sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’da Kariyer Projesi!

16 Aralık 2015
0 Haber Yorum

Iğdır’da Kariyer Projesi!
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Iğdır’da öğrencilerin hangi mesleği seçeceğine karar verebilmesi için Iğdır Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Kariyer Projesi” gerçekleştiriliyor.

Bu çerçeve de hazırlanan program dahilinde okullar çeşitli meslek gurubundan temsilcileri okullarına davet ederek öğrencilerle sohbet ettiriliyor.

Bu proje kapsamında ilk kariyer çalışması Haydar Aliyev Fen Lisesinde Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ile başladı. Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi idareci ve öğrencileri, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı misafir ettiler. Konferans salonunda gerçekleşen sohbet okul müdürü Hikmet Ulaş’ın Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı tanıtmasıyla başladı.

Son sınıf öğrencileriyle sohbet eden Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, kendisini tanıttıktan sonra öğrencilere nasıl öğretmen olduğunu anlatarak öğrencilerden hedeflerini büyük tutmalarını istedi.

Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, kariyer kavramını tüm hayata yaymak ve yaşamak gerektiğini vurgulayarak öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Hayatta bir işin başarılmasında, öncelik olarak o işi sevmek, azim ve istek geldiğini belirten Hakan Cırıt, “Hayatta mühim olan zoru başarmaktır. Bunun için hedefinizi yüksek tutmalısınız.Yeter ki içinizde okuma ve başarılı olma azminiz olsun” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, daha sonra şunları söyledi; “Bizim zamanımızda bugünkü imkânlar yoktu. Bugün şanslısınız rehber öğretmenleriniz var sizleri geleceğe hazırlıyorlar. Bizler lisede Üniversitede vatan, millet, bayrak aşkı ile dolu yetiştik. Sizlerinde aynı aşk ile yetişip ülkemize hizmet edeceğinize inanıyorum. Öğretmenliğe bir dağ köyünde başladım çok zorluklar çektim. Bir gün donma tehlikesi geçirdim. Öğretmenlik fedakarlık ve vicdan meselesidir. Hayatta başarılı olmanın en iyi yolu da sevgiden hoşgörüden geçer. İletişiminiz kuvvetli olsun. Ne olursanız olun mesleğinizin en iyisi olun. İyi bir bilim adamı iseniz Prof. Aziz Sancar’ı, iyi bir tarihçiyseniz Prof. İlber Ortaylı’yı geçin. Gelecek sizsiniz. Bu ülkenin sizlere ihtiyacı var. Cumhuriyetimize 100. Yılını sizlerle kutlayacağız. Bugün Türkiye’mizin etrafı ateş çemberi ile sarılmış durumda. Savaş var. Bu savaştan kaçanlarda Türkiye’ye gelip sığınıyor. Bizler misafirperver, mazlumun yanında olan milletiz. Dünyanın merkezi Türkiye’dir. Bir düşünün bugün Ortadoğu da yaşananlar Türkiye’de yaşansa bizler nereye gidip sığınacağız hiçbir yere bunun için birlik beraberlik içinde olmalıyız. Şimdiye kadar hiç kimsenin boyunduruğu altında yaşamadık bundan sonrada yaşamayacağız. Güçlü olmak için çalışmamız lazım. Batı bizden her şeyi almıştır. Fakat onlar aldıklarını daha ileriye götürmüşler. Bizler ise içten ve dıştan gelen tehditler yüzünden bilim alanında fazla ilerleyememişiz. Bunun için birlik içinde olmalıyız. Ülkemizi kalkındırmalıyız. Dış düşmanların iç hainlerin oyununa gelip kardeşliğimizi bozmamalıyız. Kavga etmeyelim fikirlerimizi buluşlarımızı sevgimiz yarıştıralım. Tek slogansımız olmalı” Çalışmak çok çalışmak mazeret yok.”

Okul Müdürü Hikmet Ulaş’ta, öğrencilere hitaben; “Iğdır Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hazırladığı proje kapsamında siz öğrencilerimizi bilgilendirmek ve meslek seçiminde bilgi sahibi yapmak için bu tür sohbet toplantılarının ilkini gerçekleştirdik. Bizi
kırmayarak okulumuza gelen sayın Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ederim.”şeklinde konuştu.

IĞDIR/SERDAR ÜNSAL 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber