sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’da hava kirliliğiyle mücadele sürüyor

23 Aralık 2015
0 Haber Yorum

Iğdır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, hava kirliliğini önlemek adına çalışmalarını ve denetimlerini aralıksız sürdürüyor.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Iğdır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, hava kirliliğini önlemek adına çalışmalarını ve denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Kış mevsimi boyunca yakılan fosil yakıtların oluşturduğu kirliliği önlemek adına denetimlerini sürdüren Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekipleri, bakanlık tarafından uygun görülen kalitede kömür kullanılması noktasında vatandaşlara uyarılarda bulunuyor.

Iğdır’da yaşanan hava kirliliğinin en büyük nedeni, yakılan fosil yakıtlar yani kömür kullanımı sonucu açığa çıkan gazların, havada tabaka şeklinde kalması olduğuna dikkat çeken yetkililer, bu tabakanın Iğdır’ın dağların arasında, çukurda olması ve meterolojik koşulları sebebiyle dağılmadığına vurgu yaptı.

Vatandaşlar tarafından kaliteli ve bakanlık tarafından belirlenen standartlarda kömür kullanılması gerektiğinin altını çizen yetkililer, Kömür satıcılarında satılan kömürlerin denetimlerini de mevsim boyunca aralıksız gerçekleştireceklerini belirttiler. Bu güne kadar yapılan denetimlerde kömür numunesi alınarak, Bakanlık olarak yetki verilen laboratuarlarda analize gönderildiğini ve analiz sonuçlarının değerlendiğini söyleyen yetkililer. Analiz sonuçları olumsuz değerlere sahip kömürlerin, satıcılardan toplatılacağı bilgisini verdiler.

IĞDIR/SERDAR ÜNSAL

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber