sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’da Kızılay Kök Hücre İçin kan bağışı başlattı

16 Kasım 2016
0 Haber Yorum

Türk Kızılayı Iğdır Kızılay Şube Başkanı Tahir Artantaş, vatandaşları Sağlık Bakanlığı ile Türk Kızılayı’nın birlikte yürüttüğü TÜRKÖK Projesi’ne katkıya çağırdı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Türk Kızılayı Iğdır Kızılay Şube Başkanı Tahir Artantaş, vatandaşları Sağlık Bakanlığı ile Türk Kızılayı’nın birlikte yürüttüğü TÜRKÖK Projesi’ne katkıya çağırdı.

Artantaş, Iğdır Kızılay şubesi olarak kök hücre için bir kan bağış kampanyası başlattık. Bütün Iğdırlıları bu bağışa davet ediyorum.Bilindiği gibi Kök hücre nakli tedavisi bekleyen hastalar için Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı’nın işbirliği içerisinde uygulamaya koyduğu TÜRKÖK Projesi, iyilikseverlerden yoğun ilgi görüyor. Projenin Türkiye genelinde uygulamasının başlamasının ardından çok kısa bir süre geçmesine karşın bağışçılar, “Kemik İliği Bankasına”, gönüllü olarak kemik iliği veya periferik kök hücre bağışlamak için Türk Kızılayı’na kan örneği veriyor.” diye konuştu.

Ülkemizde kök hücre bağışlarının alınmasına yönelik bu projede Türk Kızılay''nın "Kök hücre bağışçısı kazanımı" görevini üstlendiğini belirten Artantaş, "Kök hücre bağışçısı kazanımı görevini alan Kızılay tüm Türkiye'de olduğu gibi Iğdır'da alt yapısını güçlendirdi, bu konuda ülkemizin önemli bir ihtiyacını kök hücre bağışlarını almaya başladı.” dedi.

Vatandaşlar ise; “Böyle güzel bir projenin hayata geçmesi bizleri sevindirdi. Bu projeyi duyar duymaz hemen başvurduk kan verdik. Kanser vakası önemli bir durum herkesin başına gelebilecek bir durum. Bu hastalardan biri bizde olabilirdik. Onun için tüm vatandaşları kök hücre tedavisi için kan vermeye davet ediyoruz. Böylelikle kemik iliği tedavisi gereken hastalara da umut olmuş oluruz.”şeklinde konuştular.

TÜRKÖK Projesi ile kemik iliği nakli bekleyen hastalara şifa olmayı hedefleyen Türk Kızılayı’nın ‘Öne Çık Hayat Kurtar’ sloganıyla başlattığı kök hücre bağışçısı kazanımı çalışmalarına önemli bir destekte Iğdır Emniyet Müdürlüğünde görevli polislerden geldi.

Polisler ve Iğdırlı vatandaşlar gönüllü bağışçı olarak Iğdır Kızılay şubesine giderek kan bağışında bulundular.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber