sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’dan Haber Turu

21 Mart 2016
0 Haber Yorum

IĞDIR VALİSİ DAVUT HANER’İN 21 MART NEVRUZ BAYRAMI MESAJI Saygıdeğer Iğdırlılar;
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

IĞDIR VALİSİ DAVUT HANER’İN 21 MART NEVRUZ BAYRAMI MESAJI

Saygıdeğer Iğdırlılar;

Dünya tarihinin en eski mevsimlik bayramlarından olan yeni yılın başlangıcı olan Nevruz gece ile gündüzün eşitlendiği 21 Mart ile birlikte insana hayat veren dört unsurun (su, ateş, hava ve toprak) ısınması, uyanması çiçekler ve tüm canlıların da yeniden canlanmasıyla baharın da başladığı günlerdir.

Bütün bu güzel duygular yanında Nevruz, yeni ve umut dolu günleri, baharı, bolluk ve bereketi müjdeleyen, birlik ve kardeşlik duygularının güçlenerek pekişmesini sağlayan bir bayram coşkusuyla kutlanan bir şenlik günüdür.

Saygı, sevgi ve hoşgörünün hakim olduğu yurdumuzda aziz milletimiz, tarih boyunca birbirine sarsılmaz bağlarla kenetlenmiş; el ele, gönül gönüle vererek kardeşçe yaşamayı başarmış ve geleceğe güvenle bakmıştır. Bu gün bizlere düşen görev de, sahip olduğumuz tarihimizi, kültürümüzü, gelenek ve göreneklerimizi gelecek nesillere en iyi şekilde koruyarak, yarınlara taşımaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Nevruz bayramının kardeşliğimizi, birliğimizi ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini temenni ederek, bütün Iğdır’lı hemşerilerimin ve milletimizin Nevruz bayramını yürekten kutluyorum.

“Bu e-posta mesajı ve onunla iletilen tüm ekler sadece yukarıda isimleri belirtilen kişiler ya da kuruma özel olup, özel bilgiler içerebileceği gibi gizlilik yükümlülüğü de taşıyor olabilir. Mesajın yetkili alıcısı veya alıcısına iletmekten sorumlu kişi değilseniz, mesaj içeriğini ya da eklerini kullanmayınız, kopyalamayınız, yaymayınız, başka kişilere yönlendirmeyiniz ve mesajı gönderen kişiyi derhal e-posta yoluyla haberdar ederek bu mesajı ve eklerini herhangi bir kopyasını muhafaza etmeksizin siliniz. Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı bu mesajın içeriği ile ilgili olarak hiçbir hukuksal sorumluluğu kabul etmemektedir. Bu mesajda ve ekindeki dosyalarda bulunan tüm fikir ve görüşler sadece adres yazarına ait olup, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığının resmi görüşünü yansıtmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı e-posta içeriğine yetkisiz olarak yapılan müdahaleden, e-postanın zararlı yazılım içermesi ve/veya bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu değildir.”

GURBETTEKİ, İŞ ADAMLARI IĞDIR’DA

Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini Yaşatma ve Destekleme Derneği başkanı Ziya Zakir Acar tarafından hazırlanan ve SERKA tarafından desteklenmeye uygun görülen “Gurbetteki iş adamları Iğdır’da buluşuyor” projesi kapsamında toplantı yapıldı.

Iğdır Ticaret ve Sanayi odası toplantı salonunda yapılan toplantı Saygı Duruşu ve İstiklal marşı ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Iğdır-Azerbaycan Dil, Tarih ve Kültür Birliğini
Yaşatma ve Destekleme Derneği başkanı Ziya Zakir Acar,”Iğdır’ımız üç ülkeye sınır ticaretin merkezi olması gereken bir il bu nedenle siz değerli iş adamalarımızı burada topladık. Organize sanayi bölgemiz her geçen gün gelişiyor. Fabrikalar üretim yapıyor. Sizleri de Iğdır’da yatırım yapmaya davet ediyoruz. Diyerek Iğdır’ı anlatan slayt gösterisi sundu.

Ticaret ve Sanayi Odası başkan Vekili Efgan Aydın’da iş adamlarına hoş geldin diyerek “Iğdır’ımız eski Iğdır değildir her türlü yatırımı yaparak para kazanabilirsiniz. Yatırımlarınızı bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Nevruz bayramının Iğdır’da kutlanma şeklini anlatan Ak Parti Iğdır Milletvekili Nurettin Aras,”Yıllardır bu bayramı Iğdır’da biz kutluyoruz hem de geleneklere uygun anlamına uygun olarak fakat nedense birileri çıkmış bu güzel bayramı sırf ırkçılığımızı tatmin etmek için terör yaratıyoruz. Ve kendimizi bir bilet olarak çıkış olarak kullanıyoruz. Bu bayramın özüne terstir aykırıdır.Irkçılığı Allah yasaklamıştır. Irkcılık çok bir hastalıktır. Bugün bölgemizde terör olayı yaşanmakta refh düzeyi düşmektedir. Ben bu terörü kınıyorum herkes kınamalıdır. Özgürlük aççısından ülkemiz cennettir. Seyhat özgürlüğümüz vardır ticaret özgürlüğümüz vardır.Arap ülkeleri içinde de ülkemiz numune ülkedir.Biz hükümet olarak bu ülkenin gündeminden terörü çıkaracağız. Kararlıyız. Bölgede yaşayan Kürt kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Kanlı terör örgütüne destek vermemiştirler. Operasyonlar başarıyla devam ediyor. Bölge insanı kanaat önderleriyle el birliği içinde sıkıntılar giderilecektir. Yapılacak bir şey varsa yapılacaktır reformular yapılacak. Önümüzü açacağız. 2023 yılı hedeflerine ulaşacağız. Iğdır’a yatırım yapın Iğdır’ımız da çok güzel gelişmeler olacaktır.Iğdır’ın kalkınması gerekir. Buda iş adamlarımızla gerçekleşir. Hükümetimiz her konuda iş adamalarımızın yanındadır. Bu organizeyi yapanlara teşekkür ederim. Bayramınız tebrik ediyorum. Sizleri Iğdır’da görmekten memnunuz.” dedi.

IĞDIR ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE BAYRAM HEDİYESİ

Iğdır Üniversitesi Iğdır Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin oluşturduğu Sosyal Sorumluluk Topluluğu, ilkokul öğrencilerine Nevruz Bayramı hediyesi olarak okullarını tamir edip eksiklerini giderdi.

Iğdır Üniversitesi öğrencileri sosyal sorumluluk projesi adı altında Iğdır’ın Oba Köyü İlkokulu’nun temizlik, boya ve tamirat işlemini yaptı. Üniversite öğrencileri, Nevruz Bayramını, aslına uygun olarak dostluk, kardeşlik, yardımlaşma ve kışın kirlerinden arınarak, temiz bir çevre temiz bir ruhla karşılama olduğunu bu sosyal sorumluluk faaliyetiyle ifade ettiler.

Topluluk üyeleri, üniversite öğrencisi olarak içinde bulundukları topluma karşı sorumluluklarını kendi imkânlarıyla yerine getirmenin vermiş olduğu manevi hazzı yaşamış olmanın mutluluğu ile bir sonraki sosyal sorumluluk faaliyetinde yine bir arada birlik içinde bu ülke için hizmet etmeye devam edeceklerine söz verdiler.

GENÇLİK MERKEZİNDE ÇANAKKALE RUHUNUN YANSIMALARI

Çanakkale sadece bir zaferin adı değil aynı zamanda kardeşliğin de destanıdır. 101. yılında bu destanın kahramanları Iğdır gençlik Merkezinde rahmet ve şükranla anıldı.

Iğdır Gençlik Merkezi’nin Hazar Koleji ile ortaklaşa düzenlediği Çanakkale Şehitlerini anma programı ve tiyatro gösterisi protokol ve halkımız tarafından beğenilerek izlendi.

Çanakkale ruhuna sahip gençler ecdadını unutmayarak sahip çıktıklarını İstiklal Marşı'nı okurken heyecanları ile belli ettiler. Çanakkale geçilmezdi; geçemediler.

Milli Eğitim Müdürü Sayın Hakan Cırıt’ın yaptığı konuşmanın ardından protokolün de beğeni ile izlediği tiyatro gösterisinde gençlere katılım belgelerini Sayın Valimiz Bilgehan Karanfil, Muhlis Arslan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Kasım Aydoğdu takdim ettiler.

“ÜNİVERSİTEMİZDE BEDENİMİZ KONUSUYOR” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

İletişim Uzmanı Mehmet Derindağ, Iğdır üniversitesi öğrencilerine bir konferans verdi. Konferansa, çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı.

Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü konferans salonunda gerçekleşen konferansta konuşan Derindağ, “Ses kumaş gibidir. Terzinin kumaşa şekil verdiği gibi bizde sesimize şekil vermeliyiz. Kötü ses yoktur, terbiye edilmemiş ses vardır” dedi. İletişimin öneminden de bahseden Derindağ, diksiyonu da, “Düşünceyi kolay ve etkili bir şekilde anlatma sanatıdır” şeklinde tanımladı. Harflerin ve kelimelerin doğru okunuşları, doğru tokalaşma gibi konularda öğrencilere uygulama yaptıran Derindağ, beden dili ve diyafram ile doğru nefes almanın sağladığı faydalardan da bahsetti.

Sunumuna Hazret-i Mevlana’nın Şems-i Tebrizi’nin gidişinin ardından yazmış olduğu “Etme” isimli şiiri seslendirerek son veren Mehmet Derindağ’a, Iğdır Üniversitesi konsey başkanı Tarık İşeri plaket takdim etti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber