sanalbasin.com üyesidir

IĞDIR’DA ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLER TESPİT EDİLECEK

18 Kasım 2015
0 Haber Yorum

IĞDIR’DA ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLER TESPİT EDİLECEK
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 Iğdır’da özel yetenekli  öğrenciler  tespit edilerek bunlar için özel odalar oluşturulacak.

           Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıti,” Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan, “Özel eğitime ihtiyacı olan engelli öğrencilere oluşturulan destek odaları gibi özel yetenekli öğrencilere de okullarda destek odası oluşturuluyor. Bu kapsamda ilimizde de çalışma başlattık. Özel yetenekli öğrencilerimiz tespit ediliyor. Bu konuda sınıf öğretmenlerimizi bilgilendirme ve eğitim programına aldık. Özel yetenekli öğrenciler ile ilgili bilgi verildi. “dedi.

                  Cırıt,”Okul yaşantısı içindeki bir çocuk için en önemli unsur öğretmendir. Öğretmenler bütün çocuklarda olduğu gibi özel yetenekli çocuklar için de ahlaki, sosyal, duygusal ve zihinsel değerlerin oluşmasına yardımcı olur, eğitimsel hedefler, yöntemler ve stratejiler belirlerler. Farklı özelliklere ve gereksinimlere sahip olan, özel yetenekli çocuklara eğitim veren öğretmenlerin etkili olabilmesi, bu çocukların farklılıklarını anlayabilmesi ve ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için farklı olanların eğitimi konusunda olumlu bir felsefi yaklaşımı benimsemesinin yanı sıra, kişilik, mesleki ve öğretmenlik davranışları yönünden bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Seminerde  özel yetenekli çocuklarla çalışan öğretmenlerin sahip olması gereken özellikler ve yaklaşımlar anlatılacak.”şeklinde konuştu.

                   Özel yetenekli öğrenciler için destek eğitim odalarında sunulacak eğitim hizmetleri  konulu bilgilendirme toplantısı il merkezinde, Tuzluca,Aralık ve Karakoyunlu ilçelerinde düzenlenerek öğretmenler bilgilendirildiler.

             özel yetenekli  öğretmenliği mezunu ve il formatörü Sinan Yiğit tarafından öğretmenlere  bilgilendirme ve farkındalık semineri   verildi.

                özel yetenekli  öğrencilerin farkına varılması ve ihtiyacı olan eğitimlerin karşılanması amacı ile verilen seminerde  özel yetenekli öğrencilerin tanımı ve özellikleri yaşadıkları problemler  bu öğrenciler için uygulanabilecek farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş eğitim süreçleri destek eğitim odaları konuları anlatıldı.

SERDAR ÜNSAL/IĞDIR

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber