İYİ Parti Kağızman İlçe Başkanlığı Kongresi Yapıldı,

04 Şubat 2018
0 Haber Yorum

İYİ Parti’nin Kağızman İlçe Teşkilatı’nın ilk genel kurulu yapıldı ve tek liste halinde gidilen seçimlerde ilçe başkanlığına Taner Çevik seçildi.


İYİ Parti’nin Kağızman İlçe Teşkilatı’nın ilk genel kurulu yapıldı ve tek liste halinde gidilen seçimlerde ilçe başkanlığına Taner Çevik seçildi.

İYİ Parti’nin Kağızman’daki ilk kongre heyecanı, bugün Kağızman İlçe Teşkilatında yapıldı. Parti binasında yapılan seçimlerde ilçe başkanı Taner Çevik, tek liste halinde gidilen seçimlerde ilk kez seçilen başkan oldu.

DİVAN BAŞKANLIĞINA SETTAR KAYA GETİRİLDİ.

Genel kurul çalışmaları öncesinde Kur’an Tilaveti yapılarak dualar edilirken; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından  İlçe Başkanı Taner Çevik, kongreyi başlattı. İYİ Parti  Kars  İl Başkanı Settar Kaya'nın divan başkanlığı yaptığı kongrede, Divan başkan yardımcılığını ise il başkan yardımcılıkları  İl Sekreteri ile İl Yönetim Kurulu üyesi yaptılar.

Divanın yerini almasından sonra bir konuşma yapan Kars İl Başkanı Settar Kaya, 1960’dan bu yana yaşanan tüm olağanüstü halleri yaşadığını belirterek; o dönemlerde insanlara sağcı-solcu diye ayırıma tabi tutarak çeşitli sıkıntılar yaşatıldığını bildirdi. İYİ Parti üyelerini cesaretli insanlar olarak değerlendiren Kaya, “Sizler birer demokrasi kahramanısınız” diyerek partinin kuruluşundan bu yana destek olan üyelere de teşekkür etti.

“YOLUMUZ UZUN, YOLUMUZ TAŞLIK YOLUMUZ ÇETİN”

Kongrede Kağızman İlçe Teşkilatı’nın faaliyetleri, gelir-gider cetveli ve kesin hesapları da oylanarak oy birliği ile kabul edilirken, daha sonra konuşmalara geçildi. Kağızman  İlçe Başkanı Taner Çevik, yaptığı konuşmada, son 2,5 yıllık süreç içerisinde partinin kuruluş sürecini anlatırken “Partimiz henüz kuruluş aşamasındayken ‘Kuramazlar’, ‘Kurabilirlermi acaba?’ derken, kurdular. Ama’larla devam eden süreçte Allah’ımıza şükürler olsunki İYİ Partimizi kurduk, teşkilatlarımızı kurduk, üyeler yaptık, bu günde ilçemizin ilk olağan kongresini yapıyoruz” dedi. Çevik, şunları söyledi:

“Bu İYİ’lik odaklı partimizin Kağızman  İlçe Başkanlığı bana nasip oldu.  Burdaki koca yürekli herkes bu göreve fazlası ile layıktır.Yaklaşık iki aylık süreçte kurulumun zahmetini benimle birlikte çeken, bu ağır yükü alırken bize yükümüze omuz veren siz kıymetli iyi dostlara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Yolumuz uzun,yolumuz taşlık yolumuz çetin.Dün olduğu gibi bugün de yarında bu yollar siz değerli cesur dostlarla aşılacaktır.

İyi parti laf üretmeyecek, bölünme üretmeyecek, kutuplaşma yapmayacak, Ege adalarını Kıbrıs’ı satmayacak,Man adasında zenginler türetmeyecek, terör örgütlerini devletin damarlarına sokmayacak. İş üretecek,‘gelişen büyüyen Türkiye’ diyecek. Sanayide, tarımda, hayvancılıkta çalışan insan,üreten ülke olacak. Teknolojide satın alan değil; değer katan, üreten, yönveren ülke olacaktır. İşte burada bizler şehrimizde bu hizmetlere yönveren, iş alanı oluşturan, şehrimize, ilçemize kazandıran yapı taşları olarak Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e yol arkadaşı olacağız.

Yüreği yemeyen cesareti yetmeyen baskılara zulme başkaldıramayanlarla değil. sizlerle bu yolda yürüyeceğiz.

 

Adaleti tahsis etmek, ülkede eşitliği sağlamak, vatan toprağını satmamak, Ayyıldızlı bayrağımızı göklerde dalgalandırmak, gelecek nesillere yaşayabileceği müreffeh bir vatan toprağı bırakmak için burdayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda gösterdiği hedefe hiç durmadan yürüyeceğimize and içtiğimiz için buradayız. Biz hedefimize yürürken kafamıza gelen taş ayağımıza batan diken bize mani olamayacaktır.

Şimdi yeniden teşkilatlanma zamanıdır. Görev alsın, almasın her dava arkadaşımın bu yüke omuz vereceğine inancım tamdır. Bu koltuklar bizlere emanettir. Birlik beraberlik içerisinde hizipçilik yapmadan, görev seçmeden hoşgörü ve anlayış içerisinde hep beraber bu yükü taşımaya hazırmıyız?

İşte bu duygu ve düşünceler ile ilk olağan kongremiz vatanımıza milletimize şehrimize hayır getirmesini diler hepinizi saygı ile selamlarım.”

MERAL AKŞENER’İN MESAJI OKUNDU

Çevik’in konuşmasının ardından da İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kongre için gönderdiği mesaj, Divan Başkanı İyi Parti Kars İl Başkanı Settar Kaya tarafından okundu. Akşener’in mesajı şöyle:

“Medeniyetin yolunu cesurlar döşer diyerek çıktığımız bu yolda, aynı cesareti gösteren kahraman dava arkadaşlarım; İYİ Parti ve Milletim adına her birinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.Bu topraklar için canını ortaya koymuş şehitlerimizin ruhları şad olsun. Vatan toprağı için mücadele eden Mehmetçiğimiz sağ olsun, var olsun. Bizleri bu çatı altında buluşturan Yüce Rabbime şükürler olsun.

Bizler İYİ Parti’deyiz çünkü bizler demokrasinin ayaklar altına alınmasına seyirci kalamıyoruz. Çünkü bizler haksızlığa, hukuksuzluğa karşı susup oturamıyoruz. Çünkü gençlerimiz mutsuz ve umutsuzken bizler mutlu olamıyoruz. Çünkü bizler binlerce yıllık tarihimizin ve Atatürk’ün emanetini sahipsiz bırakamıyoruz. Çünkü bizler Türk Milleti’nin huzur içinde, refah içinde, çok daha İYİ bir Türkiye’de yaşayabileceğine inanıyoruz.

Türkiye İYİ olacak dedik ve bu yolda tüm gücümüzle, sizlerle birlikte, Milletimizle birlikte emin adımlarla yürüyoruz. Henüz kuruluşumuz üzerinden birkaç ay geçmiş olmasına karşın “ne mutlu bizlere ki” İYİ Parti Türkiye siyasetinde en ön sıradan yer edinmiş ve milyonların umudu olmayı başarmış bir hareket haline gelmiştir. Kurulamaz dediler kurulduk, tutunamaz dediler tutunduk. Bugün de iktidar olamaz diyorlar andım olsun ki  yarın da iktidar olduğumuzu göreceğiz.

Her gün nefret saçanlar, topluma nifak sokanlar, kavga etmeyi maharet bilenler, koltuğa yapışmayı başarı sayanlar İYİ Parti’yi anlayamayacaklar. İYİ Parti bir kardeşlik hareketidir. İYİ Parti bir kucaklaşma hareketidir. Nefretin, kavganın, bağrışmanın hüküm sürdüğü kara bulutları dağıtmak için buradayız. Senin dilin ne demedik, senin inancın ne diye sormadık. “Ne olursan ol gel” diyen Mevlana misali toplumun her kesimine kucak açtık. Sizlere düşen görev il il, ilçe ilçe, mahalle mahalle bu kucaklaşmayı yurdun dört bir köşesinde sağlamak olacaktır. Sizlere düşen görev liyakat sahibi her insanımıza partimiz içinde bir yol açmak olacaktır.

Türkiye’nin İYİ olması için önce bizler İYİ olmalıyız. Kuruluşumuzda olduğu gibi bu sevgi mabedine katılmak ve milletine hizmet etmek için, kapımıza gelen milyonlarca vatandaşımız olacak. Her birini kucaklayın, her birini dinleyin. Ve samimi duygularla bu ülkeye hizmet etmek isteyen herkesi İYİ Parti çatısı altına davet edin.

Bizler ne yüzde 40 ile ne yüzde 50 ile yetineceğiz. Bu mücadele yüzde 100’ün hayır duasını alana kadar devam edecektir. İYİ Parti sizlerin fedakârlıklarıyla bu günlere geldi ve inanıyorum ki sizlerin aklı ve azmi ile birlikte geleceğe yürüyecek. İlçe kongremiz hayırlı olsun, Allah hepimizin yolunu açık etsin.”

KARS İL  BAŞKAN'I KAYA“İYİ PARTİ ÇALIŞKAN BİR PARTİDİR”

İYİ Parti Kars  İl Başkanı Settar Kaya' da konuşmasında, “Etrafında bir sevgi ve güç sarmalığı oluşturduğumuz, aynı zamanda da tek umudumuz olan İYİ Partinin neferleri, bir kez daha ve daha yüksek sesle söylüyorum şimdi” diyerek, şunları kaydetti:

“Konuşmaya girerken tekrara lüzum görmem tesadüf değildir arkadaşlar. Çünkü artık beklenen gün yaklaşırken, o seçim sandıkları açıldığında yüzümüzün gülebilmesi için, evet başardık diyebilmemiz için, her ne kadar anketler ve değerli Türk Milletinin yoğun ilgisi ortada dahi olsa, tekrar tekrar yapacaklarımızı anlatmamız, çalışmamız gerekmektedir. Bıkmadan, usanmadan…   

Türkiye de, bozulmuş adalet sistemini düzeltmek, demokrasiyi gerçekten etkin kılmak, barış içinde yaşamak için devlet mekanizmasını bir güvence haline getirmek gerekir, çalışmak projeler üretmek, en önemlisi de bu idealleri içselleştirmek zorunludur. Çünkü lafla peynir gemisi yürümedi, yürümüyor görüyoruz. İşte tüm bunlar için Türkiye’ye yepyeni bir siyaset anlayışı gerekir. İnsanların birbirini korkusuzca eleştirebildiği,ehliyet ve liyakatın esas alındığı güçlü ve huzurlu bir ülke olmak zorundayız.

Bakınız…Hemen sınırımızda olan bitenlerin bugüne dek yanlış dış politikalar yüzünden olduğunu işte görüyoruz. Afrin’de terörle mücadele eden bizim evlatlarımız, kınalı kuzularımızdır. Her birinin aldığı tek nefes, partilerden de, propagandalardan da değerlidir. Onun için kahraman Türk askeri asla ama asla siyasetin malzemesi yapılamaz. Kalbimiz ve dualarımız onlarla. Biz onlara başarı, gaza diliyoruz. Ancak acaba bize de “gazilik” düşer mi diye fırsat kollayanları da görüyor, üzülüyor ve Türk siyasetine bu tip menfaatçi planları yakıştıramıyoruz. 

Gelelim içeriye…Ülkenin içindeki sorunlar ise ne yazık ki sayılmakla bitmiyor. Ekonominin günden güne zayıfladığı doların tavan yaptığından mı bahsedelim? Piyasanın adeta amiral gemisi olan inşaat sektörünün çöktüğünden mi bahsedelim? Vatandaşın adalet sistemine inancının zayıflamasından mı? Yoksa kaosa kapı açacak malum KHK’yı mı?Sorunlar, hatalar saymakla bitmiyor evet ama asıl mesele çözüm bulabilmek, çözüm olabilmek…

İyi parti çalışkan bir partidir. Bu idealle kurulmuştur. Altyapısı ve ekibi de bu kıstasa göre oluşmuştur. Kaybedecek zamanımız yok. Bu güzel ülkemiz ivedilikle kelime yerindeyse “düze” çıkarılmalıdır. Bunun farkındayız. Zamanında ya da erken yapılacak herhangi bir seçime hazırız. İttifak planımız yok, baraj korkumuz yok, iktidardan korkumuz yok. Biz gümbür gümbür geliyoruz, üstelik herkes bunun farkında. Anketler de bu gerçeği ortaya koyuyor. Sayın Genel Başkanımızın dev mitingleri her nekadar ana akım medyada yer bulamasa da, sosyal medyadan ve meydanlardan millet iyi partiyi heyecan ve dikkatle takip ediyor.
KAĞIZMAN'DA BELEDİYE BAŞKANLIĞINI BÜYÜK BİR FARKLA ALACAĞIZ,
Burada birazdan Kağızman ilçe yönetimini seçeceğiz. Her biri birbirinden kıymetli arkadaşlarıma şimdiden başarılar diliyorum. Onların heyecanının farkındayım. Aynı zamanda bilgi birikimlerini ve neler başarabileceklerini de çok iyi biliyorum, ve kendilerine sonsuz güven duyuyorum. Kağızman halkının derdini dinleyecek, çalmadık kapı bırakmayacaklar. Kağızman “iyi parti” sloganlarıyla donatacak, Kağızman belediye başkanlığımız büyük bir zaferle alarak umudumuzu onlara da aşılayacak, projelerimiz onlara anlatacaklar.   Bir an bile beni yalnız bırakmayan ve bırakmayacak olan değerli arkadaşlarımı tekrar kutluyorum. Yolumuz açık olsun.  

Güzel günler yakındır, iyi olan kazanacaktır.”

TEK LİSTE İLE SEÇİME GİDİLDİ

Konuşmaların ardından İYİ Parti Kağızman İlçe Teşkilatı’nın seçimlerine geçildi. Tek liste halinde gidilen seçimlerde kurucu ilçe başkanı olan Taner Çevik, ilçe teşkilatının ilk seçilmiş başkanı olurken; ilçe yönetim kurulu asil üyeleri, yedek üyeleri, il delegelerinin de seçimi yapıldı.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber