sanalbasin.com üyesidir

İSTİKLÂL MARŞI'NI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI GURURLA VE COŞKUYLA YAPILDI

09 Mart 2017
0 Haber Yorum

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Iğdır il genelinde bulunan Merkez İlk,Orta ve ortaöğretim okulları arasında yapılan İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması yapıldı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 
Iğdır   Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Iğdır il genelinde bulunan Merkez İlk,Orta  ve ortaöğretim okulları arasında yapılan İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması yapıldı.

         Ziya Gökalp Ortaokulu salonunda yapılan final yarışmasında ilk okullarda Yaycı İlkokulu, Ortaokullarda Ziya Gökalp ortaokulu liselerde 125. Yıl Anadolu Lisesi birinci oldular.

         Birinci gelenler 13 Mart’ta M.Akif Ersoy’u anma toplantısında istiklal marşını okuyup hediyelerini alacaklar.

                Yarışma sonucu bir konuşma yaparak öğrencileri tebrik edip katılım belgesi veren Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,”M.Akif Ersoy İstiklal marşını yazarken tek bir kelimeyi dikkate almıştır”Korkma” ve Marş korkma  kelimesi ile yazılmıştır. Bu marş milletimindir demiş şiirlerini topladığı safahatta yayınlamamıştır. Milletiin var olma mücadelesinde Kurtuluş savaşında Anadolu’yu karış karış gezmiş insanlarımızı aydınlatmıştır. İstiklal marşımızı çok iyi bilmek zorundayız. Türk milleti, Türk milletinin her ferdi her vatandaşı bu milli marşı okurken, dinlerken içinde heyecanlar ve  fırtınalar, kopmak zorunda. eğer kopmasa  o zaman gerçekten milli hassasiyette o kişinin içinde bir  sıkıntısı vardır. Demek ki Kopuyor ki 15 Temmuzda bu millet  varoluş mücadelesinin ikincisini kazanmıştır. Bu Millet bu ruhla ecdadının ortaya koyduğu o geçmişle inşallah ileriki yıllarda büyük Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasını bu gençlerle sağlayacaktır. ”dedi.

                Daha sonra Aralık Kız Teknik Meslek Lisesi öğrencileri bir Şehitleri anlatan bir gösteri sundular. Öğrencilerde mutlu olduklarını söylediler. Programa Milli Eğitim Şube müdürleri Cabbar Turan,Süleyman Güneş,Mehmet Tüzen  öğretmen ve veliler katıldılar.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber