sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’da AB Proje Hazırlama Kursu!

01 Mart 2016
0 Haber Yorum

Iğdır’da sürekli güzel projelerle isminden bahsettiren Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi yeni bir kurs düzenledi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Iğdır’da sürekli güzel projelerle isminden bahsettiren Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi yeni bir kurs düzenledi.

Ar-Ge birimi Şube Müdürü Cabbar Turan ve Uluslararası Projeler Sorumlusu Onur Gültekin AB Proje Hazırlama ve Yönetimi Kursunu okulları gezerek anlatıyor.

Karakoyunlu ilçesinde başlayan kursu denetleyen İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,kursa katılanlarla sohbet ederek dersi dinledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, burada yaptığı konuşmada; “AB projeleri bizim için çok önemli bakanlığımızda çok önem veriyor .Proje hazırlamayı çok iyi bir şekilde öğrenin aracı kurumsuz projeler hazırlayın destelerden faydalanın.Öğretmen ,öğrenci ağırlıklı Ab projeleri ile yapacağınız çalışmalarla Ab ülkelerinden bazı şeyler öğrenilebilir.Eğitime katkı sağlanabilir.” dedi.

Ar-Ge biriminden sorumlu şube müdürü Cabbar Turan’da Kursun Amacını şu ifadelerle anlattı: “AB Proje Hazırlama ve Yönetimi Semineri, eğitime katılanların Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları tarafından yürütülen Hayat Boyu Öğrenme ve Gençlik Programlarına proje teklifleri hazırlaması, Proje Yönetimini kavraması ve AB Hibe Programları konularında eğitilmelerini amaçlamaktadır. Eğitim sonunda katılımcılar AB projelerini formatlarına uygun şekilde hazırlayabilecek ve sunacak duruma geleceklerdir. 
Eğitim programımız, teorik ve uygulamadan gelen bilgilerle hazırlanmış dersler, seminerler, deneyimlerin anlatılması ve AB’ye daha önce sunulmuş proje örneklerinin üzerinde yapılacak pratik uygulamalar şeklinde düzenlenmiştir. Seminer katılımcılarına eğitim sonunda sınav uygulanacak ve başarılı olanlara Hizmet içi Eğitim Sertifikası verilecektir.”

Onur Gültekin de kursta Proje ile ilgili teknik bilgiler sunarak; “AB Projeleri kapsamında bireysel ya da kurumsal başvuruda bulunmak isteyen öğretmen ve idareciler, hali hazırda AB Projesinden hibe almaya hak kazanmış bireyler ya da kurumların temsilcileri, AB Projesi yürütmüş veya yürütmekte olan kurum personeli, kendilerini proje hazırlama konusunda geliştirmek isteyenler bu eğitime katılıyorlar.” İfadelerine yer verdi.

Onur Gültekin eğitim içeriğinde; “Proje Kavramı ve Proje Döngüsü Aşamaları, Porje Nedir, Fikirden Projeye Geçiş, Proje Fikrini Belirleme, Tasarlama, Ön Değerlendirme, Finansman, Uygulama, İzleme, Değerlendirme, Erasmus +, KA1, Bireysel Hareketlilik, KA2, Stratejik Ortaklıklar, Etwinning, Proje Yönetimi Döngüsü Eğitimi, Proje Hazırlama Aşamaları, AB Fonları ve Kriterleri, Kimler Başvuru Yapabilir, Ortak Nasıl Bulunur (Ulusal/Uluslar arası), Katılımcı Olarak Yer Alınacak Kurs/Seminerlere Nereden Ulaşılabilir, Başvuru Formu Nasıl Doldurulur, Gerekçelendirme, Sürdürülebilirlik, Faaliyet Planlama ve Zaman Çizelgesi Nasıl Yapılır, Bütçeleme, Değerlendirme (Ön değerlendirme ve içerik değerlendirmesi) ve Diğer Başlıklar ve Destekleyici Belgelerin Açıklanması” konularına da açıklık getirdi.

IĞDIR  –  / SERDAR ÜNSAL

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber