İNEĞİ VAR AHIRI YOK

21 Eylül 2011
0 Haber Yorum

İNEĞİ VAR AHIRI YOK

İNEĞİ VAR AHIRI YOK

 

            Kağızman’ın Karabağ köyünde ikamet eden 1969 doğumlu üç çocuk babası Mustafa Işık, geçim kaynağı olan hayvancılığı sürdürmek için bir ahıra ihtiyacı olduğunu, hayvanlarını barındırmak için devletten kendisine ahır yapmasını istedi.

            Bu isteğini ilçe kaymakamlığına bir dilekçe vererek belirten Mustafa Işık şöyle konuştu: Ben sağlık sorunları olan bir vatandaşım. Babamın arazisinde komşularımın yaptığı yardımlarla üç göz bir ev yaptım. Üç çocuk babasıyım. İki çocuğum da benim ki gibi hasta ve sağlık sorunu bulunmaktadır. Üç ineğim var. Ancak dışarıda yatıyorlar. Çünkü bir ahırım yoktur.

            İster ilçe kaymakamlığından olsun, ister Kars Valiliğinden olsun yardım talebinde bulunuyorum. Tek geçim kaynağım olan üç inektir. Onları barındırmaya ahırım yoktur. Gücüm yok, param yok, yapamıyorum.

            Önümüzde dağ gibi kış var. Benim hayvanlarım şimdi kapının önünde yatmaktalar. Yarın kar yağınca nerede kalacaklar. Bütün rızkım bunlara bağlı. Devletten dileğim bana parasal yardımda bulunarak bir ahır yapmasıdır. Bunun haricinde bir şey istemiyorum. Ekecek tarlam yok. Harmana dökecek buğdayım yoktur.

            Kendim fakir ve işsizim. Başka bir gelir kaynağım olmadığı için bu üç ineğin sütünü yağ, peynir yapıp satıyorum. Şehmuz, Asker, Havanur adlı üç çocuğumun dalak büyümesi vardır. Sürekli tedavi altındalar. Ben de rahatsız bir insanım, çalışamıyorum. Eşim Hazal ise bizlere bakıyor, inekleri sağıp mahsul yapıyor. Bu da boğazımıza ancak yetiyor, diye konuştu.

 

Haber: Sait KÜÇÜK

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber