sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’dan Haber Turu

03 Nisan 2016
0 Haber Yorum

IĞDIR’DA ADAY ÖĞRETMENLERE YÖNELİK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

IĞDIR’DA ADAY ÖĞRETMENLERE YÖNELİK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Iğdır’da aday öğretenlere yönelik staj uygulaması kapsamında ‘Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci 1. Değerlendirme Toplantısı’ yapıldı.

Iğdır Ziya Gökalp Ortaokulu konferans salonunda toplanan stajyer öğretmenlere Başbakan Ahmet Davutoğlu, ATO Congresium’da düzenlenen ‘Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci 1. Değerlendirme Toplantısı'nda 81 ilde aynı anda düzenlenen etkinliğe telekonferans sistemiyle aday öğretmenlere hitap etti.

Ziya Gökalp Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, şube müdürü Süleyman Akkuş, Ziya Gökalp Ortaokulu Müdürü Mehti Yalçın, Şehit Öğretmen Şevki Akkün Ortaokul Müdürü Erkan Çiğdem, Hürriyet Ortaokul Müdürü Salih Akkuş ve aday öğretmenler katıldı.

Programda aday öğretmen Harun Atlı’nın yaptığı kısa konuşma sonrası, öğretmenlere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Derse girdiğiniz sınıflarda devletimizi temsil ediyorsunuz. Bunun için öğrencileri bir devlet baba şefkati içinde bağrınıza basınız onların en iyi şekilde vatana, millete, bayrağa sevgi dolu yetişmelerini sağlayın” dedi.

Cırıt, “Çocuklarımızı emanet ettiğimiz siz değerli meslektaşlarımızın da en iyi şekilde yetişmesi için çalışmalar yapıyoruz. Sizleri yetiştirmek, geliştirmek, değerlendirmek için de sizlere rehber olunması amacıyla tecrübeli öğretmenlere eğitimler verdik. Şu an sahada, sizlere rehberlik yapmak için yetiştirilmiş bulunmaktadırlar. Birinci değerlendirme toplantımızı bugün yapıyoruz. İkinci değerlendirme toplantısı ise 5 Mayıs tarihinde yapılacaktır. Yani süreç epey katledildikten sonra yeniden bir değerlendirme yapılacaktır. Rehber öğretmenlerimiz eşliğinde bu süreci aktif bir şekilde geçireceğiz. Süreci sizler yaşarken bizler de sizleri takip ediyoruz. Çünkü biz sizleri fazlasıyla önemsiyoruz. Sizler bizim gelecekte ve bugünden itibaren çocuklarımızı emanet edeceğimiz meslektaşlarımızsınız. Eğitim kalitesi ancak iyi yetişmiş bir öğretmenle olur. 21. Yüzyılda teknoloji çağında yaşıyoruz. Teknolojiyi de iyi bilmeliğiz.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ve soru cevap şeklinde geçen sohbetin ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu, ATO Congresium’da düzenlenen ‘Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci 1. Değerlendirme Toplantısı’nda 81 ilde aynı anda düzenlenen etkinliğe telekonferans sistemiyle aday öğretmenlere hitap etti.

Davutoğlu, “Şırnak’a, Van’a, Mardin’e, Konya’ya, Trabzon’a gidiyorsa bir öğretmenimiz, önce o şehri sevsin. O şehri sevmeden, o şehrin çocukları sevilmez. O şehrin çocukları sevilmeden, o şehir sevilmez. Siz o şehri sevmezseniz, ilk fırsatta tayin talep edersiniz.” dedi.

IĞDIR VALİLİĞİ İL PLANLAMA VE KOORDİNASYON MÜDÜRLÜĞÜ’NE MAHMUT KOÇAK ATANDI

Antalya Valiliği’nde 16 yıldır görevini yürüten Mahmut Koçak Iğdır Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü görevine atandı.

Evli ve 1 çocuk babası olan Mahmut Koçak, Iğdır’da göreve geçen hafta içerisinde başladım. Kısa bir süre geçmesine rağmen Iğdır’ı sevdim Iğdır halkına en güzel hizmetleri sunmak için var gücümüzle çalışacağız.” şeklinde konuştu.

Bizler de Kafkas Haber Ajansı olarak Antalya Valiliğinden Iğdır’a tayin olan 1 Çocuk Babası Mahmut Koçak’ı “tebrik” ediyor ve yeni görevinde de “başarılarının” devamını diliyoruz.”

JANDARMANIN DOĞA SEVGİSİ…

Arazi Taraması sırasında sulama menfezi yanında bulunan Çarpma etkisiyle kanadından yaralanan ve halsiz halde bulunan yavru erkek kerkenez Gaziler Jandarma Karakolu personeli tarafından Doğal ortamına geri dönebilmesi ve tedavi edilmesi için Doğa koruma ve Milli Parklar ekiplerine teslim edildi.

Iğdır İl Şube Müdürlüğüne getirilerek veteriner kontrolünden geçirilen yavru kerkenezin çarpma etkisiyle sağ kanadında ufak bir yaralanma olduğu görülmüş ve iltihap kapmasını önlemek eski gücünü kazanıp tekrar ortamına geri dönmesini çabuklaştırmak amacıyla tedavi edilerek bakım altına alınmıştır.

Kerkenez, gündüz yırtıcısıdır. Dağlar, vadiler, orman kenarları, bozkırlar, tarım alanları ve şehirlerde görülebilir. Dağlık alanlar, kaya kovukları ve kentlerin ortasına kadar hemen her yere yuva yaparlar. Yaklaşık 30-35 cm boyları 60-75 cm kanat açıklıkları ile orta boylu kuşlardandır. Dişileri yaklaşık 230 gr, erkekleri de yaklaşık 200 gr ağırlığındadır. Erkek ve dişiler arasındaki en belirgin fark erkeğinin tepe ve ensesi mavimsi gri iken dişinin tepe ve ensesi kızıl kahverengidir.

Açık doğal ortamında yaşayan kerkenezlerin temel besini tarla faresi ve köstebekler gibi küçük memelilerdir. küçük ötücü kuşlar serçeler solucan, çekirge ve iri böceklerle de beslenir.

Tuzluca İlçesi Gaziler Karakolu Personeline, Kaçak Avlanmanın önlenmesi, Doğaya karşı sevgisi ve Doğal hayata verdikleri destekler için teşekkür ederim.

MİNİK ÖĞRENCİLER VATANSEVERLİK TEMASINI İŞLEDİLER

Iğdır Hüsnü M. Özyeğin İlkokulu öğrencileri bu ay Değerler Eğitiminde “Vatanseverlik” temasını işlediler.

Ana sınıfı öğrencileri vatanımızın nasıl kazanıldığına dair resimler yaparak yaptıkları resimleri okullarında sergiledikten sonra öğretmenleri Nihal Karabulut ve Sibel Yalçın refakatinde İl Jandarma Komutanlığına ziyarete gittiler.

Selamlama şiirlerini ve diğer öğrendikleri şiirleri askerler karşısında okuduktan sonra yaptıkları resimleri askerlere ve Alay Komutanına hediye ettiler. Hediye edilen resimlerin çerçeveletilerek karakollara dağıtılacağı söyleyen Alay Komutanı Mustafa Ulus ve askerler öğretmenlere teşekkürlerini sundular.

Minik öğrenciler, vatan, asker ve bayrak sevgisini daha iyi bir şekilde öğrendiklerini söylediler.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber