sanalbasin.com üyesidir

IĞDIRDA ÖĞRENCİLER SİNEMA İLE BULUŞUYOR…

26 Ekim 2017
0 Haber Yorum

Iğdır Valiliğinin başlatmış olduğu "Öğrenciler Sinema İle Buluşuyor Projesi" kapsamında öğrenciler ücretsiz bir şekilde sinemaya götürülüyor.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Iğdır Valiliğinin başlatmış olduğu  "Öğrenciler Sinema İle Buluşuyor  Projesi" kapsamında öğrenciler ücretsiz bir şekilde sinemaya götürülüyor.

                    Iğdır İl   Milli Eğitim Müdürlüğü kordinesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve  Iğdır Belediye Başkanlığının katkılarıyla 9273  öğrenci, 24 Ekim 2017 – 22 Aralık 2017 tarihleri arasında yaklaşık iki ay boyunca Belediye Başkanlığınca tahsis edilen otobüslerle kendi okullarından alınıp kültür merkezinde sinema izlettirilerek tekrar okullarına bırakılacaktır.

            Projenin İl koordinatörlüğü görevini yürüten Cumhuriyet Ortaokulu Müdür Yardımcısı Kutbettin Yıldızlı öğrencilerin bu uygulamadan çok mutlu olduklarını daha önce sinemayla hiç tanışmamış öğrencilerin ilk defa sinema salonunda sinema izleme imkanını bulduklarını bu yönüyle   de amacına hizmet eden çok güzel bir uygulama olduğunu ifade etti. 

                  Sinemada  Ertuğrul 1890, 120, İksir ( Animasyon ), Son Mektup,  Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu (Animasyon) gibi  Mili Eğitim Bakanlığınca belirlenen yerli yapımı olan  toplumda milli ve kültürel değerler yönünden farkındalık oluşturan filimler izletilmektedir.

            Öğrencilerde “Çok güzel bir proje Iğdır valiliğine Milli eğitim Müdürlüğüne teşekkür ederiz.İlk defa bir sinemada film izledik çok mutluyuz.”dediler.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber