sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’dan Haber Turu

31 Mart 2016
0 Haber Yorum

IĞDIR’DA RUS ASILLI GÜRCİSTANLI KADIN MÜSLÜMAN OLDU
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

IĞDIR’DA RUS ASILLI GÜRCİSTANLI KADIN MÜSLÜMAN OLDU

Iğdır İl Müftülüğüne müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Rus asıllı Gürcistan vatandaşı Svetlana, gerçekleştirilen ihtida merasiminde Kelime-i Şehadet getirdi ve Bahar adını alarak Müslüman oldu.

İl Müftüsü Cüneyt Kulaz’ın başkanlığında gerçekleştirilen ihtida merasiminden sonra Bahar’a Müftü Kulaz; İhtida Belgesi'ni ve Diyanet İşleri Başkanlığı yayınları olan Kur’an-ı Kerim meali ve Rusça basılmış dini kitaplar hediye etti.


IĞDIR’DA DİNİ HAYAT KONULU PANEL YAPILACAK

Iğdır Üniversitesi, Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Iğdır il müftülüğü ve sivil toplum kuruluşları tarafından” Iğdır’da Dini Hayat” konulu panel yapılacak.

28 Nisan Salı günü Iğdır Üniversitesi Karaağaç kampusunda saat 19.00 da yapılacak olan panelde Iğdır’da yaşayan insanların dini hayatı eksiklikler fazlalıklar konularında görüş belirtilecek.

Panelde konuşmacı olarak İlahiyat Fakültesi Dekanı Şadi Eren, MEB Dini Öğretim Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Alhan, Iğdır Ensar vakfı ve Ehlibeyt Alimler Derneğinden birer kişi konuşma yaparak Iğdır’da ki dini yaşantı üzerinde görüş alışverişinde bulunacaklar.

Prof. Şadi Eren, Müftü Cüneyt Kulaz, Milli Eğitim Müdür yardımcısı Muhittin Yucel, Şube müdürü Yakup Alhan, Ehlibeyt Alimler derneğinden Zeki Tumay, İlim Yayma Derneği’nden Abdulcabbar Baştemur, Ensar Vakfı Temsilcileri Panel Öncesi Karaağaç kampusunda bir araya gelerek programa son şeklini verdiler.

IĞDIR AYDINLAR OCAĞI DERNEĞİNDEN TİYATRO GÖSTERİSİ

Iğdır Aydınlar Ocağı Derneği tarafından 5 Nisan tarihinde tiyatro gösterisi sahnelenecek.

Iğdır Aydınlar Ocağı Derneği başkanı Murat Sürmeli, “Aydınlar Ocağı olarak Türk milletinin uyanması tarihini bilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Bu çerçevede Azerbaycan İrevan Devlet Dram Tiyatrosu oyuncuları “Cumhuriyetin İlk Sedası” isimli temsillerini sunacaklardır. Tiyatro oyununda; Erzurum Kongresi ve bu tarihi süreçte yaşananlar işlenmiştir.ücretsiz olan Tiyatro oyununa Bütün Iğdırlılar davetlidir.” dedi.

Iğdır il kültür merkezi büyük salonda. 5 Nisan Salı günü Azerbaycan İrevan Devlet Dram Tiyatrosu oyuncuları “Cumhuriyetin İlk Sedası” isimli temsillerini sunacaklardır.

(SÜ-BA-S) GAZİ KARS/IĞDIR (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI – SERDAR ÜNSAL

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber