sanalbasin.com üyesidir

Hizmet içi hijyen eğitimi!

26 Mart 2016
0 Haber Yorum

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan pansiyonlu orta öğretim kurumlarında çalışan personellere hijyen konusunda seminer verildi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan pansiyonlu orta öğretim kurumlarında çalışan personellere hijyen konusunda seminer verildi.

Kurtuluş İlkokulu’nda pansiyonlu orta öğretim kurumlarında iş kur ve hizmet alımı yapılarak çalıştırılan personellere yönelik hizmet içi eğitim semineri ilgi gördü.

Seminerde açılış konuşması gerçekleştiren Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, “Sizler geleceğimiz olan öğrencilerimize kahvaltı, yemek hazırlayan onların kaldığı odalardan sorumlu kişilersiniz. Bunun için okul ve kurumlarımızda temizliğe ve hijyene öneme vermeliğiz. Hijyen çok önemli konudur. Görevinizi çok iyi yapınız temizliğe önem veriniz.” dedi.

Iğdır Milli Eğitim Şube Müdürü Yakup Alhan da konuşmasında; “Pansiyon yönetmeliği ve insan ilişkileri konusunda sunum yaparak, “Öğrencilerimizin sağlığı, okullarımızın temizliği bizim için çok önemli bu nedenle pansiyonlu okullarımızda çalışan personel bilmediği konularda bilgilendiriyoruz. İlk defa böyle bir çalışma yapıyoruz. Sorumluluğunuz çok büyük anlatılanları iyi dinleyin uygulamasını yapın sık sık denetime geleceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Daha sonra Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi yiyecek içecek hizmetleri öğretmeni Ayşe Ergin tarafından on okul personeline hijyen ve sanitasyon, iyi hijyen uygulamaları, temizlik ve dezenfeksiyon, el yıkama, maske ve bone kullanımı, temizlik ve dezenfeksiyon maddelerinin kullanımı, gıdadaki zararlı maddeler, bulaşma ve bozulmalar, gıda enfeksiyon ve zehirlenmesi konuları kursiyerlere detaylıca aktarıldı.

IĞDIR  – SERDAR ÜNSAL

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber