sanalbasin.com üyesidir

IĞDIR'DA 25 ÇİFTÇİYE 150 BÜYÜK BAŞ HAYVAN DAĞITILDI

02 Aralık 2016
0 Haber Yorum

Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesinde Genç Çiftçi Projesi Kapsamında 25 Çiftçiye 125’i dişi 25’i erkek olmak üzere toplam 150 adet büyükbaş düve dağıtıldı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Serdar ÜNSAL / IĞDIR

Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesinde Genç Çiftçi Projesi Kapsamında 25 Çiftçiye 125’i dişi 25’i erkek olmak üzere toplam 150 adet büyükbaş düve dağıtıldı.

Genç Çiftçi Projesi kapsamında desteklenmeye uygun görülen proje sahiplerine hayvanları törenle teslim edildi. Törene, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Yolcu, Karakoyunlu Belediye Başkanı Kurban Kaya, Karakoyunlu Ak Parti İlçe Başkanı Baycan Çalışkan ve Çiftçiler katıldı.

Törende basına ve çiftçilerimize kısa bir konuşma yapan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Özkan Yolcu, “Kırsal kalkınma destekleri kapsamında genç çiftçi projelerinin desteklenmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararı 04 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi ve 1 Ocak 2016 ile 31 Aralık 2018 tarihleri arasında, kırsalda yaşayan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri ile tıbbi ve aromatik bitki üretimine yönelik projelere 30 bin liraya kadar hibe ödenmesine ilişkin hususları kapsamaktadır. Bu proje kapsamında Karakoyunlu İlçemizden yapılan müracaatlar değerlendirilerek projesi uygun görülen 25 çiftçimize projeleri kapsamında her birine 5 dişi ve 1 erkek olmak üzere toplam 6 adet, 25 çiftçimize toplamda 150 adet düve dağıtımı yapmaktayız. Dileriz ki çiftçilerimizin bu gibi teşvik ve desteklemelere daha çok ve daha kaliteli projelerle müracaat etmeleri, yöremizin tarım ve hayvancılığında daha ileri seviyelere gitmemizi sağlayacaktır. Çiftçilerimizin huzur ve refahı için Biz İl Müdürlüğü olarak gereken bütün çalışma ve çabaları göstereceğiz, hayvanlarını teslim alacak çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olmasını dilerim” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber