sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’da Bilgilendirme Toplantısı!

23 Aralık 2015
0 Haber Yorum

Iğdır’da Bilgilendirme Toplantısı!
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Iğdır’da açılan ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları e-kılavuzu ile ilgili okul müdürleri, müdür yardımcıları, ilçe Milli Eğitim Müdürü ve şube müdürleri ile toplantı yapıldı.

125. Yıl Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda yapılan toplantıda konuşan Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “Ücretsiz destekleme kurslarımız birinci dönem itibarıyla başarılı olmuştur.15 bin öğrencimiz şu anda kurslardan faydalanmaktadır. Geçen yıl 3112 öğrenci dershanelere gidiyordu 5 kat artış olmuştur. Devletimiz bunu sağlamıştır. Sosyal adalet sağlanmıştır. Eskiden parası olan dershaneye gidiyordu olmayan gidemiyordu. Şimdi herkes bu kurslara ücretsiz gidiyor faydalanıyor. Devletimiz, hükümetimiz dershaneye gidemeyen vatandaşı sevindirmiştir. ”dedi.

Kursların işleyişi ile ilgili olarak okul müdürlerine seslenen Hakan Cırıt, şunları söyledi;
“İşinizi temiz ve titiz bir şekilde yapın, Öğretmenin, öğrencinin dersine girmesi onu tanıması büyük bir şans eksiği olan öğrenciyi kursta en iyi şekilde yetiştirebilir.Bu kurslarla velinin sınav kaygısı azalmıştır. Asıl kaygılı olması gereken sizlersiniz. Çünkü öğrencilerin başarılı olması için çalışacağız. Kursların en iyi şekilde yürütülmesi gerekiyor. Kurslar öğrenme eksiklerinin giderilmesi için açılmıştır.Amacımız öğrenciyi başarılı kılmaktır.Bizler sorumluluğumuzu bilecek vicdanımızla kursu vereceğiz.”

Eğitim öğretim konusuna da değinen Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “Okul giriş çıkışına dikkat ediniz. Okul müdürü makamda oturmasın okul bahçesinde gezsin öğretmenlerde nöbetlerini iyi bir şekilde tutsun. Iğdır’ımızda okullarda huzur vardır. Aile ziyaretlerine gidiniz. Öğrencinizi tanıyınız. Eğitim öğretimde öğrencinin başarısını arttırmak öğretmenlerimizin üzerindedir. Kişiliğini kazanmış ve işinin ustası olan öğretmenler mesleğinde başarılı olmaktadır. Öğretmende bulunması gereken birçok özellik vardır. Bunların başında; Güzel Konuşma, Mantıklı ve Dengeli Olma, İçten ve Neşeli Olma, Kendini Sevdirme ve Arkadaşça Davranma, İnisiyatifi Elinde Tutma, Uzağı Görme, Çalışmayı, Dinlenmeyi zamanın da yapma ve İnsanları Tanımada Becerili Olmadır.” ifadelerine yer verdi.

Hayat boyu öğrenme şube müdürü Mehmet Tüzün de, kursların işleyişi ile ilgili açıklamalar yaptı. Tüzün, Ölçme ve Değerlendirme Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan kılavuzda kurslara başvurular, sınıfların oluşturulma zamanı, kursların başlangıç ve bitiş tarihleri e –kılavuz hakkında bilgiler verdi.

IĞDIR / SERDAR ÜNSAL

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber