sanalbasin.com üyesidir

Iğdır’da 120 kişi sertifikasına kavuştu!

21 Ocak 2016
0 Haber Yorum

Iğdır’da Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması Projesi (KEP 2) kapsamında eğitimini tamamlayanlara sertifikaları verildi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Iğdır’da Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması Projesi (KEP 2) kapsamında eğitimini tamamlayanlara sertifikaları verildi.

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali İşbirliği kapsamında finanse edilen KEP 2 kapsamında 120 kişiye üç gün süreyle verilen eğitimin ardında sertifikaları verildi.

Iğdır’da bir düğün salonunda, eğitimin önemi ve öğrencilerin mesleki eğitim olanakları konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün oluşturduğu 120 kişilik il ziyaret ekiplerine yönelik toplumsal cinsiyet eşitliği, mesleki eğitim ve iletişim becerileri konularında 3 günlük eğitim düzenlendi.

Eğitimler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın görevlendirdiği uzmanlar tarafından verildi. Eğitimlerin son gününde düzenlenen sertifika töreniyle katılımcılara belgeleri verildi.

Sertifika töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, katılımcıları tebrik ederek, “Bu aldığınız sertifikalar aynı zamanda bir sorumluluğun belgesidir. Sizden beklentimiz bu anlamda büyüktür. Kız çocuklarımızı okullu yapalım onları başarılı kılalım Toplumun geleceği kız çocuklarımızın elindedir.Dinimizin ve yaşadığımız çağın gerçekleri de bize de kızlarımızı okutmamız gerektiğini gösteriyor.Bir kız çocuğunun okuması bir toplumun bir neslin kurtulmasıdır.Ev ev geziniz zorluklar karşısında yılmayınız.Başarılarınızın devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Program, sertifikaların dağıtılmasıyla son buldu

IĞDIR/SERDAR ÜNSAL

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber