Hüsnü Kapu, Merkezi Asya Üniversiteler Birliği’nin Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildi

03 Şubat 2019
0 Haber Yorum

Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Merkezi Asya Üniversiteler Birliği’nin Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildi.

Rektör Prof. Dr. Kapu, 29 Nisan 2016 tarihinde kurulan ve 17 ülkeden 63 üniversitenin katılımıyla oluşan Merkezi Asya Üniversiteler Birliği’nin Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildi.

Birlik çerçevesinde gerçekleştirilen ve düzenlenmesi planlanan faaliyetleri değerlendirmek üzere, 30 Ocak 2019 tarihinde Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Rektörü, Merkezi Asya Üniversiteler Birliği Başkanı Prof. Dr. Sebahattin Balcı başkanlığında  yapılan online toplantıya Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu’yu temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Kılıç katıldı.

Bu çerçevede düzenlenen toplantıda; MAÜB Değişim Programı, MAÜB Öğrenci Konseyi, Temalı Yaz Okullarının düzenlenmesi, Lisansüstü eğitim de işbirliğinin sağlanması, “Merkezi Asya’yı Anlamak” adlı bir ortak kredisiz dersin açılması, MAÜB’e üye üniversiteler arasında Spor oyunlarının düzenlenmesi ve 2. Genel Kurula ev sahipliği yapacak üniversitenin belirlenmesi gibi konular ele alındı

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber