sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’da 52 Bin Öğrenci Yarıyıl Tatiline Girdi

22 Ocak 2016
0 Haber Yorum

2015-2016 Eğitim öğretim yılı yarı yıl tatili ile birlikte Iğdır’da 52 bin öğrenci karnelerini alarak tatile girdi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

2015-2016 Eğitim öğretim yılı yarı yıl tatili ile birlikte Iğdır’da 52 bin öğrenci karnelerini alarak tatile girdi.

Iğdır’da yarı yıl tatili nedeniyle merkez İnönü Ortaokulu ve ilkokulunda karne töreni, düzenlendi.

Vali Davut Haner, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, öğrencilerin karnelerini dağıttı. İnönü ilkokulunda sınıfları gezen vali Davut Haner, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

Öğrencilerin notlarını inceleyen vali Davut Haner, beraberindekilerle birlikte TEOG sınavında birinci olan öğrencilerin karnelerini dağıtarak kitap ve çeşitli hediyeler verdi.

Öğrencilere tatillerini iyi değerlendirmeleri için; bol bol kitap okumalarını ve dinlenmelerini tavsiye eden Vali Haner, öğrenci ve öğretmenlerin verimli bir yarıyıl dönemini kapattığını söyledi.

Eğitime katkı sağlayan herkese teşekkür eden vali Haner, TEOG’da Birinci olan öğrenciler o sınıfı temsil ediyor. Bu başarı sadece kendilerinin değil tüm sınıfın başarısı olarak görmelidirler. TEOG 2’ye bütün öğrenciler çok iyi bir şekilde hazırlanmalıdırlar.Sizin başarınız ilimizin başarısı,velilerimizin, öğretmenlerinizin başarısı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ise; “Bir eğitim-öğretim yılının daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Öğrencilerimizi, öz değerlerine sahip eğitimli bireyler olarak yetiştirmek uğrunda eğitimcilerimiz dönem boyunca büyük çaba sarf ederek çalıştılar. Emeklerinin karşılığını da sizin gibi başarılı öğrencileri yetiştirdiler. Hedefiniz ikinci TEOG sınavına tam puan olmalıdır.” dedi.

Törende velilere de seslenen Hakan Cırıt, “Değerli veliler, öğrencilerimiz yoruldular. Onlar bol bol oynasın dinlensinler. Sevgili öğrenciler karneler tabii ki size de eksik öğrenmeleriniz gösteriyor. O zaman bu tatil bir fırsat demektir. Doya doya oynayabilir, gezebilir, eğlenebilir, bir yandan da eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Karne törenine Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Gelal, şube müdürleri Cevdet Parlar, Adnan Ok, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

IĞDIR/SERDAR ÜNSAL

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber