sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’da hizmet içi eğitim

13 Şubat 2016
0 Haber Yorum

Iğdır’da MTSK sınavlarında görev alan öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığın yayınladığı yeni genelge doğrultusunda 12 saatlik Hizmet İçi, eğitime alındılar.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Iğdır’da MTSK sınavlarında görev alan öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığın yayınladığı yeni genelge doğrultusunda 12 saatlik Hizmet İçi, eğitime alındılar.

Kurtuluş İlkokulu’nda MTSK sınavlarından sorumlu Şube Müdürü Sedat Bilir ve Cabbar Turan tarafından verilen eğitimde öğretmenlere yeni yönetmelik sınavlarda uygulanacak olan kurallar anlatılıyor.

Hizmet içi eğitimini denetleyen İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”Şubat ayından itibaren yeni yönetmelik gereğince ehliyet almak kademeli olacak. Yeni yönetmelik gereğince aday önce arabayı tanıyacak. Bunun için görev alacak olan arkadaşlar yeni yönetmeliği çok iyi okumalı ve bilmelidir.Bu hizmet içi eğitimden sonra uygulamalı sınav da yapacağız. Amacımız sınav yapan arkadaşlarımızın konuya daha çok hakim olmalarını, bilgili olmalarını sağlamaktır. Bugün ülkemizin en büyük sorunu trafik kazalarıdır. Babanızın oğlu da olsa hakketmiyorsa ehliyet vermeyiniz Elinizi vicdanınıza koyarak işlem yapınız. Hak etmeyene verilen her ehliyet onları bile bile ölüme göndermek demektir.Şimdi yeni yönetmelikle daha iyi şoförler yetişecektir.aday sürücü ile kibar bir şekilde konuşunuz heyecanlanmasına sebep olacak konuşma ve hareket içinde olmayınız.. ”dedi.

Kurtuluş İlkokulu’nda yapılan hizmet içi eğitimde MTSK sınavlarından sorumlu Şube Müdürü Sedat Bilir, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:” Özel motorlu taşıt sürücüleri kursu sınav sorumlusu hizmet içi eğitim etkinliği tamamlama programı" olarak adlandırılan 12 saatlik eğitimden sonra sınav sorumluları araçlar üzerinde uygulamalı sınava da tabi tutulacaklar. Ölçme, değerlendirme ve psiko-motor becerilerinin ele alınmasına 1 saat, trafik mevzuatı ve trafik kurallarına 3 saat, sınav değerlendirme formuna 4 saat ayrıldı. Bakanlığın yeni düzenlemesinde direksiyon sınavını yapan sorumlu öğretmenlere sürücü adayları gibi araç içinde eğitim zorunluluğu da getirildi. Sınav sorumlularının, eğitim programında araç tanıma ve kullanma, sınav uygulama senaryoları konusunda 4 saatlik uygulamalı eğitimlere katılması gerekiyor. Sınav sorumlusu öğretmenlerin görevine devam edebilmesi için hizmet içi eğitimden sonra ayrıca yapılacak sınavı geçmeleri gerekecek. Bu sınavı geçemeyen öğretmenler, direksiyon sınavlarında görev alamayacak..”

Hizmet İçi Eğitim kursuna ,Milli eğitim Müdür yardımcıları Ahmet Gelal,Muhittin Yücel,şube müdürleri Süleyman Akkuş,Cevet Parlar’da denetleyici olarak katıldılar.

IĞDIR / SERDAR ÜNSAL

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber