sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’dan Haber Turu

05 Nisan 2016
0 Haber Yorum

Iğdır’ın Koçkıran Köyü’nde Nihat Ünal isimli vatandaş, evinin yakınındaki yonca tarlasında bulduğu boynunda sorun olan ve uçamayan Yavru Kızıl Şahini Orman ve Su İşleri Iğdır İl Şube Müdürlüğüne teslim etti.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 

KOÇ KIRAN KÖYÜ YABAN HAYATINA SAHİP ÇIKIYOR

Iğdır’ın Koçkıran Köyü’nde Nihat Ünal isimli vatandaş, evinin yakınındaki yonca tarlasında bulduğu boynunda sorun olan ve uçamayan Yavru Kızıl Şahini Orman ve Su İşleri Iğdır İl Şube Müdürlüğüne teslim etti.

İl Şube Müdürlüğünde veteriner kontrolünden geçirilen Kızıl şahinin boyun omurlarında sorun olmasından dolayı boynunu hareket ettiremediği, bu gibi vakaların Tarımsal ilaçlardan, çarpma neticesinde beyin travmasından olabilmektedir.

İlk müdahalesi yapılan Kızıl Şahin gerekli tedavisinin ardından bakıma alındı. Gözlem altına alınan Kızıl Şahinin tedaviye cevap vermemesi durumunda Kafkas Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Rehabilitasyon merkezine gönderilecektir.

Orta boylu ve geniş kanatlı Etobur bir yırtıcıdır. Bozkırlar, Yaşam alanı olarak açık alanlara, tarım alanlarına, meralara sulak alanlar ve bataklıklara yakın ormanlık alanlarda yaşarlar.

Tarla faresi, kuşlar, tavşanlar, sürüngenler, amfibiler, böcekler, kurbağalar ve toprak solucanları gibi canlılardan oluşan geniş bir besin tercihi vardır.

IĞDIR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN KEKLİK TUZAKÇILARINA DARBE….


Iğdır-Nahcivan karayolu Kılıçlar mevkiinde yapılan yol kontrolü denetimlerin de 02 XX XXX plakalı araçta yapılan kontrolde, Canlı Mühre (çığırtkan Kınalı keklik) ve yakalamada kullanılan misinadan yapılmış düzenekle Tuzakla Kaçak Avlanma yaptıkları tespit edilen Adıyaman- Besni nüfusuna kayıtlı M.K (57) ve M.A (55) şahıslara Orman ve Su İşleri Bakanlığı Iğdır İl Şube Müdürlüğünce, 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu ve Merkez Av Komisyon Kararlarına istinaden 4972 TL. para cezası verildi.

Doğaya karşı tutumları ve Kaçak avcılığı önlememizde İl Şube Müdürlüğümüze vermiş oldukları destek için İl Emniyet Müdürümüz Yüksel Babal’a ve ekiplerine teşekkür ederim.

IĞDIR BELEDİYESİ YOLLARI YIKADI

Iğdır belediyesi ekipleri vali yolunu yıkayarak temizledi.

Iğdır Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü ve itfaiye müdürlüğü ekipleri Iğdır’ın en işlek caddesi olan Topcular mahallesindeki, Vali Yolu’nu yıkayarak temizledi.

Iğdır belediyesince başlatılan temizlik kampanyasını yürüten zabıta müdürü Erdal Bagane, “Belediye başkanımız Murat Yikit’in talimatı ile yollarımız yıkayarak temizliyoruz. Bilindiği gibi ilimizde bir doğalgaz çalışması yapılmıştır. Bundan dolayı yollar tahrip edildi. Gerekli onarımı yaptık yinede kalan toz toprağı da yıkayarak temizliyoruz. Sırayla bütün cadde ve sokakları yıkayarak temizleyeceğiz.” dedi.

AZERİ VATANDAŞINDAN 5 GÜNDÜR HABER ALINAMIYOR


Azerbaycan’ın Nahcıvan Özerk Cumhuriyetinde oturan evli 3 Çocuk Babası 45 Yaşındaki Asef İmanov’dan 5 gündür Haber alamayan ailesi endişeli bekleyişini sürdürüyor.

30 Mart günü 85 CX 178 plakalı siyah jeeple Dilucu sınır kapısından Türkiye’ye giriş yapan Asef İmanov son olarak Iğdır Kent merkezinde Zübeyde Hanım bulvarında görülmüş. Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesinde okuyan Oğlu Gaffur İmanov ve Nahcıvan’dan gelen Kardeşi Rasim İmanov, Dayısı Ramazan Hüseyinov Iğdır Emniyet Müdürlüğüne başvurdu. Gözü yaşlı yakınları Terör Örgütü kaçırıp arabasını canlı bomba yapmasından korkuyoruz dedi.

Gaffur İmanov Babam Arabasıyla Türkiye Nahcıvan arası Yolcu taşımacılığı yapıyor. En son Zübeyde hanım Bulvarı Üzerinde Iğdır Belediyesi önünde görülmüş Bir adamla pazarlık yaparken görülmüş. Türksel hattı vardı Kaybolduğu gün yani 30 Mart Akşamı aradık telefonu çalıyordu bir süre sonra kesildi Fakat Azerbaycan Hattı çalıyor ama açan yok Hayatından endişe ediyoruz, Terör Örgütü kaçırıp Arabasına Bomba yükleyip Eylem yapabilirler.Babam Kimseye karışmazdı,İran yada Türkiye’ye gittiğinde sürekli bizi arar nerde olduğunu söylerdi. Kimseyle bir Husumeti yoktur. Biran önce bulunmasını istiyoruz dedi. Kaybolan Asef İmanov’un Kardeşi Rasim İmanov Gözyaşları içerisinde Abisinin bulunmasını söyledi. Kaybolan Asef İmanov’un Dayısı Ramazan İmanov Ağlayarak Asef’in Bulunmasını Kardeş Ülke Türkiye'den istiyorum perişan olduk diye konuştu.İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal Çalışmalarımız devam ediyor En kısa zamanda bulacağız.” dedi.

İŞ ADAMLARINDAN IĞDIR’A ON BİN ADET OYUNCAK


Iğdır valiliğinin girişimi ile iş adamları Iğdır’da ki öğrencilere dağıtılmak üzere on bin adet çeşitli oyuncak gönderdi.

Iğdırlı iş adamı Ahmet Şeylan ve Toys Türkiye Iğdır’da ki çocuklara dağıtılmak üzere gönderdikleri oyuncaklar Iğdır’a ulaştı.

Valilik önüne gelen oyuncak dolu tırın önünde bir açıklama yapan Iğdır valisi Davut Haner,” İş adamı Ahmet Şeylan ve Toys Türkiye ‘ye teşekkür ederim. Serftik alı oyuncaklar zararlı oyuncaklar değil. Güzel bir girişim çocuklarımız sevinecektir. Oyun çağındaki çocuklarımıza faydalı olacaktır. On bin oyuncağı Öncelikle köylerden başlayarak Milli Eğitim müdürlüğü dağıtacak. Emeği geçen herkesi kutlarım.”dedi.

Vali Davut Haner, ilk oyuncağı gazetecilere çocuklara vermek üzere hediye etti ardından yoldan geçen iki çocuğa oyuncağı vererek sevindirdi.

Organizeyi yapan Vali yardımcısı Mevlüt Özmen’de “Oyuncak alma imkanı olmayan dağ köylerindeki çocuklarımıza Iğdırlı iş adamı Ahmet Şeylan ve Toys Türkiye 150 bin tl değerinde on bin adet oyuncak gönderdi. Teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız çok sevinecektir. Dağıtımı Milli eğitim, jandarma, polis ekiplerimiz dağıtacaktır. Dağ köyündeki bir çocuğa asker, polis üniformalı bir kişi oyuncağı verecek böylece devletimizin şefkatli yüzünü görmüş olacak, mutlu olacak.”şeklinde konuştu.

Valilik önündeki törene vali yardımcısı Bilgehan Karanfil, Mevlüt Özmen’de katıldı. Bu arada İş adamı Ahmet Şeylan 2016-2017 öğretim yılına yetiştirilmek üzere ihtiyaç sahibi 2 bin çocuğa mont, ayakkabı ve çanta yardımı yapacak.

IĞDIR – SERDAR ÜNSAL

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber