sanalbasin.com üyesidir

“Hocalı Katliamı Ermenilerin gerçek yüzüdür”

26 Şubat 2016
0 Haber Yorum

Hocalı katliamının 24. yıldönümü nedeniyle Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu (Taddef) Iğdır Azerbaycan Evi tarafından bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte konuşan Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu(Taddef) Genel Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal; “Hocalı Katliamı Ermenilerin gerçek yüzüdür” dedi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Hocalı katliamının 24. yıldönümü nedeniyle Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu (Taddef) Iğdır Azerbaycan Evi tarafından bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte konuşan Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu(Taddef) Genel Başkan Yardımcısı Serdar Ünsal; “Hocalı Katliamı Ermenilerin gerçek yüzüdür” dedi.

Zübeyde Hanım Bulvarında düzenlenen Hocalı Faciası etkinliğine; Vali Yardımcıları Mevlüt Özmen, Muhlis Arslan, Bilgehan Karanfil, Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Azerbaycan Kars Baş konsolosluğu Iğdır Temsilcisi Fariz Caferov, İş Kur Müdürü Halis Erdoğan, Türk Eğitim Sen İl Başkanı Ali Arslan, Türk Kadınlar Derneği başkanı Sabiha Sever, İl Özel İdaresi müdür yardımcısı Mehmet Ali Bulut, Ak Ocaklar İl Başkanı Hasan Baydan, Kafkas Çeçen Derneği Başkanı Muharrem Çeçen, MHP İlçe başkanı Yaşar Çeçen, Ülkü Ocakları başkanı Arif Güler, Iğdır Azerbaycan Kültürünü yaşatma Derneği Başkanı Ziya Zakir Acar, Eczacılar Odası başkanı Nazım Karadağ, Haber-Sen başkanı Cafer Alakaş, Türk Sağlık Sen il temsilcisi Ayşe Gölçek, MHP Eski İl başkanı Özcan Günsoy, TİGE başkanı Murat Akkuş, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Program Saygı duruşu ve Kura’n-ı Kerim okunmasıyla başladı. Ehlibeyt Alimler Derneği Başkanı Veli Beder, Kur’an okuyarak Türkiye Azerbaycan da ki bütün şehitler için dua etti. Beder, “Kerbela olayı yaşanmasaydı insanlık buna müsaade etmeseydi. Bugün Filistin ve Hocalı da ki olaylar olmazdı.” dedi.

“ERMENİLERİN GERÇEK HÜZÜNÜ HOCALI’DA GÖRMEK MÜMKÜN”

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu(Taddef) Genel Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Serdar Ünsal ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Hocalı katliamının 24. yıldönümü nedeniyle burada toplanmış bulunuyoruz.24 yıl önce gözü dönmüş Ermeniler Hocalı’ya saldırmış burada masum savunmasız insanları öldürmüşlerdir. Ermenilerin gerçek yüzünü Hocalı da görmek mümkün. Çünkü 1915 -20 yılları arasında uyguladıkları vahşeti 1992 de bir kez daha uygulamışlardır. Hocalı’da savunmasız insanları şehit etmişlerdir. Bugün Ermeni zulmünden kaçan binlerce Azerbaycan Türk'ü zor durumdadır. 26 Şubat günü Türk dünyası ve Azerbaycan için en acılı günlerden biri olmanın yanı sıra aynı zamanda insanlık tarihi için de kelimenin tam anlamıyla kapkara bir sayfadır. Ermenilerin Hocalı da yapmış olduğu vahşice soykırım aslında hür dünyanın insanlığın utanç günüdür Her fırsatta Türk düşmanlığı yapan Ermeniler 26 şubat 1992 yılında da düşmanlıklarını bir kere daha göstermiş hür dünyanın gözü önünde Türk katliamı yapmıştır.Bu katliama da insan hakları dünya insanlığı seyirci kalmıştır.”

“TÜRK MİLLETİ HİÇBİR ZAMAN ERMENİLERİ KATLETMEMİŞTİR”

‘Türk milleti hiç bir zaman Ermenileri katletmemiştir.’ diyen Ünsal, “Sözde soykırım iddiaları iftira ve yalandan ibarettir.Bugün Hocalı'da ,Karabağ da binlerce insanı kadın ,çoluk çocuk demeden katliam yapan Ermenilerin dedeleri, babaları geçmişte de Iğdır ve çevresinde binlerce insanı diri diri damlara doldurup yakmışlardır. Buda gösteriyor ki Ermeniler kan dökücü Türk düşmanı olan bir millettir. Ermeni caniler, şehitlerimizi acımasızca, gözlerini oyarak, kafataslarının derisini soyarak ve vücutlarının farklı organlarını keserek öldürmüştür. Küçücük çocukların gözleri oyulmuş, hamile kadınların karınları yırtılmış ve insanlarımız diri diri toprağa gömülmüştür. Hatta şehitlerin birçoğunun cesetleri yakılmıştır. Buradan gerçekleri görmek istemeyen dünya kamuoyuna seslenmek istiyoruz. 1.Dünya savaşında Osmanlı Devletinin haklı olarak almış olduğu tehcir kararını, özünden saptırarak sözde Ermeni soykırımı yapılmış gibi gösterme cesaretini bulan devletler; Ermenilerin 1992 gibi çok yakın bir geçmişte Karabağ´da yaptıkları vahşetleri, soykırımları neden görmüyorsunuz? Neden tarihi gerçekleri saptırarak vatan savunmasını yapan milletimize soykırımcı yakıştırmasını yapıp, utanmadan parlamentolarınıza taşıyarak siyasi kararlar çıkartıyorsunuz.” İfadelerini kullandı.

“YÜZÜNÜZ NEDEN KIZARMIYOR?”

Son olarak, dünya ülkelerine ‘Neden Hocalıda yapılan vahşeti Azerbaycan Türkü’ne karşı yapılan bir soykırım olarak tanımıyorsunuz?’ diye seslenen Serdar Ünsal; Neden Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarının 25%’nin işgaline AGİK kararı da ortadayken göz yumuyorsunuz? Yoksa dünyada hukuk sadece haksızda olsa, Ermeniler için mi var? Bu çifte Standard karşısında yüzünüz neden kızarmıyor? Hocalı’da, Şuşa’da, Lâçin’de Kelbecer’de, Ağdam’da, Cebrail’de yaşanan soykırımı UNUTMADIK. UNUTMAYACAĞIZ. Ermenilerin gerçek yüzünü her yerde anlatmalıyız" Şehit olan Azerbaycan’ın kahraman evlatlarını saygı ve minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum.” Şeklinde konuştu.

Programın sonunda ‘Hocal Faciası’ konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

IĞDIR – / SERDAR ÜNSAL

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber