başındayız. İlimizde polisimizin vatandaşlarımızla kurduğu iyi iletişimin göstergesi olan huzur ve güven ortamını bundan sonra da devam ettirmek hem temel amacımız, hem de en büyük mutluluk ve övünç kaynağımızdır. Görevimizi yaparken desteğinizi sürekli yanımızda hissettik, bundan sonra da hep hissedeceğiz. Güvenliğin sağlanmasında bizlere destek olarak ilimizin “güvenilirlik sıralamasında” ülke genelinde 10. sıraya yükselmesinde emeği geçen halkımıza Teşkilatım adına şükranlarımı sunarım.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, huzur ve güvenliğine sonsuza kadar sahip çıkmak için görevlerini cansiperane yerine getirirken, canlarından aziz bildikleri vatan, millet ve bayrak sevgisi uğruna canlarını hiçe sayarak feda eden kahraman şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, fedakar gazilerimizi de şükranla anıyorum. Bu vesile ile başta emekli Emniyet Müdürü saygıdeğer babam Kadir Babal dahil.

Isı yalıtım yönetmeliği gereğince İlimizde yeni yapılan ve mevcut binalara mantolama yapılması yaygınlaşmıştır. İl Müdürlüğümüzce 4708 sayılı Yapı Denetimi Kanunu kapsamında yeni binalarda yapılan mantolama imalatları denetimi yapılmaktadır. İlimizde binaların dış cephe ısı yalıtımı için mantolama yapılırken genellikle EPS (Genleştirilmiş Polistiren) ve XPS (Polistiren Köpük) malzemeler kullanılmaktadır. Mantolamanın iyi malzeme ve işçilikle yapılmış olması ısı yalıtımının sağlayacağı faydaları maksimum düzeye getirir. Bu da hem aile ekonomimize hem de ülke ekonomimize çok ciddi katkılar sağlar.

Söz konusu malzemelerin dışında ülkemizde üretimi yapılan Isı Yalıtım Sıvası malzemesinin teknik özellikleri ve uygulama tekniklerinin anlatıldığı tanıtım etkinliği, ruhsat veren idareler, yapı denetim kuruluşları, yapı müteahhitleri ve teknik personellerin katılımıyla İl Müdürlüğümüz konferans salonunda düzenlenmiştir.

Bu tür etkinliklerin gerek özel sektörde gerekse de kamuda çalışan teknik personellerin bilgi ve bilinç düzeylerini artıracak bir eğitim faaliyeti olması nedeniyle inşaat sektöründe kullanılan mevcut ve yeni yapı malzemelerinin tanıtımı için gelecek talepler doğrultusunda İl Müdürlüğümüz katkı sağlamaya devam edecektir.

6-10 NİSAN POLİS HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA İL EMNİYET MÜDÜRÜ YÜKSEL BABAL’IN SAYIN VALİMİZİ VE VALİ YARDIMCISINI ZİYARETLERİ

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yıldönümünü etkinlikleri kapsamında; İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, mahiyetinde görev yapan emniyet personeliyle birlikte Valimiz Sayın Davut Haner’i ve Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil’i makamlarında ziyaret ettiler.

İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal; Valimiz Sayın Davut Haner’e çiçek takdim ederek, Iğdır Emniyetine verdiği büyük destekten, ilimizde kurumlar arası koordinasyonu ve diyaloğu mükemmel bir şekilde organize etmesinden dolayı teşekkürlerini arz ederek, 6-10 Nisan Polis Haftası ile ilgili il genelinde yapılacak etkinliklerle ilgili bilgi verdi.

Valimiz Sayın Davut HANER ise; gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal’ın ve ziyarette bulunan emniyet mensuplarının nezdinde, Emniyet Teşkilatının Polis Haftasını kutlayarak başarı dileklerinde bulundu.

Sayın Valimizin ziyaretleri akabinde, İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, beraberindeki personeliyle Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil’i de makamlarında ziyaret ederek çiçek takdim ettiler.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber